23 Eylül 2010, Perşembe 09:29:12

"AMACIMIZ DÜNYADA 1 NUMARA OLMAK"

Türk Hava Yolları (THY) Türkiye'den Frankfurt'a seferlerin 50. yıldönümü nedeniyle "50 yıldır Almanya'da" yazılı Airbus A321 uçağı ile Frankfurt'a sefer yaptı. THY Genel Müdürü Temel Kotil'i havaalanında Fraport Genel Müdürü Dr. Stefan Schulte karşıladı.
  • sevgili mudurum, birinci olmak ekip isidir, altyapi isidir. ucak almakla filo buyutmekle birinci olunmaz. Bunun icin yeterli sayida iyi yetismis pilotun olacak, yuksek kapasiteli havalimanin olacak, yeterli sayida cok iyi bir teknik ekibin olacak, daha THY dogru durust musteri sikayet hattina cevap veremiyor. Konjoktorun ve sansin da buyuk yardimiyla buralara gelindi ama sunu unutmayinki planli yapmazsaniz bu isleri her sey tersine de doneilir
  • Merhabalar, Sanırım derdimi anlatamadım :( Sadece el bagajı ile gittiğimizi düşünerek bu soruyu soruyorum. THY bu uçuşlarda sadece yolcu indirip 1 saat sonra devam ediyor. Mesela Bangkok aktarmalı Vietnam... Singapur aktarmalı Cakarta... Lagos aktarmalı Akra... Entebbe aktarmalı Darusselam'a uçsak ve biletleri son varış noktalı gidiş-dönüş alsak giderken aktarma yapılan yerde inip dönüşte son varış noktasından binsek sorun olurmu ? Havacılık açısından veya THY uygulaması olarak ne gibi bir sorun olabilir? Amacım 1 taşla 2 kuş vurmak 2 ülkeyi görmek :) Cevabınız için şimdiden teşekkürler.......THY'yi aradım, müşteri hizmetlerinden de bilen yok:( arkadaşlar bu konudaki yorumlarınız nedir acaba? Daha önce bu şekilde uçan oldu mu ?
  • tk çalışanı olarak tgs ile hiçbir yere ulaşamayız diyorum.... havacılıktan bihaber, okyanus ötesi yandaşları...
  • İlk sorunu ben cevaplayayım... Bangkok aktarmalı Vietnam yaparsan... Vietnamda öyle güzel kazıklarlarki adamı bir taşla iki kuş vuracağına o kuşlar gelir seni bi güzel kazıklar... Örneğin bir lokantaya gittiğinde kendi vatandaşının 2 dolara içtiği çorbayı fiyat sorarak içersen 4 dolar fiyat sormadan içersen 10 dolarcık oluverir... Gerisini sen düşün... Bu arada THY seni bangkok'a kadar kendi uçağı sonrasında başka havayolları ile seni oraya gönderir... Bu aktarma arasında kazara uçak kaçırırsan Türkiyedeki gibi güzellikler bekleme sakın... Neyse yakında Vietnamada direkt uçuşta olur... Cam kenarı alırsan zahmetsiz kuş bakışı da Bangkok'ta yaparsın... Bu arada veya kelimelerini az kullanıp tekrar sorarsan senin sorunu ancak idrak ederl
THY Genel Müdürü Temel Kotil, havaalanında yaptığı açıklamada, 50 yıldır Almanya'ya uçtuklarını belirterek, "Hepimize hayırlı olsun, 50 yıldan beri Almanya'ya uçuyoruz. 50 yıl sonra tekrar THY yönetimi olarak buraya geldik. Bu 50 yıllık dönemde yalnız Frankfurt'a değil Almanya'nın 9 kentine uçuyoruz" dedi.

Almanya'daki uçuş noktasını ve sefer sayısını artırmak istediklerini belirten Kotil, burada hedeflerinin, Almanya'daki Türk vatandaşlarını Türkiye'ye götürmek olduğunu, ikinci hedeflerinin de Almanları tüm dünyaya taşımak olduğunu ifade etti. Frankfurt'un Almanya'da merkez havaalanı olduğunu ve yolcuların değişik şehirlerden burada toplandığına dikkati çeken Kotil, alternatif olarak Alman yolcuların İstanbul'a gelmelerini istediklerini, Asya ekseninde çok daha iyi hizmet verildiğini kaydetti.

"Avrupa'nın 5 yıldızlı havayolu olmak istiyoruz"
Kotil, Alman havayolu şirketi Lufthansa ile de işbirliği içinde olduklarını ve birbirlerine destek olduklarını ifade etti. THY’nin 77 yaşında ve çok köklü bir şirket olduğunu belirten Kotil, genç bir filo ile uçtuğu için de çok önemsendiğine dikkati çekerek, "Yalnız filomuz genç değil, personelimiz de genç ve dinamik. Biz Avrupa'nın 5 yıldızlı havayolu olmak istiyoruz. Avrupa'nın her şehrine servis vermek istiyoruz. 50 yıl sonra tekrar buraya gelmek istiyoruz. Bütün Almanları dünyaya biz taşırız" şeklinde konuştu. Şu anda 70 ülkede, dünyanın 138 noktasına, iç hatlarla beraber 169 noktaya uçtuklarını belirten Kotil, dünya sıralamasında 8. sırada olduklarını ve gelecek yıl 6'ncı veya 5'inci sıraya çıkmak istediklerini kaydetti.

"Dünyada en büyük havayolu olmak istiyoruz"
Daha sonra Sheraton Otel'de düzenlediği basın toplantısında hedeflerini açıklayan Kotil, "Yeni uçak siparişleri geliyor. İddialı bir şekilde büyüyoruz. Uzun dönemde dünyanın en büyük hava yolu olmak istiyoruz" dedi.

Almanya, Fransa ve İngiltere'den İstanbul'a gelen yolcuların yaklaşık 3'te birinin transit yolcu olduğunu, 16 milyon yolcunun 6 milyonunun transit yolcu olmasının güzel bir rakam olduğunu ifade eden Kotil, THY’nin gelirinin yüzde 64'ünün yurtdışından oluştuğunu, hedeflerinin transit yolcuyu 3'te 2'ye çıkarmak olduğunu kaydetti. Bilet alma konusunda Almanya'daki Türk vatandaşlarına çağrıda bulunan Kotil, vatandaşların ucuz bilet alma konusunda tatile çıkmadan kısa süre önce değil, 6 ay öncesinden bu planlamayı yaparak THY’nin internet sayfasına bakmalarını tavsiye etti. Kotil ayrıca, THY’nin Almanya'ya uçuşunun 50. yılı çerçevesinde değişik kampanyalar yapmayı düşündüklerini kaydetti. Basın toplantısına Almanya'daki 9 bölge müdürü de katıldı.
"AMACIMIZ DÜNYADA 1 NUMARA OLMAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Misafir ~ 8 yıl önce
sevgili mudurum, birinci olmak ekip isidir, altyapi isidir. ucak almakla filo buyutmekle birinci olunmaz. Bunun icin yeterli sayida iyi yetismis pilotun olacak, yuksek kapasiteli havalimanin olacak, yeterli sayida cok iyi bir teknik ekibin olacak, daha THY dogru durust musteri sikayet hattina cevap veremiyor. Konjoktorun ve sansin da buyuk yardimiyla buralara gelindi ama sunu unutmayinki planli yapmazsaniz bu isleri her sey tersine de doneilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Merhabalar, Sanırım derdimi anlatamadım :( Sadece el bagajı ile gittiğimizi düşünerek bu soruyu soruyorum. THY bu uçuşlarda sadece yolcu indirip 1 saat sonra devam ediyor. Mesela Bangkok aktarmalı Vietnam... Singapur aktarmalı Cakarta... Lagos aktarmalı Akra... Entebbe aktarmalı Darusselam'a uçsak ve biletleri son varış noktalı gidiş-dönüş alsak giderken aktarma yapılan yerde inip dönüşte son varış noktasından binsek sorun olurmu ? Havacılık açısından veya THY uygulaması olarak ne gibi bir sorun olabilir? Amacım 1 taşla 2 kuş vurmak 2 ülkeyi görmek :) Cevabınız için şimdiden teşekkürler.......THY'yi aradım, müşteri hizmetlerinden de bilen yok:( arkadaşlar bu konudaki yorumlarınız nedir acaba? Daha önce bu şekilde uçan oldu mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tk çalışanı olarak tgs ile hiçbir yere ulaşamayız diyorum.... havacılıktan bihaber, okyanus ötesi yandaşları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İlk sorunu ben cevaplayayım... Bangkok aktarmalı Vietnam yaparsan... Vietnamda öyle güzel kazıklarlarki adamı bir taşla iki kuş vuracağına o kuşlar gelir seni bi güzel kazıklar... Örneğin bir lokantaya gittiğinde kendi vatandaşının 2 dolara içtiği çorbayı fiyat sorarak içersen 4 dolar fiyat sormadan içersen 10 dolarcık oluverir... Gerisini sen düşün... Bu arada THY seni bangkok'a kadar kendi uçağı sonrasında başka havayolları ile seni oraya gönderir... Bu aktarma arasında kazara uçak kaçırırsan Türkiyedeki gibi güzellikler bekleme sakın... Neyse yakında Vietnamada direkt uçuşta olur... Cam kenarı alırsan zahmetsiz kuş bakışı da Bangkok'ta yaparsın... Bu arada veya kelimelerini az kullanıp tekrar sorarsan senin sorunu ancak idrak ederl

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000