14 Şubat 2013, Perşembe 15:46:45

ALKOL SINIRLAMASI MECLİSE TAŞINDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Türk Hava Yolları'nın Mısır, Kuveyt, Pakistan, Irak, Somali, Senegal ve Nijer'de 10 kente yapılan seferlerinde içki servisini kaldırmasını TBMM'ye taşıdı.
  • Uğraştıkları konuya bakın.türkiyenim meseleleri bunlar için bundan ibaret olsa gerek
  • bacim sen biladeri biraderi birak da bu chp nin hali ne olacak??
  • ALKOLIKLERIN UMUDU OLDUN,PARLAK BIR ISIK GIBI DOGDUN THY NIN USTUNE,SONUNA KADAR YANINDAYIZ,BELKI CHP MEMLEKET MESELELERINI COZMEDE ETKIN ROL OYNAYAMIYOR AMA TURKIYENIN KANAYAN YARASI OLAN "ALKOLSUZ UCUSA" CHP DUR DIYECEK..DUR DIYEMESE BILE BISEYLER DIYECEK..
  • BILADERIM NIYE HEYECAN YAPTIN?KARNINI UMUT GUTAN MI DOYURUYOR :)))

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yanıtlaması için soru önergesi veren Oran, "Mısır'a uçan Japon içki isterse ne diyeceksiniz?" dedi.

Oran, Maliye Bakanı Şimşek’in yanıtlaması istemiyle TBMM’ye sunduğu soru önergesinde, THY’nin, Mısır, Kuveyt, Pakistan, Irak, Somali, Senegal ve Nijer'de 10 kente yaptığı uçuşlarda içki servisini kaldırırken, gerekçe olarak da "talep azlığı ve lojistik zorlukları" öne sürdüğünü anımsattı.

Oran, Bakan Şimşek’e, "THY’nin uçuşlarında alkollü içki servisini kaldırması talimatını bizzat siz mi verdiniz? Bu yönde Başbakan’ın size bir telkini oldu mu? Uçuşlarda alkollü içki servisinin kaldırılmasının gerekçeleri nelerdir?" dediği önergesinde şu konulara cevap istedi:

"Yurtiçi ve yurtdışı lojistik zorluklar nedeniyle alkollü içki servisi yapılmadığı iddiası doğru ise geçmişi 20 Mayıs 1933’e kadar uzanan, 90 yıllık THY’nin AKP dönemi öncesindeki yöneticileri bu güçlükleri nasıl aştılar? Talep azlığı gerekçesi doğru mudur? Dünya devi olmak övünen, Avrupa’nın en iyisi olduğu reklamını yapan, Global olarak senin sloganını kullanan THY’nin, 1 tek yolcunun dahi alkollü içki talebini reddetmesi şirketin oluşturulan imajına aykırılık teşkil etmiyor mu?

Japonya’dan Mısır’a İstanbul üzerinden aktarmalı uçan Japon yolcular alkollü içki istediğinde onlara hangi yanıt verilmektedir? Yurt dışına uçuşlarda alkollü içki yasağı konulan ülke ve kentler hangi ölçütlere göre belirlendi? Mısır’a yapılan uçuşlara konulan alkol yasağının örneğin Tunus ve Fas için olmamasının gerekçesi nedir? Alkol yasağı konulan bu ülkelerin dini hassasiyetleri nedeniyle bu kararın alındığı öne sürülüyor ise Mısır, Kuveyt, Pakistan, Irak, Somali, Senegal, ve Nijer'de aynı hatlara uçan THY’nin rakibi ‘Emirates’, ‘Katar Hava Yolları’ gibi şirketlerde niçin bu yasak yok?"

ALKOL SINIRLAMASI MECLİSE TAŞINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

a4 ~ 5 yıl önce
Uğraştıkları konuya bakın.türkiyenim meseleleri bunlar için bundan ibaret olsa gerek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilader birader ~ 5 yıl önce
bacim sen biladeri biraderi birak da bu chp nin hali ne olacak??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
umut orannnn ~ 5 yıl önce
ALKOLIKLERIN UMUDU OLDUN,PARLAK BIR ISIK GIBI DOGDUN THY NIN USTUNE,SONUNA KADAR YANINDAYIZ,BELKI CHP MEMLEKET MESELELERINI COZMEDE ETKIN ROL OYNAYAMIYOR AMA TURKIYENIN KANAYAN YARASI OLAN "ALKOLSUZ UCUSA" CHP DUR DIYECEK..DUR DIYEMESE BILE BISEYLER DIYECEK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BILADER ~ 5 yıl önce
BILADERIM NIYE HEYECAN YAPTIN?KARNINI UMUT GUTAN MI DOYURUYOR :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000