28 Ekim 2010, Perşembe 12:02:57

ALİ SABANCI'NIN PLANLARI NELER?

Galatasaray Spor Klübü’nün yeni yaptırdığı Türk Telekom Arena “Aslantepe” stadyumunun basın toplantısının ardından AirportHaber’in sorularını yanıtlayan Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı sponsorluklarla ilgili sorularımızı yanıtladı.
  • Bir insan bir şeyi yapacaksa ya tam yapsın ya hiç yapmasın. Bir işi yarım yapıp insanları magduır etmenın bir anlamı yok ! Neticede bir hizmet için ücret ödüyorsunuz ve onun bedelide zamanında istnenen güzergaha uçabilmektir. Bu sayfada Pegasus palyaçoları sürekli Pegasusus övüyor. Pegasus ak yoğurttan çıkmış ak kaşık değildir ! Ali bey havacılığı bilmiyor ve bildigini sanıyor. Çok ucuzda açmıyor. O eskidenmiş. Artık fıyatları pahalı ve cazip bir yönüde yok. 10 tane bileti 60 TL ye satmakla ucuz olmuyor. Gerisine bakın kaç TL ! Kalitetli firmalardan o zaman farkı ne ??? Bazı hatları 1.sınıf havayolu olan THY den bile pahalı ! ideoloj ve mantık değişmedikçe Pegasus hep 2.sınıf olarak anılacaktır ! Dünde öyleydi, bugünde öyleydi...
  • kardeşim .......? türk şirketleri çoğalmalı fazlalaşmalı..fabrikalar kurulmalı..bizimde boeing gibi uçak yapan fabrikalarımız olmalı..Nuri Demirağı unutmayalım..lütfen bırakın kendi milletimizle çekişmeyide şu içimize sızanları dışlayın!..
  • Keşke burada yorum yazanlar cidden havalimanında çalışan yada oraya sık sık giden kişiler olsa ? Bazıları gerçekten kafadan sallıyor ! Ben 3 yıldır pegasus uçaklarına gidiyorum. Sadece Pegasus değil ve ayrıca hem AHL ye hemde SAW' a gidiyorum. Düzen bakımından tabiki AHL, düzensizlik konusunda SAW zaten sınıfta kalıyor. Pegasus uçaklarına gelince daha böyle ciddiyetsiz firma daha öncede görmüştüm. İsmi lazım değil ama o şirket yeterınce büyüyemedi ve bazı hatlardan çekilmek zorunda kaldı. Bir sürü ceza aldı ! Pegasus un su ana kadar cok büyük hatası yok. Ondan dolayıda ceza almadı. Fakat rötar konusunda her zaman 1.ciliği elinde tutan bir firma. RÖTAR ŞAMPİYONU' DUR ! Uçuşlarının en az % 50 si rötarlıdır. Web sitesi gerçeği yansıtmıyor !!
  • pegasusun batmasını istiyenler diger firma çalışanlarımıdıdır çok merak ediyorum thy de rötar durumu hiç olmuyomuş gibi konuşanlar birde kontrol etsinler thy yi bilipte konuşandan çok işkembeden sallayanlar var biraz araştırında kontrol edin batacak denilen firma kendi başına ilerlemekte 3 lü sıkıştırmaya ragmen
Galatasaray’ın stadına sponsor oldunuz. Peki geçtiğimiz günlerde Manchester ve Barcelona’ya sponsor olmasına rağmen Bursaspor “THY bize de sponsor olsun” demişti. Fakat THY bu teklife bazı nedenlerden dolayı sıcak bakmamıştı. Peki siz Bursaspor yada bir başka takıma sponsor olmayı düşünüyor musunuz?

Biz hiç kimsenin peşinden koşmuyoruz. Galatasaray dahil. Burada ne kadar yakınız görüyorsunuz ama bana gelip böyle bir projemiz var denir. Biz zaten bir anda kabul etmedik biz birlikte yürürken bu proje bize uydu. Yani Bursaspor ya da bir başka klüp bize gelerek böyle bir projemiz var diyebiliyor. Ama bizim A4 sayfasında neye sponsor olabileceğimiz belirgin artık. Takdir edersiniz ki benim çevrem geniş ben yolda giderken her yerde bana benim şöyle şöyle bir işim var yardım eder misiniz? diye soruyor. Yani benim kafam artık rahat çünkü o A4 kağıdımızda başka bir şey var. 

Stad sponsorluğunun haricinde ulaşım sponsorluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? Böyle bir sponsorluk düşünüyor musunuz?
Yok. Hayır olamaz. Ulaşım sponsorluğu dediğimizde belirli bir taahütte bulunuyorsun. Takımı uygun gün ve saatlerde uçurman gerekir. Ve muhtemelen uçağın o akşam orada yatması gerekecek. Biz henüz 32 uçaklık bir filoya sahibiz. Gelecek ay daha da büyüyeceğiz. Ama bizim boyutumuzdaki bir havayolu şirketi bu taahütü tutması çok zor. Ayrıca bizim şirketimizin farklı bir durumuda var biz uçaklarımızı 12 saat uçuruyoruz. Yani günde 12 saat uçmak demek uçaklardan maksimum performans almamız demek. Yani böyle boşta iki tane uçak var hadi sponsor olalım mümkün değil bu, boşta iki uçağımız olsa ne olur bizim bilet fiyatlarımız yükselir. Yani ben bir takıma sponsor olayım diye ekstradan bir 5 TL vermiyorsunuz değil mi bana? O yüzden şu anda düşünmüyoruz. Ayrıca biz uçuşlarımızda misafirlerimizle uçmak istiyoruz. Ulaşım sponsorluğu elbette çok güzel bir sponsorluk ama orada misafirlerimizle buluşmuyoruz.

©AirportHaber.com
ALİ SABANCI'NIN PLANLARI NELER?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bir insan bir şeyi yapacaksa ya tam yapsın ya hiç yapmasın. Bir işi yarım yapıp insanları magduır etmenın bir anlamı yok ! Neticede bir hizmet için ücret ödüyorsunuz ve onun bedelide zamanında istnenen güzergaha uçabilmektir. Bu sayfada Pegasus palyaçoları sürekli Pegasusus övüyor. Pegasus ak yoğurttan çıkmış ak kaşık değildir ! Ali bey havacılığı bilmiyor ve bildigini sanıyor. Çok ucuzda açmıyor. O eskidenmiş. Artık fıyatları pahalı ve cazip bir yönüde yok. 10 tane bileti 60 TL ye satmakla ucuz olmuyor. Gerisine bakın kaç TL ! Kalitetli firmalardan o zaman farkı ne ??? Bazı hatları 1.sınıf havayolu olan THY den bile pahalı ! ideoloj ve mantık değişmedikçe Pegasus hep 2.sınıf olarak anılacaktır ! Dünde öyleydi, bugünde öyleydi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kardeşim .......? türk şirketleri çoğalmalı fazlalaşmalı..fabrikalar kurulmalı..bizimde boeing gibi uçak yapan fabrikalarımız olmalı..Nuri Demirağı unutmayalım..lütfen bırakın kendi milletimizle çekişmeyide şu içimize sızanları dışlayın!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Keşke burada yorum yazanlar cidden havalimanında çalışan yada oraya sık sık giden kişiler olsa ? Bazıları gerçekten kafadan sallıyor ! Ben 3 yıldır pegasus uçaklarına gidiyorum. Sadece Pegasus değil ve ayrıca hem AHL ye hemde SAW' a gidiyorum. Düzen bakımından tabiki AHL, düzensizlik konusunda SAW zaten sınıfta kalıyor. Pegasus uçaklarına gelince daha böyle ciddiyetsiz firma daha öncede görmüştüm. İsmi lazım değil ama o şirket yeterınce büyüyemedi ve bazı hatlardan çekilmek zorunda kaldı. Bir sürü ceza aldı ! Pegasus un su ana kadar cok büyük hatası yok. Ondan dolayıda ceza almadı. Fakat rötar konusunda her zaman 1.ciliği elinde tutan bir firma. RÖTAR ŞAMPİYONU' DUR ! Uçuşlarının en az % 50 si rötarlıdır. Web sitesi gerçeği yansıtmıyor !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pegasusun batmasını istiyenler diger firma çalışanlarımıdıdır çok merak ediyorum thy de rötar durumu hiç olmuyomuş gibi konuşanlar birde kontrol etsinler thy yi bilipte konuşandan çok işkembeden sallayanlar var biraz araştırında kontrol edin batacak denilen firma kendi başına ilerlemekte 3 lü sıkıştırmaya ragmen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000