26 Nisan 2008, Cumartesi 08:30:26

'Alan Hamdi veren Hamdi!'

Sabah Gazetesi yazarlarından Mahmut Övür, Hamdi Topçu'nun futbol federasyonun denetleme kuruluna seçilmesine ve arkasından THY'nin federasyona sponsor olmasına bakın hangi pencereden bakıyor. İşte yazarın köşesi...
  • BU SIRKETIN BU HALLERE DÜSMESI COK ACI.VASIFSIZLIK ARTIK HER KEZI RAHATSIZ ETMEYE BASLADI.BASTAN ASAGIYA YENILEDIKLERI THY NIN SONUNU HIC IYI GÖRMÜYORUZ.TÜRKIYENIN EN GÖZDE KURUMU BITME NOKTASINA GELMIS.BIZDEN DIYE DIYE ALDIKLARI VASIFSIZ ELEMANLAR ILE BU IS BU KADAR YAPILABILINIR.

Önceki gün THY yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Orhan Birdal olayındaki garipliği yazınca ilginç tepkiler gelmeye başladı.
Bunlardan biri de THY yönetimiyle ilgiliydi. THY yönetim kurulu üyesi Hamdi Topçu kamuoyunun tanıdığı bir isim. Bir süre önce Ankara'da karşılaştığımızda "THY Kanada'ya uçmuyor, yoksa siz mi engelliyorsunuz?" diye şakayla karışık bir soru sordum...
Topçu cevap vermeden, Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin devreye girdi:
"Sakın Hamdi Bey'le ilgili belgesiz yazma. Kesin dava açar. Bu gidişle zengin olacak."
Gerçekten de o günlerde Topçu, hakkında çıkan yalan haberden dolayı yüklü bir tazminat kazanmanın keyfini yaşıyordu. O keyfi tekrar yaşatmamak için ben de gelen bilgileri "iyice" araştırıp öyle yazmaya karar verdim.
Şimdi gelelim konuya...
THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu, meğer aynı zamanda Hasan Doğan başkanlığındaki yeni Futbol Federasyonu'nun da Denetim Kurulu başkanı imiş.
Ne ilginç değil mi?
Sanki koca Türkiye'de denetleme kurulu başkanı olacak kimse yok. Tabii bu kadarla kalsa iyi. Bir önceki dönemde federasyona sponsor olmayan THY bu kez oldu.
"Ne var bunda" demeyin, sponsorluk parasını veren de, o paranın nasıl harcandığını denetleyen de aynı isim; Hamdi Topçu ...
Ne anlama geldiğini camianın nabız tutucuları şöyle yorumluyor:
"Alan Hamdi, veren Hamdi..."
Bize de "Peki bu etik mi Hamdi?" demek kalıyor...

 Kaynak: Mahmut Övür / Sabah

'Alan Hamdi veren Hamdi!'

Facebook Yorum

Yorumlar

str ~ 10 yıl önce
BU SIRKETIN BU HALLERE DÜSMESI COK ACI.VASIFSIZLIK ARTIK HER KEZI RAHATSIZ ETMEYE BASLADI.BASTAN ASAGIYA YENILEDIKLERI THY NIN SONUNU HIC IYI GÖRMÜYORUZ.TÜRKIYENIN EN GÖZDE KURUMU BITME NOKTASINA GELMIS.BIZDEN DIYE DIYE ALDIKLARI VASIFSIZ ELEMANLAR ILE BU IS BU KADAR YAPILABILINIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000