19 Ekim 2008, Pazar 10:52:14

"AHY (AKP HAVA YOLLARI)

Reha Muhtar ve Yiğit Bulut'tan sonra Vatan Gazetesi yazarı Ruhat Mengi de Türk Hava Yolları'na saldırılarına müdahil olmuş.
  • Evet çalışıyorsunuz?? Ama kendi kesenizi dolduruyorsunuz...100 uçak sipariş edeceğine adam gibi bakım yapın uçaklarınıza. İnşallah bu son kaza sebebiyle prestijiniz yerle bir olur. Utanmadan bir de çalıştığınızı söylüyorsunuz.
  • ülke olarak tabiki ileri gidiyoruz. yoksa senin de çalışıyorum dediğin THY nasıl 100 uçak siparişi verebilir? Ama tüm bu gelişmeleri çekemeyen,senelerce ülkeyi yönetipte yiyip bitiremeyenler bu başarılar karşısında sadece çatlıyor!! iftiraları bu yüzden.
  • Bir çalışanı olarak THY nin değil 100 uçak 500 uçakla uçmasını dünyanın en büyük havayolu şirketi olmasını canı gönülden destekliyorum.Özgürlük konusuna gelince bu herkese eşit olmalıdır.Ama bir ülkenin başbakanı muhalefet le basın la medya yla kendisiini eleştiren herkesle kavga yolunu seçemez.Başbakan bu ulusun başbakanıdır.iCRAATLARINI DA HERKES BEĞENMEK ZORUNDA DEĞİLDİR.(NASILKİ BEĞENENLER VARSA)Bakıyorum da sayın başbakanımızın sinirleri bir hayli yıpranmış durumda.Kendisini olumlu olumsuz herkese savaş açmış durumda.Adeta bu kişi ve kurumları bitirme sevdasına düşmektedir.Sayın başbakanımız şunu unutmasın li etki tepkiyi tepki de etkiyi doğurur.Havacılık da borsa gibidir.Zaman zaman altın çağlarını yaşar zaman zaman da düşüşe geçer.Bu yükseliş ve düşüşün ne AKP ile nede diğer iktidarlarla alakası vardır.Benim burada eleştireceğim konu sadece THY değil tüm devlet teşeküllerinde partilere yakınların değil gerçekten bu işi bilenlerin işin başına getirilmeleridir.Birede size şahsi sorum var.Acaba ülke olarak ileriye mi gidiyoruz yerimizde mi sayıyoruz yoksa geriye mi gidiyoruz.SAYGILARIMLA.
  • kendi köşesinde kendi yazdıklarına mı bakacaksın imla hatası yapmışmıyım diye :D

Türk Hava Yolları uçaklarında bir ara VATAN’ı vermediler, defalarca yazdık, birkaç tane bulundurur oldu THY... Dün Reha Muhtar bu kez Başbakan’ın “Bu gazeteleri almayın” diye (demokratik hiçbir ülkede bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş) kampanya başlattığı “Hürriyet, Milliyet, Vatan, Cumhuriyet, Posta, Radikal” gibi gazetelerin tamamının bulunmadığını yazmıştı.

Demek ki Türkiye’nin ulusal havayolları, kamuya ait THY de Başbakan Erdoğan’ın medya ayırımcılığına, anti demokratik kampanyasına katılmış.

Elbette THY’nin iktidar gücünden bağımsız ve saygın hizmet kalitesini tekrar kazanmasını, şu andaki ciddi hatasına rağmen yine de gönülden diliyorum. Devlet eliyle yapılan siyasi baskılar “karşı konulamaz güçte” olmalı ki böyle bir ezikliğe, yanlışa izin veriliyor.

Ama o güne kadar bari THY’nin adını da İHY (İktidar Hava Yolları), AHY (AKP Hava Yolları) ya da BHY (Başbakan Hava Yolları) olarak değiştirsinler.

Daha çok yakışacak!

"AHY (AKP HAVA YOLLARI)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
Evet çalışıyorsunuz?? Ama kendi kesenizi dolduruyorsunuz...100 uçak sipariş edeceğine adam gibi bakım yapın uçaklarınıza. İnşallah bu son kaza sebebiyle prestijiniz yerle bir olur. Utanmadan bir de çalıştığınızı söylüyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sawsaw ~ 10 yıl önce
ülke olarak tabiki ileri gidiyoruz. yoksa senin de çalışıyorum dediğin THY nasıl 100 uçak siparişi verebilir? Ama tüm bu gelişmeleri çekemeyen,senelerce ülkeyi yönetipte yiyip bitiremeyenler bu başarılar karşısında sadece çatlıyor!! iftiraları bu yüzden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİR ÇALIŞAN ~ 10 yıl önce
Bir çalışanı olarak THY nin değil 100 uçak 500 uçakla uçmasını dünyanın en büyük havayolu şirketi olmasını canı gönülden destekliyorum.Özgürlük konusuna gelince bu herkese eşit olmalıdır.Ama bir ülkenin başbakanı muhalefet le basın la medya yla kendisiini eleştiren herkesle kavga yolunu seçemez.Başbakan bu ulusun başbakanıdır.iCRAATLARINI DA HERKES BEĞENMEK ZORUNDA DEĞİLDİR.(NASILKİ BEĞENENLER VARSA)Bakıyorum da sayın başbakanımızın sinirleri bir hayli yıpranmış durumda.Kendisini olumlu olumsuz herkese savaş açmış durumda.Adeta bu kişi ve kurumları bitirme sevdasına düşmektedir.Sayın başbakanımız şunu unutmasın li etki tepkiyi tepki de etkiyi doğurur.Havacılık da borsa gibidir.Zaman zaman altın çağlarını yaşar zaman zaman da düşüşe geçer.Bu yükseliş ve düşüşün ne AKP ile nede diğer iktidarlarla alakası vardır.Benim burada eleştireceğim konu sadece THY değil tüm devlet teşeküllerinde partilere yakınların değil gerçekten bu işi bilenlerin işin başına getirilmeleridir.Birede size şahsi sorum var.Acaba ülke olarak ileriye mi gidiyoruz yerimizde mi sayıyoruz yoksa geriye mi gidiyoruz.SAYGILARIMLA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
edebii ~ 10 yıl önce
kendi köşesinde kendi yazdıklarına mı bakacaksın imla hatası yapmışmıyım diye :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000