02 Şubat 2014, Pazar 10:34:03

AHL'DE YANLIŞ BİLET KABUSU!

Paris’e gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen yolcuya, başkasının adına düzenlenmiş biniş kartı kesildi. Son uçuş kartı kontrolünden geçen yolcu, uçağın kapısından çevrildi.
  • Konteyner/kontenyer... Kontuvar... ne dediği bile belli değil.. :) Bence bu adam kendi adını yanlış söylemiştir. Türk havayolları çalışolları dedi yaa.. :)))) İşte böyle tipler bizi temsil ediyor arkadaşlar Avrupa'da, orda burda...
  • Recep Ivedik 5'in fragmani galiba :)
  • Bilen açıklasın lütfen. Bu adam üçkağıt yaptı vizesi yok paris uçağına başkasının adına bilet aldı ve bindi ve parise indi. Ee sonra vize yok pasaporttan nasıl geçicek?
  • İlk etapta kontuarda biletleme işlemini yapan kişinin pasaporttaki isimle eşleşmeyen bileti kesen THY çalışanı suçludur.

Paris’e gitmek için Atatürk Havalimanı’na gelen yolcuya, başkasının adına düzenlenmiş biniş kartı kesildi. Son uçuş kartı kontrolünden geçen yolcu, uçağın kapısından çevrildi.

Edinilen bilgiye göre, Fransa’da restoran sektöründe çalışan Ender Can Yıldırım, Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli seferiyle İstanbul’dan Paris’e gitmek için Atatürk Havalimanı’na geldi. Biniş kartı almak için sıraya giren Ender Can Yıldırım’a görevli personel biniş kartı verildi. Biniş kartı ile pasaport kontrolünden geçerek uçağın biniş kapısına kadar gelen Yıldırım, burada beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Yapılan kontrollerde Yıldırım’ın Paris uçağında bileti olmadığı ve başkası adına düzenlenen biniş kartı verildiği belirlendi.

“BİLETİ YANLIŞ KİŞİ ADINA VERMİŞLER”
Paris’e uçamayan ve mağdur olduğunu ifade eden Yıldırım, “Arkadaşıma Paris için bilet almasını söylemiştim, arkadaşımda aldığını söyledi. Bunun üzerine uçmak için Atatürk Havalimanı’na geldim. Paris’e gitmek sıraya girerek biniş kartımı aldım. Biniş kartındaki ismi kontrol etmedim. Her şey normalmiş gibi pasaport kontrolünden geçtim. Uçağın kapısına geldiğimde benim adıma değil, Mehmet Yıldız adına iki biniş kartı üretildiği ortaya çıktı. Benim Mehmet Yıldız olmadığım anlaşıldı. Yanlış kişi adına üretilmiş” şeklinde konuştu.

“BENİ 3 SAATE YAKIN SORUŞTURDULAR”
Görevlilerin yaptığı kontrollerde Paris uçağında rezervasyonun dahi olmadığını belirlediğini ifade eden Yıldırım, “Kontrol ettiler benim için bilet alınmamıştı. Bu şekilde bana biniş kartı üretilmesi hata. Güvenlik sorunu var. Beni üç saate yakın soruşturdular. Böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyorlar. Paris’e gitmem lazımdı. Şu anda gitmeyi düşünmüyorum. Üç saat sorgulamaya tabi tutuldum. Şikayet dilekçemi bildireceğim” dedi.

AHL'DE YANLIŞ BİLET KABUSU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Konteyner ~ 4 yıl önce
Konteyner/kontenyer... Kontuvar... ne dediği bile belli değil.. :) Bence bu adam kendi adını yanlış söylemiştir. Türk havayolları çalışolları dedi yaa.. :)))) İşte böyle tipler bizi temsil ediyor arkadaşlar Avrupa'da, orda burda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tam komedi ~ 4 yıl önce
Recep Ivedik 5'in fragmani galiba :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bilen açıklasın lütfen. Bu adam üçkağıt yaptı vizesi yok paris uçağına başkasının adına bilet aldı ve bindi ve parise indi. Ee sonra vize yok pasaporttan nasıl geçicek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllı bıdık ~ 4 yıl önce
Pasaport çıkışında vize kontrolü yapılmıyor. Hatalı olan önce boarding pass'ı veren check-in elemanı, sonra damgayı vuran polis memuru. Yanlışlıktan ziyade üçkağıt var gibi, sanki ya tutarsa diye şansını denemiş, neredeyse de tutuyormuş.
Suçlu THY ~ 4 yıl önce
İlk etapta kontuarda biletleme işlemini yapan kişinin pasaporttaki isimle eşleşmeyen bileti kesen THY çalışanı suçludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000