22 Mayıs 2013, Çarşamba 12:21:02

305 KİŞİYE ŞOK HABER!

Havacılık sektöründe grev yasağı getirilmesini öngören yasa teklifine karşı yapılan eylemden sonra işten çıkarılan 305 kişinin yargı süreci devam ederken, çoğunluğun aksine Yargıtay 26 kişi hakkında şok bir karar verdi. İşte ayrıntılar...
  • kuvveti....
  • Artık bizim adımızla prim yapmayı bırakın.Bilen bilmeyen herkes burada yorum yapıyor ortalık yol gecen hanına döndü.Atilay Ayçin'e THY de bu iste parmağı olan herkese ve burada bilip bilmeden bizim günahımıza giren herkese haklarım haram zıkkım olsun.Bizlerin vebalini ödemeden can çekişmeden bu dünyadan gitmeyin.Zira öbür Dünya'da hesaplaşmamız daha uzun sürecek.Ölmeyecekmis gibi yaşayıp atıp tutanlara ve bize bu zulmü yapanlara duyurulur.
  • bu kadar bilgi kirliği olduğu bir yerde doğru bilgiye ulaşmak ne üzücüdür ki çok zor. okumayan, araştırmayan, sorgulamayan bir kitlenin yanlış bilgi ile yönlendirilmesi kolay olur. neden böyle sadece bir rakam vereceğim, kitap okuma alışkanlığı almanya da %42 bizde %3, gazete okuma oranı ise onlarda %63 bizde %5, basılan gazete ise orada 50 milyonbizde ise 5 milyon, diyeceğim o dur ki, okumadan olmaz, tahsil cehaleti alır ... biz birbirimize olan saygıyı ve sevgiyi ancak böyle kazanabiliriz...biat değil sorgulama olacak ki, karşımızdakini de anlayabilelim. şurada yazılanları gördükçe bir insan olarak inanın kahroluyorum. bize ne oldu böyle. esenlikle kalın.
  • Hamdi bey açıklayacak iş bitecek.Atilay ayçin düşecek.15. Bin kişi imzalanmasını istiyor.Durmak yok,yola devam inşanllah.

AKP Milletvekili Metin Külünk’ün önerisiyle meclise sunulan havacılık sektöründe grev yasağı getirilmesine ilişkin teklife karşı eylem yapan ve sonrasında THY tarafından işten çıkarılan 305 kişinin yargı süreci devam ediyor.

Bilirkişi raporuna göre, haksız yere işten atıldıkları vurgulanan 305 kişinin tamamına yakını işe iade kararı alırken Yargıtay süreci sonrası 39 kişinin işe iadesi onaylandı. Ancak Airporthaber’e gelen son bilgilere göre, Yargıtay, 305 kişiden 26’sının işe iade kararını bozdu.

Kararın içeriğine ilişkin kesin bilgi edinilemezken, Yargıtay’ın 26 kişinin dosyasını usulden mi esastan mı bozduğu konusunda net bilgi bulunmuyor.

26 kişinin işe iade kararının bozulmasından sonra diğer işe iade davalarının nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor.

Airporthaber.com ÖZEL

305 KİŞİYE ŞOK HABER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (100)

takunya ~ 5 yıl önce
kuvveti....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakimlere ~ 5 yıl önce
Sn. Hakimlerimiz. Sizler adaleti sağlayanlarsınız ve sakın ha birilerinin ricası veya yönlendirmesi ile çalışanların haklarını ezdirmeyiniz. Öbür tarafısakın unutmayınız. Ruzi mahşerde kaçacak delik bulamazsınız Alimallah..
305 ten ~ 5 yıl önce
Artık bizim adımızla prim yapmayı bırakın.Bilen bilmeyen herkes burada yorum yapıyor ortalık yol gecen hanına döndü.Atilay Ayçin'e THY de bu iste parmağı olan herkese ve burada bilip bilmeden bizim günahımıza giren herkese haklarım haram zıkkım olsun.Bizlerin vebalini ödemeden can çekişmeden bu dünyadan gitmeyin.Zira öbür Dünya'da hesaplaşmamız daha uzun sürecek.Ölmeyecekmis gibi yaşayıp atıp tutanlara ve bize bu zulmü yapanlara duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oran ~ 5 yıl önce
bu kadar bilgi kirliği olduğu bir yerde doğru bilgiye ulaşmak ne üzücüdür ki çok zor. okumayan, araştırmayan, sorgulamayan bir kitlenin yanlış bilgi ile yönlendirilmesi kolay olur. neden böyle sadece bir rakam vereceğim, kitap okuma alışkanlığı almanya da %42 bizde %3, gazete okuma oranı ise onlarda %63 bizde %5, basılan gazete ise orada 50 milyonbizde ise 5 milyon, diyeceğim o dur ki, okumadan olmaz, tahsil cehaleti alır ... biz birbirimize olan saygıyı ve sevgiyi ancak böyle kazanabiliriz...biat değil sorgulama olacak ki, karşımızdakini de anlayabilelim. şurada yazılanları gördükçe bir insan olarak inanın kahroluyorum. bize ne oldu böyle. esenlikle kalın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rt ~ 5 yıl önce
Hamdi bey açıklayacak iş bitecek.Atilay ayçin düşecek.15. Bin kişi imzalanmasını istiyor.Durmak yok,yola devam inşanllah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000