12 Kasım 2011, Cumartesi 12:15:00

"12 MİLYON DOLAR TASARRUF ETTİK"

Avrupa'nın en büyük dördüncü havayolu şirketi Türk Hava Yolları (THY), ikram konusunda kaliteden taviz vermeden yeni düzenlemelerle yılda 20 milyon lira tasarruf sağlayacak...
  • örneğin izmirde 2 memura 1 müdür düşüyor.kimse de bu savurganlığa dur demiyor.
  • gündüz uçuşlarından 1 memur eksilterek mi tasarruf sağlamayı düşünüyorsunuz sayın yöneticilerim? 5 yıldızlı bir havayolu olmaya adaysak eğer; personel sayısını eksiltmek yerine, çoğaltmaya gidelim ki yolcularımıza gerektiği kadar ilgi-alaka gösterebilelim. yaptığımız iş ve ilgilendiğimiz yolcu sayısı çok, yüklendiğimiz sorumluluklar ağır.. bunun yanında çalışanlarınızdan maximum verim beklentiniz var. buna, tüm sorumluluğu çalışanların omuzlarına yüklemek denir. tasarruf için, bizlere moral-motivasyon olacak manevi kararlar almanızı öyle çok isterdim ki.
  • bence thy cok guzel bır ıslem yapmıs gıdıs donus eskıden tum ıkram malzemelerı havascılar tarafından ucaktan alınıyordu helal olsun dusunenlere doco nun anadolu ıstasyonlarındakı kamyoncu yukleme elemanlarıda ucakta zaten donus ıadelerını dagıtıyordu yada evıne goturuyordu.
  • yıllarca göz göre göre zarar ettirdiniz demek ki halkın parasını kullanarak.itiraftır bu aslında.
 THY, 'yüksek kalite, düşük maliyet' parolasıyla ikramda yeni tasarruf uygulaması başlattı. Şirket, 'ikramların uçaklara yüklenmesi, yurtdışı ihale şartlarının yenilenmesi ve içecek menüsünde' değişikliğe giderek giderleri düşürdü. THY İkram Başkanı Ahmet Doğan, kaliteden ödün vererek tasarrufu asla düşünmediklerini ifade ederek, servis ettikleri yiyecek, içecek ve diğer ürünlerden daha az tercih edilenleri belirlediklerini ve daha sonra da bu ürünlerde değişikliğe gittiklerini söyledi. Yemek maliyetlerinin yüzde 60'ını menü, yüzde 40'ını yer işletme hizmetinin oluşturduğunu belirten Doğan, "2007'den bu yana Cidde ve Okyanus ötesi uçuşlar hariç, ikramlar gidiş-dönüş yükleniyor. Gidiş-dönüş yükleme uygulaması ile iç hatlarda da yılda 3 milyon lira tasarruf sağlamayı planlıyoruz." dedi.
 
Ahmet Doğan, tasarruf tedbirleri kapsamında yurtdışı ikram ihalelerinin yenilendiğini belirterek, yurtdışındaki 65 noktada ikram ihalelerini sonuçlandırdıklarını söyledi. Üç yıllık sözleşmelerde, ürünleri değiştirmeden sadece ihale şartlarının yenilenmesi ve etkin pazarlık sayesinde 12 milyon dolar tasarruf sağladıklarını dile getiren Doğan, iç hat uçuşlarında sunulan içecek menüsünün yolculara rahatsız vermeyecek şekilde aynı tür içeceğin farklı şekillerini azaltma yoluna giderek yıllık 5 milyon lira tasarruf sağlamayı planladıklarını bildirdi. Doğan, uluslararası uzun uçuşlarda yükleme miktarlarında değişikliğe giderek 1 milyon lira tasarruf sağladıklarını belirterek, "İkram yüklemeleri konusunda uluslararası kısa uçuşlarla bazı çalışmalar yapıyoruz. Buradan da 12 milyon TL tasarruf şansı öngörülüyor. Ancak bu tedbirlerden yolcuların rahatsız olmayacağından emin olmamız şart." diye konuştu. Ahmet Doğan, dünyada uygulanan sanayi tipi ürünlerin aksine ikramlarındaki tüm yiyeceklerin doğal olduğunu söyledi. (Zaman)
"12 MİLYON DOLAR TASARRUF ETTİK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
örneğin izmirde 2 memura 1 müdür düşüyor.kimse de bu savurganlığa dur demiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
gündüz uçuşlarından 1 memur eksilterek mi tasarruf sağlamayı düşünüyorsunuz sayın yöneticilerim? 5 yıldızlı bir havayolu olmaya adaysak eğer; personel sayısını eksiltmek yerine, çoğaltmaya gidelim ki yolcularımıza gerektiği kadar ilgi-alaka gösterebilelim. yaptığımız iş ve ilgilendiğimiz yolcu sayısı çok, yüklendiğimiz sorumluluklar ağır.. bunun yanında çalışanlarınızdan maximum verim beklentiniz var. buna, tüm sorumluluğu çalışanların omuzlarına yüklemek denir. tasarruf için, bizlere moral-motivasyon olacak manevi kararlar almanızı öyle çok isterdim ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bence thy cok guzel bır ıslem yapmıs gıdıs donus eskıden tum ıkram malzemelerı havascılar tarafından ucaktan alınıyordu helal olsun dusunenlere doco nun anadolu ıstasyonlarındakı kamyoncu yukleme elemanlarıda ucakta zaten donus ıadelerını dagıtıyordu yada evıne goturuyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yıllarca göz göre göre zarar ettirdiniz demek ki halkın parasını kullanarak.itiraftır bu aslında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000