19 Nisan 2016, Salı 16:25:53

Uluslararası Havacılık İşletmeciliği Konferansı düzenlendi

Ankara'da, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin THK Türkkuşu Kampüsünde "3. Uluslararası Havacılık İşletmeciliği Konferansı' düzenlendi.
  • 27 ekim 2014 ankara subay evleri bölgesi bir fantom üs komutanı
  • çok şatafatlı resimler çok büyük laflar ancak bu lafları söyleyen kişilerin inandırıcı olması gerek neden mi? bir yönetici düşünün ki devletin milyon dolarlık uçağı ile gösteri uçuşunda caminin minaresine çarpıp minaredeki hilali düşürmüş olabilir her havacının başına gelebilir garip olan bu düşürülen hilali devlet büyüğümüzün olaydan haberi olmayan kuvvet konutanlarına sorduğunda kimsenin haberinin olmayışı. neden mi çünkü dürüstlük konusunda herkese örnek olması gereken komutanın olayın örtbas ettirmiş.neden mi? çünki kendisi çarpmış minareye. devletin uğradığı milyon dolarlık zarar kimin umrunda nasıl olsa kendi cebinden çıkmıyor, komutanlarının mahçup olmasının ne önemi var. bu olaya tevessül etmiş bir kiş Türk Hava Kurumunda neler yapar . sizlerin takdiri. peki bu kişi şu anda kurumda hangi görevde bulunuyor? kurumun halinden belli değil mi?
  • torpilin en ust duzeyde dondugu yer, ileride cok dert olacak bu konu
  • Batik esnafın yalan üzerine olayları idare etmesi gibi bunlar da her konuda futursuzca yalan söylüyorlar. Sağlık bakanlığı nigida bağlamışlar durumu idare ediyorlar. Ambulans işinin bakanlık ayağını araştırmak lazım bu kadar taviz neden veriliyor. Acaba birilerinin eşi bunlardan nemalaniyor mu?

Ankara'da, Türk Hava Kurumu Üniversitesi THK Türkkuşu Kampüsünde  "3. Uluslararası Havacılık İşletmeciliği Konferansı' düzenlendi.

Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, havacılık sektörünün son yıllarda çok ciddi ilerleme kaydettiğini, Türkiye'de sivil havacılığın her yıl yaklaşık yüzde 20 büyüdüğünü söyledi.

Atılgan, Türk Hava Kurumu Üniversitesinin THK Türkkuşu Kampüsünde düzenlediği, "3. Uluslararası Havacılık İşletmeciliği Konferansı"nın açılışındaki konuşmasında, Türk havacılık sektörüne ilişkin bilgi verdi.

Kürşat Atılgan, Türk havacılığının çok ciddi ilerleme kaydettiğini, sektörünün altyapı ihtiyaçlarının çok ciddi şekilde geliştirildiğini belirtti.

Sivil havacılığın Türkiye'de her yıl yaklaşık yüzde 20 büyüdüğünü anlatan Atılgan, dünyada bu oranlarda gelişen çok az sektör olduğuna işaret etti. Atılgan, "Bu büyümenin getirdiği çok ciddi bir takım regülasyon ve kurallar da büyümeyle beraber devam ediyor. Üniversite olarak yapmak istediğimiz bu. Sivil havacılığın ihtiyaç duyduğu regülasyonlara katkımız olsun istiyoruz." diye konuştu.

"Çalışan sayısı 190 bine ulaştı"

THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner de Türkiye'nin havacılık alanında ihtiyaç duyduğu personeli, sektörün beklentilerine uygun şekilde yetiştirmek istediklerini söyledi.

Üniversite olarak havacılık faaliyetleriyle iç içe olduklarını ve 4 bin öğrenciye eğitim verdikleri anlatan Saldıraner, şunları kaydetti:

"Türkiye, dünyada uçak ve yolcu trafiğinde en hızlı büyüyen ülkeler arasında yer alıyor. Son 10 yılda uçak, koltuk ve kargo taşıma kapasitelerinde sağlanan yüzde 200'ün üzerindeki artışla ülkemiz, Avrupa yolcu sıralamasında üçüncü, dünya yolcu sıralamasında da dokuzuncu oldu. Türk hava yolu şirketleri 112 ülkede 261 merkeze sefer düzenliyor ve iç hatlarda da mevcut 55 havalimanının tamamına sefer yapılıyor. Sivil havacılık sektöründe çalışan sayısı 190 bine ulaştı. Ülkemizin yolcu ve kargo trafiğinin çok önemli bir kısmının gerçekleştiği İstanbul Atatürk Havalimanı, mevcut kapasite kısıtlamalarına rağmen dünyanın en önemli transit merkezlerinden biri haline geldi. Bunda Türk Hava Yollarının büyük katkısı var."

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ateş de konferansın, havacılık işletmeciliği alanında Türkiye'ye yeni fırsatlar sunacağını belirterek, sektördeki karşılıklı bilgi ve teknoloji paylaşımının Türkiye'yi sürdürülebilir büyümeye yöneltip, kurumlar arası iş birliğine platform oluşturacağını ifade etti.

Ateş, havacılığın Türkiye'de DHMİ ile küresel bir sektör haline geldiğini, sivil havacılığın bugün ulaştığı seviyede sektörün tüm kuruluşlarının büyük katkısı olduğunu kaydetti.

Uluslararası Havacılık İşletmeciliği Konferansı düzenlendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

doğrular a cevap ~ 2 yıl önce
27 ekim 2014 ankara subay evleri bölgesi bir fantom üs komutanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğrular acıdır ~ 2 yıl önce
çok şatafatlı resimler çok büyük laflar ancak bu lafları söyleyen kişilerin inandırıcı olması gerek neden mi? bir yönetici düşünün ki devletin milyon dolarlık uçağı ile gösteri uçuşunda caminin minaresine çarpıp minaredeki hilali düşürmüş olabilir her havacının başına gelebilir garip olan bu düşürülen hilali devlet büyüğümüzün olaydan haberi olmayan kuvvet konutanlarına sorduğunda kimsenin haberinin olmayışı. neden mi çünkü dürüstlük konusunda herkese örnek olması gereken komutanın olayın örtbas ettirmiş.neden mi? çünki kendisi çarpmış minareye. devletin uğradığı milyon dolarlık zarar kimin umrunda nasıl olsa kendi cebinden çıkmıyor, komutanlarının mahçup olmasının ne önemi var. bu olaya tevessül etmiş bir kiş Türk Hava Kurumunda neler yapar . sizlerin takdiri. peki bu kişi şu anda kurumda hangi görevde bulunuyor? kurumun halinden belli değil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY cilere ~ 2 yıl önce
torpilin en ust duzeyde dondugu yer, ileride cok dert olacak bu konu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vakkas ~ 2 yıl önce
Batik esnafın yalan üzerine olayları idare etmesi gibi bunlar da her konuda futursuzca yalan söylüyorlar. Sağlık bakanlığı nigida bağlamışlar durumu idare ediyorlar. Ambulans işinin bakanlık ayağını araştırmak lazım bu kadar taviz neden veriliyor. Acaba birilerinin eşi bunlardan nemalaniyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gardiyan ~ 2 yıl önce
Bakanlık aciz ,karşılarındaki askerler doğruları söylemeyi unutmuş . Bakanlık doğruları söyliyenleri dinleyecek cesaretten yoksun. Koş koca paşaların doğruları söylemediği ortaya çıkarsa nasıl yüz yüze bakacaklar. Bakanlık yetkilileri hakkımızın yenilmesine , uğradığımız haksızlıklara göz yumarak bu günaha ortak olmaktasınız. Iftiraya göz yuman iftiraya uğradığında iş işten geçer. Hırsıza göz yuman hırsız mağduru olamaz. Sağlık bakanlığı olarak bu vebalden kurtulmanın zamanı gelmedi mi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000