15 Temmuz 2014, Salı 10:17:59

TÜRK HAVA KURUMU’NDA BİR SKANDAL DAHA!

Türk Hava Kurumu’nun her tarafının döküldüğü anlaşılıyor. Kuralsızlığın hat safhada yaşandığı, kredilerle ayakta kalınmaya çalışıldığı, bir nefes daha alabilmek için umutların fitre, zekat ve kurban derisine bağlandığı kurumda yöneticiler de kuralları, yönetmelikleri çiğnemez hale geldi. İşte detaylar.
  • THK tüzüğünün ilgili maddesinin açık yorumu için Vasıf Yüceliş'in girişimleri ile Dernekler İl Müdürlüğüne yazı ile sorulmuş, konu ilgili makam tarafından Dernekler Genel Müdürlüğüne aksettirilmiş ve Ankara'dan verilen cevap üzerine "hukuka aykırı bir konu olmadığı" karara bağlanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.
  • Bana Astsubay düşmanı diyene tek bir söz söyleyeceğim. Benim babam deniz Astsubay Kıdemlı Başçavuş, rahmetli kayınpederim hava Astsubay Kıdemli Başçavuş, öz dayım deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş, öz amcam ise jandarma Astsubay Başçavuş ve hepsiylede gurur duyuyorum. Akrabalık bağım dışında onların bu ülke için yaptıkları bile onlara çok daha fazla saygı duymama vesile olmaktadır. Ayrıca şu anda THK Antalya Şube Yönetiminde birçok sivil arkadaşımın dışında astsubay ve subay olmak üzere çeşitli rütbelerde arkadaşımda vardır. Ayrıca yönetimde bulunan 2 avukat arkadaşım da aldığımız kararların hukuka uygunluğunu onayladıktan sonra altına imza atmaktayız. Halkımıza karşı sorumluluğumuzu bilmekteyiz ve ona göre davranmaktayız.
  • THK Antalya Şubesini tebrik etmek gerekir bugüne kadar yapılan onca olumsuz haber ve yorumlara karşı bir tek THK Antalya Şubesi çıkıp cevap verdi ya . THK nın geri kalanından ne yalanlama ne özür ne bilim herhangi bir açıklama yok sanırım fıss - yok - bitmiş yada paşadan talimat gelmedi .
  • vasıf yüceliş, siz yönetim kurulu üyesi değilmisiniz. yönetmeliğide yönetim kurulu değiştirmiyormu. bu kadar sansasyon yaptıracağınıza neden yönetmeliği değiştirmiyorsunuz. burda farklı bir süreci başlattılar gibi geliyor. vasıf yücelişin yönetim kurulu üyeliğinden ayrılması isteniyor gibi. önemli olan türk hava kurumu tüzüğünün kısıtlayıcı maddesi birbirlerinin birinci dereceden yakını olanlar genel yönetim merkez denetleme ve merkez disiplin kurullarında görev alamazlar yazıyor. buna uymayanlar istifa etmiş sayılırlar yazıyor. şu anda genel yönetim kurulu üyelerine bakın kim genel başkanın birinci derecen yakın akrabası. biliyorsunuz tüzük bakanlar kurulu tarafından kabul edilmiştir. vasıf yüceliş siz tüzüke bakın yönetmelik daha sonra gelir.

Türk Hava Kurumu’nun Mali İdari İşler yönetmeliğinin 2. Maddesinin 16’ncı bendinde aynen şu ifadeler yer alıyor. “Türk Hava Kurumu Genel Yönetim, Merkez Denetim ve Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri ile Şube Yönetim, Denetleme Kurulu üyeleri, Kurumda ücretli görev alamazlar. Kurumun faaliyet alanına giren işlerde ticari faaliyette bulunamazlar. Aynı alanda kurulmuş ticari şirketlerin kurucu ortağı yöneticisi olamaz. Her ne nam altında olursa olsun bu tür firma ve şirketlerden ücret alamazlar. Bu yasağa uymayanlar görevlerinden çekilmiş sayılırlar ve haklarında disiplin kavuşturması yapılır”

Yönetmelikte de açıkça belirtmesine rağmen Türk Hava Kurumu Genel Yönetim Kurulu üyesi ve Antalya Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, Antalya merkezli Er-Ah uçuş okulunda yer dersi öğretmenliği yapıyor. Kurumun yönetmeliklerine aykırı olan bu davranışın bilinmesine rağmen hiçbir işlem yapılmıyor.

Türk Hava Kurumu da tıpkı Er-Ah Uçuş Okulu gibi pilot eğitim hizmeti veriyor, havacılık alanında faaliyet gösteriyor.

Vasıf Yüceliş’in yönetmeliği hiçe sayarak Er-Ah Uçuş okulunda yer dersleri vermesi THK Genel Merkezi’nde nasıl bir tepki görecek ve hakkında soruşturma başlatılarak görevden el çektirilip çektirilmeyeceğini de takip edeceğiz.

©AirportHaber.com ÖZEL
 

TÜRK HAVA KURUMU’NDA BİR SKANDAL DAHA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (77)

Avukat Murat Yılmaz ~ 3 yıl önce
THK tüzüğünün ilgili maddesinin açık yorumu için Vasıf Yüceliş'in girişimleri ile Dernekler İl Müdürlüğüne yazı ile sorulmuş, konu ilgili makam tarafından Dernekler Genel Müdürlüğüne aksettirilmiş ve Ankara'dan verilen cevap üzerine "hukuka aykırı bir konu olmadığı" karara bağlanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vasıf YÜCELİŞ ~ 4 yıl önce
Bana Astsubay düşmanı diyene tek bir söz söyleyeceğim. Benim babam deniz Astsubay Kıdemlı Başçavuş, rahmetli kayınpederim hava Astsubay Kıdemli Başçavuş, öz dayım deniz Astsubay Kıdemli Başçavuş, öz amcam ise jandarma Astsubay Başçavuş ve hepsiylede gurur duyuyorum. Akrabalık bağım dışında onların bu ülke için yaptıkları bile onlara çok daha fazla saygı duymama vesile olmaktadır. Ayrıca şu anda THK Antalya Şube Yönetiminde birçok sivil arkadaşımın dışında astsubay ve subay olmak üzere çeşitli rütbelerde arkadaşımda vardır. Ayrıca yönetimde bulunan 2 avukat arkadaşım da aldığımız kararların hukuka uygunluğunu onayladıktan sonra altına imza atmaktayız. Halkımıza karşı sorumluluğumuzu bilmekteyiz ve ona göre davranmaktayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 4 yıl önce
Güzel açıklama oldu hakkını veriyorum.Başçavuşlara hakaret olarak algılanıyor bazen söylemler dikkat edilmelidir
Yalancı Vasıfsız ~ 4 yıl önce
Yumurta kabuğundan çıkmış, kabuğunu beyenmemiş.Seninki o hesap VASIF efendi. Vasıf efendi diyorum çünkü siz de THK da olan yolsuzluklara göz yuman uniforması çıkınca geride birşey kalmayanlardansınız.
misafir ~ 4 yıl önce
THK Antalya Şubesini tebrik etmek gerekir bugüne kadar yapılan onca olumsuz haber ve yorumlara karşı bir tek THK Antalya Şubesi çıkıp cevap verdi ya . THK nın geri kalanından ne yalanlama ne özür ne bilim herhangi bir açıklama yok sanırım fıss - yok - bitmiş yada paşadan talimat gelmedi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoran vatandaş ~ 4 yıl önce
vasıf yüceliş, siz yönetim kurulu üyesi değilmisiniz. yönetmeliğide yönetim kurulu değiştirmiyormu. bu kadar sansasyon yaptıracağınıza neden yönetmeliği değiştirmiyorsunuz. burda farklı bir süreci başlattılar gibi geliyor. vasıf yücelişin yönetim kurulu üyeliğinden ayrılması isteniyor gibi. önemli olan türk hava kurumu tüzüğünün kısıtlayıcı maddesi birbirlerinin birinci dereceden yakını olanlar genel yönetim merkez denetleme ve merkez disiplin kurullarında görev alamazlar yazıyor. buna uymayanlar istifa etmiş sayılırlar yazıyor. şu anda genel yönetim kurulu üyelerine bakın kim genel başkanın birinci derecen yakın akrabası. biliyorsunuz tüzük bakanlar kurulu tarafından kabul edilmiştir. vasıf yüceliş siz tüzüke bakın yönetmelik daha sonra gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 4 yıl önce
ya emmi olayı şu.bu adam THK'dan pilotaj eğitimi almak isteyen öğrencilere.ne gerek var thkdan almana koca ankarada seni yerler gel antalyadaki uçuş okulundan al diyor işte.Demese bile o imajı veriyor.Ayrıca TSK'dan emekli SSSci Pilot imajı vererek BU BÜYÜK PASTA'dan namalanıyor olayın kısa olmayan özeti bu.Kurum oldukca sömürücüler bırakmaz kurumu....
Vasıf Yüceliş ~ 4 yıl önce
Benim Erah Uçuş Okulunda tek bir görevim var oda sadece ders vermek ve verdiğim ders saati üzerinden ücret almak. Bana mail ortamında ders programı gelir, bende o saatte gider dersimi veririm. Okula öğrenci kazandırmak gibi bir görevim olmadığı gibi bu okula getirilen öğrenci başına pirim alma gibi bir sistemde hiçbir kimse için yoktur. Reklam ve öğrenci adayı mülakatları ile ilgilenen ayrı bir departman bulunmaktadır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000