21 Ocak 2014, Salı 10:09:19

THK'DAN BOLU HAMLESİ

Geçtiğimiz hafta Bolu'ya giden Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, THK Meslek Yüksekokulu ve Havaalanı için yer tespitlerinde bulunmuşlardı. Yer tespitlerini yapan Türk Hava Kurumu yetkilileri Bolu'da yapılacak her iki projeyi de onaylayarak yer tahsisinin yapılmasını talep etti.
  • İnşallah olur projeleri çok güzel başkanımızın benim düşündüğüm bölüm bile var projede işallah olur..âllah razi olsun baskanimizdan.. saygilarimla Murat kara...
  • BUNLAR ARAZİ AVINA ÇIKMIŞLAR. HER GİTTİKLERİ YERDE "BİZE ARAZİ VERİN HAVA ALANI KURALIM,ÜNİVERSİTE/MYO KURALIM!" BOLU'DAN BAŞKA KİMLERE SÖZ VERDİLER. BARTIN, KASTAMONU, VS. TUZAĞA DÜŞÜP ARAZİ KAPTIRMAYIN. SELAMLAR.
  • odalara girildiğinde kafa selamı verilen esas duruşta beklenen sivil görünümlü askeri kurumdan ne bekliyorsunuz ki abicim.
  • Canınızın istediği yorumları yazıyorsunuz. Bizde istiyoruz ki savcılık ihbar kabul etsin işleme başlasın. Alperin dayısı beyefendi bile dönsün baksın. Gerçekten hiç hoş olmayan uygulamaları THK VE UNİVERSİTESİNDE görsün. Ve yöneticiler olurya bu dünyada kurtulursa öbür tarafta Rabbin huzurunda bunlardan sorguya ççeklicklerini bilsinler istiyoruz. Semih Şahinel ateist gerçi ama.. Onu kullananlar 5 vakit namazında olduklarını biliyoruz.

Bolu'da tarihi 2 proje daha hayata geçiyor. Bolu'ya hem THK Meslek Yüksekokulu hem de havaalanı yapılacak. Türk Hava Kurumu resmi bir yazı göndererek Meslek Yüksekokulu ve Havaalanı projelerinin başlaması için yer tahsislerinin yapılmasını talep etti.

“HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Geçen hafta Bakan Yardımcımız Fatih Metin ile birlikte ilimize gelen Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım ve THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban'a Meslek Yüksekokulu yapabileceğimiz binaları ve havaalanı yapılacak Komando Tugayı'nda ki alanı göstermiştik. Onlarda bu yerlerle ilgili çalışmalarını tamamlamışlar ve bize yer tahsisinin yapılmasıyla ilgili resmi yazılarını gönderdiler. Abant yolunda bulunan Tarık Somer Lisesini ve Komando Tugayı'nda ki alanı kendilerine tahsis edeceğiz ve hemen çalışmalar başlayacak. Bolumuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İLK ETAPTA 3 BÖLÜM, 500 ÖĞRENCİ

Bolu'ya yapılacak projeleri çok önemsediklerini belirten Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, “Biz yüksekokulumuz ve havaalanı için istediğimiz yerlerin tahsisinin yapılması için resmi müracaatımızı yaptık. Tahsisler yapılır yapılmaz YÖK'e müracaat ederek hem Meslek Yüksekokulumuzu hem de havaalanını hemen açacağız. Meslek Yüksekokulumuz da ilk etapta Yer hizmetleri, Uçak Teknolojileri ve Kabin Hizmetleri olmak üzere üç bölüm açacağız. Yine ilk etapta 500 öğrenci kabul edeceğiz. Tabi ki ilerleyen süreçte bu sayı artacak” şeklinde konuştu.

REKTÖR'DEN YENİ MÜJDELER VAR

THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban yeni müjdeler de vererek, “Sağ olsun Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz projelerin biran önce bitmesi için elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Bu yatırımların Bolu'ya yapılması için büyük çaba sarf etti. Bizde buna duyarsız kalamazdık. Meslek Yüksekokulumuz ve havaalanımız açıldıktan sonra hemen Fakülte için çalışmalara başlıyoruz. İnşallah Hava Ulaştırma Fakültesi'ni de kısa sürede açarak pilotaj eğitimine başlayacağız. Yani geleceğin pilotları Bolu'ya yapacağımız bu fakülte de yetişecek” dedi.

ÜRGÜP'TEN TURİST TAŞIYACAĞIZ

Prof. Dr. Ünsal Ban havaalanı ile ilgili açıklamalarda da bulunarak, “Havaalanımızı hem ticari olarak kullanacağız hem de yolcu taşımak için. Küçük ve orta ölçekli yolcu uçakları iniş kalkış yapabilecekler. Örneğin Ürgüp'te bulunan turistleri uçakla Bolu'ya getirip Bolu'nun turistlik yerlerini gezdireceğiz. Ticari olarak da kullanılacağı için birçok firma yatırım için Bolu'yu tercih edecek” diye konuştu.

BAŞKAN BOLU'YU ÇOK SEVİYOR

“Bolu Alaaddin Yılmaz gibi bir Belediye Başkanına sahip olduğu için çok şanslı” diyen Prof. Dr. Ünsal Ban, “Başkanımız bu projelerin Bolu'da yapılması için çok büyük çaba sarf etti. Bu yöndeki hırsı ve çabası bize bile ilham kaynağı oldu. Bolu'da yapacağımız projeler bölgenin gelişimi için büyük önem arz ediyor. Bu nokta da Belediye Başkanımıza teşekkürlerimizi borç biliriz” dedi.

THK'DAN BOLU HAMLESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

bolu ~ 4 yıl önce
İnşallah olur projeleri çok güzel başkanımızın benim düşündüğüm bölüm bile var projede işallah olur..âllah razi olsun baskanimizdan.. saygilarimla Murat kara...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AVCILAR ~ 4 yıl önce
BUNLAR ARAZİ AVINA ÇIKMIŞLAR. HER GİTTİKLERİ YERDE "BİZE ARAZİ VERİN HAVA ALANI KURALIM,ÜNİVERSİTE/MYO KURALIM!" BOLU'DAN BAŞKA KİMLERE SÖZ VERDİLER. BARTIN, KASTAMONU, VS. TUZAĞA DÜŞÜP ARAZİ KAPTIRMAYIN. SELAMLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kurban Derisi ~ 4 yıl önce
odalara girildiğinde kafa selamı verilen esas duruşta beklenen sivil görünümlü askeri kurumdan ne bekliyorsunuz ki abicim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thk ~ 4 yıl önce
Canınızın istediği yorumları yazıyorsunuz. Bizde istiyoruz ki savcılık ihbar kabul etsin işleme başlasın. Alperin dayısı beyefendi bile dönsün baksın. Gerçekten hiç hoş olmayan uygulamaları THK VE UNİVERSİTESİNDE görsün. Ve yöneticiler olurya bu dünyada kurtulursa öbür tarafta Rabbin huzurunda bunlardan sorguya ççeklicklerini bilsinler istiyoruz. Semih Şahinel ateist gerçi ama.. Onu kullananlar 5 vakit namazında olduklarını biliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000