05 Haziran 2014, Perşembe 12:08:29

THK’DA BORÇLA MAAŞ ÖDEME DÖNEMİ!

Türk Hava Kurumu’nda maaşların ödenmemesi üzerine AirportHaber’de dün yayınlanan “TÜRK HAVA KURUMU İFLASA GİDİYOR” başlıklı haber sonrasında flaş bir gelişme yaşandı.
  • mevcut yönetim bu anlayış ile devam ederse ki edecektir çünkü kendi cepleri sürekli dolmakta, bu kurumdan ve kuruma bağlı diğer şirketler için hiç bir gelecekten söz edilemez. olan evini geçindirmeye borcunu ödemeye çalışan (torpilsiz) çalışanlara olacaktır. çözüm en acil şekilde içerde ne kadar asker veya askeri köken var sa (torpil de dahil) temizlenmeli ve işini gerçekten özverili şekilde yapan sivillere teslim edilmeli bu kurum.....
  • ALTAN YAŞAR TEKİN'İ GENEL BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTERİZ SAYGILAR
  • Kurum artik KURUM degil A.Ş dir ve vergi kanununa tabii dir. Bilmeden yorum yapmayalim.
  • Ya yanlis bilmiyorum umarim ama bu gibi kuruluslsrin vergiden muhaf oldugunu bilmeyen yoktur sanirim sacma haber :)

Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Osman Yıldırım'ın yanlış uygulamalarının kurumu bataklığa götürdüğü AirportHaber tarafından birçok kez gündeme getirilmişti. Yanlış uygulamalar sonucu mali darboğaza giren Türk Hava Kurumu’nda personel maaşları ve vergiler ödenemez duruma geldi.

Çalışanları, THK Genel Merkezi ve diğer bağlı kuruluşlar olarak ikiye ayıran Osman Yıldırım, sürekli bulunduğu genel merkezdeki çalışanların maaşını mayıs ayı sonu itibari ile hesaplara yatırırken, THK Üniversitesi dahil olmak üzere diğer bağlı kuruluşların maaşlarını yatıramamıştı. AirportHaber’in “TÜRK HAVA KURUMU İFLASA GİDİYOR” başlığıyla dün yayınlanan haberinden sonra paniğe kapılan Türk Hava Kurumu Yönetimi, apar topar borç bularak dün akşam saatlerinde personelinin maaşlarını yatırabildi. Personelin borç paralarla maaşların ödenmesinden dolayı tedirgin olduğu ve “Borç harç nereye kadar bu şekilde devam edecek?” diye kendi arasında konuştuğu belirtiliyor.

AirportHaber’in güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre; THK personelinin maaşlarını bulduğu borç paralarla ödeyen Osman Yıldırım’ın vergi borçlarını ise ödeyemediği öğrenildi.

THK BORÇ İÇİNDE YÜZÜYOR...

Türkiye'de havacılık sanayisini kurmak; askeri, sivil, sportif ve turistik havacılığın gelişmesini sağlamak için 16 Şubat 1925'te Atatürk'ün emri ile kurulmuş bir dernek olan Türk Hava Kurumu, bugün borç batağına saplanmış durumda. Yaklaşık iki ay önce 700 milyon TL’den (eski parayla 700 trilyon) fazla borç yükü olan kurumun kredibilitesinin düşük olduğu biliniyor.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

THK’DA BORÇLA MAAŞ ÖDEME DÖNEMİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Anlayış.. ~ 4 yıl önce
mevcut yönetim bu anlayış ile devam ederse ki edecektir çünkü kendi cepleri sürekli dolmakta, bu kurumdan ve kuruma bağlı diğer şirketler için hiç bir gelecekten söz edilemez. olan evini geçindirmeye borcunu ödemeye çalışan (torpilsiz) çalışanlara olacaktır. çözüm en acil şekilde içerde ne kadar asker veya askeri köken var sa (torpil de dahil) temizlenmeli ve işini gerçekten özverili şekilde yapan sivillere teslim edilmeli bu kurum.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
duayen ~ 4 yıl önce
ALTAN YAŞAR TEKİN'İ GENEL BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTERİZ SAYGILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
duayen'ee ~ 4 yıl önce
kurumu çektin sulumu bilmem ama çookk güldümm ;))
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kurum artik KURUM degil A.Ş dir ve vergi kanununa tabii dir. Bilmeden yorum yapmayalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vergi ~ 4 yıl önce
kurumun ucaklari vergi vermiyor ama.
iPhone uygunsuzluğu ~ 4 yıl önce
Koçum, Kurum A.Ş. değildir. Bilmiyorsan boş konuşma, sen DERNEK nedir bilirmisin ? Hah işte THK Dernektir. Bünyesinde (batak) A.Ş. ler ve (Bitik) Ltd. Şti: vardır. Senin iPhone teknolojinin gerisinde kalmış..
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ya yanlis bilmiyorum umarim ama bu gibi kuruluslsrin vergiden muhaf oldugunu bilmeyen yoktur sanirim sacma haber :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sende yoksun ~ 4 yıl önce
Hem ummuş sun hem kesin biliyor gibi konuşmuşsun. Sende saçmalık sın ama buradasın işte ne yapalım. Ayrıca Muhaf değil, Muaf. Bakınız TDK...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000