08 Haziran 2015, Pazartesi 17:40:34

THK Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Toprak atandı

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi rektörlüğüne İstanbul Üniversitesi'nden Prof. Dr. Metin Toprak atandı.
  • Sn Prof. Dr. Metin Toprak yaşamı boyunca mücadele etmiş. Tırnaklarıyla buralara kadar yükselmiş. Önemli poflardan birisidir. Yapığı bütün hizmetlerden hep ödül almış ama hiç kimseyi utandıracak bir davranışta bulunmayan Türkiye’nin önemli değerlerinden birisidir. Toprağa yeni görevinde başarılar diliyoruz. Yeni Rektörlük görevi zor ama her zaman olduğu gibi bu işin içinden başarılı bir şekilde çıkacağınıza inanıyoruz. Dün olduğu gibi bu üniversite’de yapacağınız hizmetlerden her zamanki gibi ödül alarak bizleri sevindireceğinize inanıyoruz. Yeter ki o dik ve onurlu yürüyüşünüzü devam ettirin, SINIR TV Birikim Yayınları ve gazetelerimiz he zaman hizmetinizde olacaktır. Hocam yolunuz açık olsun
  • Adam gibi adam..
  • Hocam hayirli ugurlu olsun. Bu isi cozseniz siz cozersiniz, Allah yardimciniz olsun simdiden
  • hocam hayırlı uğurlu olsun hacam varsa ıstıkrarda vardır rabbım yar ve yardımcınız olsun

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi eski rektörü Ünsal Ban'ın milletvekili adaylığı nedeniyle istifa etmişti.

Ünsal Ban'ın istifasının ardından geçtiğimiz Şubat ayında THK Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Nevin Yörük getirilmişti. 

AirportHaber'in edindiği bilgilere göre Prof. Dr. Nevin Yörük'ün yerine Türk Hava Kurumu Üniversitesi rektörlüğüne İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi eski öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Toprak atandı.

Prof. Dr. Metin Toprak da milletvekili adaylığı için İstanbul Üniversitesi'ndeki görevinden istifa etmişti. 

METİN TOPRAK KİMDİR?

Metin Toprak 20 Şubat 1966 Ardahan (Göle) doğumlu. Lisans, yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Doçentliğini 1996 yılında aldı. Başbakanlık Aile Araştırma Kurumunda uzman yardımcısı ve Kırıkkale Üniversitesi İktisat Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışan Toprak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Başkan Yardımcısı ve Müşavir olarak görev yaptı.

2007 (Nisan) - 2008 (Nisan) döneminde Georgetown Üniversitesinde konuk öğretim üyesi olarak bulundu ve 2008 yılı sonunda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisat Bölümüne profesör olarak atandı ve Üniversitede senato üyeliği, fakülte yönetim kurulu üyeliği ve bölüm başkanlığı yaptı.

Toprak'ın çalışma alanları içinde uygulamalı ekonomi, finansal ekonomi, politik iktisat, sosyal/ekonomik alan araştırmaları ön sırada geliyor. 

THK Üniversitesi rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Toprak atandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Mustafa Küpeli ~ 3 yıl önce
Sn Prof. Dr. Metin Toprak yaşamı boyunca mücadele etmiş. Tırnaklarıyla buralara kadar yükselmiş. Önemli poflardan birisidir. Yapığı bütün hizmetlerden hep ödül almış ama hiç kimseyi utandıracak bir davranışta bulunmayan Türkiye’nin önemli değerlerinden birisidir. Toprağa yeni görevinde başarılar diliyoruz. Yeni Rektörlük görevi zor ama her zaman olduğu gibi bu işin içinden başarılı bir şekilde çıkacağınıza inanıyoruz. Dün olduğu gibi bu üniversite’de yapacağınız hizmetlerden her zamanki gibi ödül alarak bizleri sevindireceğinize inanıyoruz. Yeter ki o dik ve onurlu yürüyüşünüzü devam ettirin, SINIR TV Birikim Yayınları ve gazetelerimiz he zaman hizmetinizde olacaktır. Hocam yolunuz açık olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SharpShooter ~ 3 yıl önce
Adam gibi adam..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neşat Kisaboy ~ 3 yıl önce
Hocam hayirli ugurlu olsun. Bu isi cozseniz siz cozersiniz, Allah yardimciniz olsun simdiden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vahap ~ 3 yıl önce
hocam hayırlı uğurlu olsun hacam varsa ıstıkrarda vardır rabbım yar ve yardımcınız olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000