30 Haziran 2014, Pazartesi 11:03:03

THK ONUR AIR'İ ALMAKTAN VAZGEÇTİ…

Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım Onur Havayolları’nı almaktan vazgeçti. Borç batağında bulunan kurumun kredi alamadığı ve bu sebeple Onur Air’i alamayacağı kesinleşince durum yönetim kurulu toplantısında bizzat Osman Yıldırım tarafından üyelere açıklandı.
  • Batmaz arkadaslar rahat olun.onur air charter firması olarak en cok ucagını kiralayan firma.ticari calısıyor.kısın havayolları ucus bulamazken.onur air bu kısın ucus planını yaptı bile;))batmaz rahat olun
  • arkadaşlar merhaba, realite ortada özellikle iranlılar aldıktan sonra bu şirket tamamen yönetmsiz ve ahipsiz kaldı inş düzelir ama zor. inş yakın zamanda güçlü bir guruba satılır yoksa çok zor ünler gecirir.
  • Batar diyen arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz bu şirkette uçmuyorum ama orası sayesinde çok adam ekmek yedi pilot oldu hostes oldu ,adamlar kış sezonu 12 uçağını Saudia Havayollarına uzun vadeli kiraya vermiş bile halen batıyor diye konusuyorsunuz
  • Osman paşa.... (!!!) bu ay da THK Uçuş Akademilerinin maaşlarını yatırmadı...Ama problem değil ne de olsa pilotların çoğu asker de emekli maaşlarıyla idare ediyor.....

Türk Hava Kurumu’nun Onur Havayolları’nı satın almak istediği ve görüşmelerin sürdüğü haberini AirportHaber paylaşmış ve ardından da tüm medyada yer almıştı. Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım da her platformda Onur Air’i alacaklarını açıklamıştı.

Ancak durum açıklandığı gibi değildi. Türk Hava Kurumu borç batağında idi ve bankalar da kuruma kredi açmıyordu. AirportHaber, bu durumları ısrarla açıklamış ve Osman Yıldırım’ın söylemlerinin hayalden öteye gidemeyeceğini vurgulamıştı.

Askeri meydan olan Ankara Etimesgut Havaalanı'nı THK’nın olduğunu, burayı alıp Onur Air’in merkezi yapacağını, birçok şehire havacılık fakülteleri açacağı ve uçak yapacakları gibi ütopik vaatlerde bulunan Osman Yıldırım’ın bu vaatlerinin gerçekleşmeyeceğini kendisi de kabul etmeye başladı.

Kurumun gayrimenkulleri teker teker satılırken, kredilerle ödenen maaşların da zar zor hesaplara yatırıldığı Türk Hava Kurumu’nda gerçeklerle yüzleşilmeye başlandı.

Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım, Onur Air’i almaktan vazgeçtiklerini yönetim kurulu üyelerine açıkladı. Yönetimden ismini açıklamak istemeyen bir yetkili AirportHaber’e yaptığı açıklamada “Başkan Onur Air’i alamayacağını yönetim kurulunda açıkladı. Onur Air defteri kapanmış oldu” dedi.

Öte yandan Airporthaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım’ın son 10 ayda almış olduğu binlerce metrekarelik arsalara dikkat çekti. Yazıda kurum fakirleşirken başkan Osman Yıldırım’ın zenginleşmesinin tezatlığına dikkat çekildi.

 AirportHaber Genel Yayın Koordinatörü Ali Kıdık’ın kaleme aldığı yazı için TIKLAYINIZ 

©AirportHaber.com

THK ONUR AIR'İ ALMAKTAN VAZGEÇTİ…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

onurrr ~ 4 yıl önce
Batmaz arkadaslar rahat olun.onur air charter firması olarak en cok ucagını kiralayan firma.ticari calısıyor.kısın havayolları ucus bulamazken.onur air bu kısın ucus planını yaptı bile;))batmaz rahat olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
slm ~ 4 yıl önce
arkadaşlar merhaba, realite ortada özellikle iranlılar aldıktan sonra bu şirket tamamen yönetmsiz ve ahipsiz kaldı inş düzelir ama zor. inş yakın zamanda güçlü bir guruba satılır yoksa çok zor ünler gecirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kira ~ 4 yıl önce
Batar diyen arkadaşlar siz neden bahsediyorsunuz bu şirkette uçmuyorum ama orası sayesinde çok adam ekmek yedi pilot oldu hostes oldu ,adamlar kış sezonu 12 uçağını Saudia Havayollarına uzun vadeli kiraya vermiş bile halen batıyor diye konusuyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot ~ 4 yıl önce
Osman paşa.... (!!!) bu ay da THK Uçuş Akademilerinin maaşlarını yatırmadı...Ama problem değil ne de olsa pilotların çoğu asker de emekli maaşlarıyla idare ediyor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000