10 Haziran 2012, Pazar 08:33:48

SONUNDA LİSANSINI ALDI

YÖK'ün eski Başkanı, yeni Varşova Büyükelçisi Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, 1 yıldır Türkkuşu'nda aldığı eğitimi tamamladı, pilot lisansı için son uçuşu da gerçekleştirdi.
  • Unsal ban sadece sunu aciklasin.. Kendisi ekonomist oldugu icin issizlik vs. Cok iyi bilicektir. Bu ulkede bu kadar issiz pilot varken sayilari 100 leri asmisken .. O kadar derece yapmis ogrencileri okula aliyorlar. Ogrenclerin azimsanmicak cogunlugunda ucus adina his yok.. Sadece para kazanicam dusuncesiyle gelmis .. Ve butun bunlara rahmen sadece pilot acigi var ,nerde aciklayin? Kendi bunyelerindeki ucus okullarindan kacta kaci is bulmus? Hala pilot acigi var diyorsun. Acikla sayin ban acikla nerede pilot acigi ki 75 bin dolara bizleri yuksek lisansa cagiriyorsun, bas parayi pilot ol. Yok boyle dunya bu is akademik bir is degil ki.. Pilotaj egitimi kuvvetliyor sanirken zayifliyor.
  • Dünyada pilotaj eğitimini lisans,yüksek lisans ve doktora programlarının içine sokan ender bir ülkede yaşıyoruz...Yök nasıl böyle izin veriyor anlamıyorum...50$ a nerede görülmüş yüksek lisans...
  • çağdışı kalmış ,ilkel, teknolojiden uzak,boya üzerine boya,uzay,uçak üretim,astronot,arpalık,...bilin bakem burası neresi :))
  • hatami fark ettim ozur dilerim thk gibi 2 seneye %100 yerli ucak yapicak olan ama calismalar coook gizli oldugu icin rektor ve genel baskan disinda kimsenin nasil yapilacagini bilmedigi universitesine alinan lar icinde 1 tane bile thk yonetiminin akrabasi olmayan hele pilot cocugu arasan bulamayagin 1925 ten beri milletten topladigi paralari dunya capinda ismi olarak geri odeyen her birimini iyi calisan sadece PR noktasinda biraz kusurlu olan bir kuruma laf attigim icin ozur dilerim.

Geçtiğimiz gün lisansını almak için son uçuşu rüzgar engeline takılan YÖK Eski Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde lisanslı pilot olmak için son uçuşu da gerçekleştirdi. Ankara-Kayseri hattında yalnız uçuş yaptığını anımsatan Özcan, o uçuşun sorunsuz geçtiğini söyledi. Dünyanın her yerinde uçak kiralayan şirketlerin olduğunu belirten Özcan, 'Varşova'da da olduğunu öğrendim. Mümkün olursa orada da uçmak isterim, ara verdiğin zaman inişler biraz sert oluyor' diye konuştu.

HOCALARI MEMNUN    
Rektör Prof. Dr. Ünsal Ban ise Özcan'ın çok iyi bir öğrenci olduğunu ifade ederek, 'Başarılı uçuşlar yaptı. Havacılıkta inişler ve kalkışlar çok önemli. Yusuf Ziya Hocamız iniş ve kalkışlarda oldukça iyi. Türk gençlerini bekliyoruz, iyi bir gelecek, kariyer istiyorlarsa pilotaj yüksek lisansına başvursunlar. Hem dünyada hem Türkiye'de ilk olacaklar' dedi.

Akşam

SONUNDA LİSANSINI ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yuksek lisans.. ~ 6 yıl önce
Unsal ban sadece sunu aciklasin.. Kendisi ekonomist oldugu icin issizlik vs. Cok iyi bilicektir. Bu ulkede bu kadar issiz pilot varken sayilari 100 leri asmisken .. O kadar derece yapmis ogrencileri okula aliyorlar. Ogrenclerin azimsanmicak cogunlugunda ucus adina his yok.. Sadece para kazanicam dusuncesiyle gelmis .. Ve butun bunlara rahmen sadece pilot acigi var ,nerde aciklayin? Kendi bunyelerindeki ucus okullarindan kacta kaci is bulmus? Hala pilot acigi var diyorsun. Acikla sayin ban acikla nerede pilot acigi ki 75 bin dolara bizleri yuksek lisansa cagiriyorsun, bas parayi pilot ol. Yok boyle dunya bu is akademik bir is degil ki.. Pilotaj egitimi kuvvetliyor sanirken zayifliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok yüksek eğitim.... ~ 6 yıl önce
Dünyada pilotaj eğitimini lisans,yüksek lisans ve doktora programlarının içine sokan ender bir ülkede yaşıyoruz...Yök nasıl böyle izin veriyor anlamıyorum...50$ a nerede görülmüş yüksek lisans...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
froğ ~ 6 yıl önce
çağdışı kalmış ,ilkel, teknolojiden uzak,boya üzerine boya,uzay,uçak üretim,astronot,arpalık,...bilin bakem burası neresi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thk dusmani ~ 6 yıl önce
hatami fark ettim ozur dilerim thk gibi 2 seneye %100 yerli ucak yapicak olan ama calismalar coook gizli oldugu icin rektor ve genel baskan disinda kimsenin nasil yapilacagini bilmedigi universitesine alinan lar icinde 1 tane bile thk yonetiminin akrabasi olmayan hele pilot cocugu arasan bulamayagin 1925 ten beri milletten topladigi paralari dunya capinda ismi olarak geri odeyen her birimini iyi calisan sadece PR noktasinda biraz kusurlu olan bir kuruma laf attigim icin ozur dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000