02 Ağustos 2012, Perşembe 08:45:12

"SAMSUN BU YATIRIMI KUCAKLAYACAK"

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Karadeniz Bölgesi Şube Başkanları Toplantısı için geldiği Samsun'da gerçekleştirmeyi planladıkları yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu...
  • THK nın genel idare kurulu seçimi var ve osmonotta seçime hazırlanıyor mecburen palawra sıkmaya devam edecek
  • niye samsun harran'ın nesi eksik. :)
  • Ben bunun kadar tuhaf ,ilginc bir adam gormedim. iyi incelenmesi gereken bir sahsiyet
  • thk bitmiş durumda kurtaracak şube başkanları ve yetkililerin el atması gerekiyor .çünkü bu gidişle kurum uzaya gitti dönmedi seneryoları yazılır.

Grand Atakum Hotel'de basın toplantısı düzenleyen Yıldırım, Karadeniz'in uçak bakım merkezini Samsun'a kurmayı planladıklarını söyledi.

THK Samsun Şube Başkanı Abdülhekim Samangül'ün de katıldığı toplantıda kurumun havacılık ve eğitim konusunda önemli projeleri bulunduğunu hatırlatan THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, Ondokuzmayıs ilçesinde Havacılık Eğitim Merkezi kurmak istediklerinin altını çizdi. Yine orada THK yüksekokulu ve fakültesini açmayı arzuladıklarını söyleyen Yıldırım, "İstikbal THK fakülte ve üniversitesinde. Üniversitemizin fakültelerini de ülkemizin güzide şehirlerine açmak istiyoruz. Bunlardan birisi de Samsunumuz. İnşallah projelerimizi Samsun'da gerçekleştirdiğimizde çok önemli havacılık yatırımları hayata geçmiş olacak. Gençlerimizi havacılık sporlarıyla daha fazla ilgilenmelerini sağlayacağız. Bunun için de havacılık fakültelerine ihtiyaç var. Samsun bu yatırımı kucaklayacaktır." dedi.

Türkiye'nin havacılıkta 109 yılda önemli mesafe kat ettiğine dikkat çeken Yıldırım, "Önümüzdeki dönemlerde ülkemiz hava araçlarında daha da gelişecek. Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Üniversitesi, fakülte ve yüksek okullarıyla öğrenci alıp eğitimine başladı. Bu sene de bütün bölümlerimizi açarak eğitimlerimize devam etmek istiyoruz. Karadenizli geçleri de THK Üniversitesi'ne davet ediyorum. Yüzde 60'ın üzerinde gencimizi de burs vereceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

THK uçak fabrikasının kurulduğunu ve hızlı bir şekilde üretimiyle ilgili çalışmalarını sürdüğünü hatırlatan Genel Başkan Osman Yıldırım, "Mayıs 2014'te ürettiğimiz kendi uçağımızı uçuracağız. Yurdun çeşitli merkezlerinde uçak bakım merkezlerimiz var. Bir tanesini de Karadeniz'e kurmak istiyoruz. Çünkü hava araçları çok hızlı gelişiyor. Bu gelişen, bünyemize giren uçakların ve helikopterlerin bakımını yapacak tesislere ihtiyaç var. Uçak ve helikopter bakım merkezimi de bu bölgede kuralım istiyoruz. Bunun içinde biz hazırız ve Samsunluların desteğini istiyoruz." şeklinde konuştu.

Samsun'da havacılığın gelişmesi için uçakların daha çok uçması, gençlerin hava araçlarıyla haşır neşir olmasını istediklerine de değinen Yıldırım, "Bizim üniversitemiz ve fakültelerimizden mezun olacak gençlerimize de iş imkanı da sağlıyoruz. İş garantisi taahhüt ediyoruz. Çift diploma almış ve dünyanın neresinde uçak ve helikopter bakımı yapılıyorsa oralarda çalışma imkânı var. Önümüzdeki 20 yıl içinde dünyanın 600 bin pilota, 1 milyon teknisyene, bir o kadar meydan işletmesi personeline ihtiyaç var. onun için Dünya'nın ve ülkemizin ihtiyaçlarını karşılamak için bu üniversitemizi ve fakültelerimizi kurduk." ifadelerini kullandı. (Zaman)

"SAMSUN BU YATIRIMI KUCAKLAYACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

seçim yatırımı ~ 6 yıl önce
THK nın genel idare kurulu seçimi var ve osmonotta seçime hazırlanıyor mecburen palawra sıkmaya devam edecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
niye samsun harran'ın nesi eksik. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Ben bunun kadar tuhaf ,ilginc bir adam gormedim. iyi incelenmesi gereken bir sahsiyet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uzay ~ 6 yıl önce
thk bitmiş durumda kurtaracak şube başkanları ve yetkililerin el atması gerekiyor .çünkü bu gidişle kurum uzaya gitti dönmedi seneryoları yazılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000