24 Kasım 2014, Pazartesi 15:11:07

REKOR KIRAN ATLAYIŞ

Selçuk ilçesinde, "Big Way Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru"nu kırmak için Türk Hava Kurumu (THK) ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) desteğiyle bir araya gelen, aralarında müzisyen Hayko Cepkin'in de aralarında bulunduğu paraşütçüler, 24 kişilik rekoru 35'e çıkardı.
  • Kullanılan uçak tipi " C-160 Transall " lütfen düzeltelim.
  • TURK GENÇLERİNE İMKAN VERİLDİĞİ TAKTİRDE YAPILANLAR İŞLER ORTADA THK ASLİ GÖREVLERİNDEN BBAŞINDA DÜÑYADAKİ PARAŞÜTCÜLÜĞÜN GELDİĞİ SEVİYEYE BAKIP GELİŞIME ORTAM HAZIRLAMAK OLMALI,HERKES HANGİ SEVİYEDE OLDUĞUMUZU GAYET İYİ BİLİYOR BU REKOR DENEMESİNDE EMEK VEREN HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.
  • devam edin
  • Rusyada Ivan tutulmasi avr. Ismi ivan olanlar atlar sadece.nerden baksaniz 100 kisi cikar her sene.

Selçuk Efes Havaalanı'nda bir araya gelen amatör paraşütçüler, TSK'nın Casa ve C-160 Transall tipi uçaklarını kullanarak, bir hafta süren antrenmanlarının ardından, serbest düşüş sırasında bir araya gelip 5,5 kilometre yukarıda şekil oluşturulan, "Big Way Türkiye Çoklu Tutuşma"da rekor kırmak için çalışmalarına başladı.

Amatör paraşütçüleri bir araya getiren Levent Gürcan, gazetecilere açıklamasında, geçen yıl paraşütçülüğün gelişmesi amacıyla THK ve TSK desteğiyle bir araya gelen amatör paraşütçülerin, 17 kişilik rekoru 24'e çıkardığını hatırlattı.

Rekoru geliştirmek için yine THK ve TSK desteğiyle bir araya geldiklerini belirten Gürcan, bir haftalık antrenmanın ardından atlayışların ilk gününde, rekoru 35'e çıkardıklarını kaydetti.

Gürcan, cuma günü sona erecek etkinlikte, rekoru 50'ye çıkarmayı hedeflediklerini dile getirerek, "Daha önemli hedefimiz, Cumhuriyet'in 95. yılında, rekoru 95'li tutuşma olarak gerçekleştirmek" dedi.

"Ekstrem sporlar yeterince önemsenmiyor"

Müzisyen Hayko Cepkin ise Türkiye'de paraşütçülük gibi ekstrem sporların yeterince önemsenmediğini vurgulayarak, "Her şeyde çok eksik kalıyoruz. 1935'te Atatürk'ün kurduğu kurumda, dünya genelinde en sonlardayız. Yurt dışına gittiğimizde, 30-35-40'lı yapacağız deyince, yüzümüze gülüyorlar. Biz de yaşımız, bedenimiz, aklımız el verdikçe, ileri taşımaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Çoklu atlayışları mevcut şartlarda gerçekleştirmelerinin mümkün olmadığına dikkati çeken Cepkin, TSK'ya desteğinden dolayı teşekkür etti.

TSK'nın, aralarında paraşütçülerin de olduğu 25 personeli, etkinlikte görev alıyor.

REKOR KIRAN ATLAYIŞ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kullanılan uçak tipi " C-160 Transall " lütfen düzeltelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
TURK GENÇLERİNE İMKAN VERİLDİĞİ TAKTİRDE YAPILANLAR İŞLER ORTADA THK ASLİ GÖREVLERİNDEN BBAŞINDA DÜÑYADAKİ PARAŞÜTCÜLÜĞÜN GELDİĞİ SEVİYEYE BAKIP GELİŞIME ORTAM HAZIRLAMAK OLMALI,HERKES HANGİ SEVİYEDE OLDUĞUMUZU GAYET İYİ BİLİYOR BU REKOR DENEMESİNDE EMEK VEREN HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 4 yıl önce
devam edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rusyada Ivan tutulmasi avr. Ismi ivan olanlar atlar sadece.nerden baksaniz 100 kisi cikar her sene.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000