17 Ağustos 2013, Cumartesi 10:19:50

OSMAN YILDIRIM: "AVRUPA'NIN EN İYİSİYİZ"

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile koordinasyon içinde çalışıldığını ifade ederek, "Uçaklarımızın hepsi göreve hazır, ülkemiz ormanlarının yangınlardan korunması için görev başındalar" dedi.
  • Dunyanin demek lazm, ayran icince boyle oluyor
  • sallaaaaaa sallaaaaa sallaaaaaaaa
  • Biz şöyleyiz biz böyleyiz demekle olsa, herşey çok güzel olurdu. Olur inşallah be!
  • THK başkanı marsda mı yaşıyor bilen birisi bana söyleye bilir mi?

THK Genel Başkanı Yıldırım, 6 ton suyu 12 saniyede göl ve denizlerden alarak yangın bölgelerine atan CL215 tipi amfibik yangın söndürme uçaklarından Türk Hava Kurumu’nun elinde 9 adet bulunduğunu, özellikle yangınların başlangıç aşamasında etkin müdahale yapabilen 1,5 ton su atma kapasitesine sahip M18 Dromader tipi yangın söndürme uçaklarından ise Türk Hava Kurumu'nun elinde 12 adet bulunduğunu belirtti.

Uçakların yangın riskinin yüksek olduğu dönemlerde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın emrinde Türkiye'nin dört bir yanında görev yaptığını kaydeden Yıldırım, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Türk Hava Kurumu uçaklarının herhangi bir sorunu yok. Biz uçaklarımızın her türlü bakımını yapıyoruz. Uçak ya da helikopter alabilirsiniz, fakat o uçağı uçuracak kaliteli pilotlara, bakımını yapacak kaliteli teknisyen ve mühendislere ihtiyacınız vardır. Ve bunların hepsi Türk Hava Kurumu’nda mevcuttur. Yangın söndürme faaliyetlerinde kullanılan dünyanın en iyi uçaklarına sahibiz. Ve biz bu uçakların motorları dahil her türlü bakımını yapabilme kabiliyetine sahibiz. Avrupa’da yangın söndürme faaliyetlerinde en başarılı ülke biziz. Tabii ki yine de hep daha iyi olmaya gayret göstereceğiz.” 

OSMAN YILDIRIM: "AVRUPA'NIN EN İYİSİYİZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

avrupa mi ~ 5 yıl önce
Dunyanin demek lazm, ayran icince boyle oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
krant ~ 5 yıl önce
sallaaaaaa sallaaaaa sallaaaaaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gerçekler ~ 5 yıl önce
Biz şöyleyiz biz böyleyiz demekle olsa, herşey çok güzel olurdu. Olur inşallah be!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 5 yıl önce
THK başkanı marsda mı yaşıyor bilen birisi bana söyleye bilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rize ~ 5 yıl önce
yok rize'de yaşıyor..))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000