05 Aralık 2008, Cuma 07:20:13

Kurban derileri uçak olarak geri dönecek

Türk Hava Kurumu(THK) Kurban Bayramında toplayacağı derilerden elde ettiği gelirin tamamını Yangın Söndürme Uçağı Alım Kampanyası'na aktaracak.
  • thk nin kuruldugu zamandan beri aldigi bu kadar deriyle, dunyanin tum ormanlari icin yetecek yangın sondurme ucagı alınırdı. ve dunyanın tum ekili alanlari ilaclanırdı. yazık thk ya. gelmis gecmis tum yoneticilerine. isterseniz hesabını yapın. kac ucak ve ne kadar ilac oldugunu hesaplayin. bence misyonunu tamamlamis kapatilmasi gereken bir kurum. vergilerimiz ve derilerimizle boyle bir kurumu destelemek istemiyoruz.
  • 40 SENEDIR SADECE BENIM VERDIGIM DERILERLE 2 UCAK ALINIRIDI. LUTFEN DELIKANLI OLUP BU PARALARIN NERELERE, KIMLER VAYA KIMLERIN KEYFINE HARCANDIGI ACIKLANSIN
  • hurda uçakları SATIN alacaklar kiralayacakları yere. nasılsa para milletten geliyor har vurun harman savurun.
  • Global Warming sebebiyle dünyadaki birçok ülke yangın söndürme uçaklarına yönelmiştir. İmalatçının THK ya teslim tarihi olarak CL 415 ler için 2013 yılıdır.(en yakın tarih) Fiyatı ise 25 milyon USD civarındadır. Alınan bu uçaklar uçuş saatinin düşük diye duydum.Kiralama ücreti ile bir uçak alınabileceğini düşünürsek hiç yoktan iyidir diyeceğim. İnşallah alınır.

Edinilen bilgiye göre, THK, 2007 yılında başlattığı "Yangın Söndürme Uçağı Alım Kampanyası"na destek amacıyla bu yıl kurban derilerinden elde ettiği gelirle, CL-215 model suya inip kalkabilen amfibik yangın söndürme uçağı satın alacak.

Arama kurtarma çalışmaları ve çevre denetlemelerinde de kullanılabilen CL- 215 tipi yangın söndürme uçakları 12 saniyede 4 ton su alabiliyor. Havada 5.5 saat kalıp, yangına 45 metre yaklaşabiliyor.

THK'nın Yangın Söndürme Uçağı Alım Kampanyasına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar, THK'nın www.THK.org.tr internet sitesinden kredi kartıyla, bağış yapabilecekleri gibi Ziraat Bankası Heykel Şubesi, Vakıfbank Ankara Şubesi, Finansbank Siteler Şubesi, Yapı Kredi Bankası Meşrutiyet Şubesi., Garanti Bankası Ulus Şubesi, Şekerbank Yenişehir Şubesi ve Akbank Ankara Şubesinin "1925" numaralı hesaplarına da bağışta bulunabilecekler.

Ayrıca en yakın THK şubesine uğrayarak makbuz karşılığında bağış yaparak kampanyaya destek verilebilecek.

 

Kurban derileri uçak olarak geri dönecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

wolf ~ 10 yıl önce
thk nin kuruldugu zamandan beri aldigi bu kadar deriyle, dunyanin tum ormanlari icin yetecek yangın sondurme ucagı alınırdı. ve dunyanın tum ekili alanlari ilaclanırdı. yazık thk ya. gelmis gecmis tum yoneticilerine. isterseniz hesabını yapın. kac ucak ve ne kadar ilac oldugunu hesaplayin. bence misyonunu tamamlamis kapatilmasi gereken bir kurum. vergilerimiz ve derilerimizle boyle bir kurumu destelemek istemiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RUMUZ ~ 10 yıl önce
40 SENEDIR SADECE BENIM VERDIGIM DERILERLE 2 UCAK ALINIRIDI. LUTFEN DELIKANLI OLUP BU PARALARIN NERELERE, KIMLER VAYA KIMLERIN KEYFINE HARCANDIGI ACIKLANSIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yoda ~ 10 yıl önce
hurda uçakları SATIN alacaklar kiralayacakları yere. nasılsa para milletten geliyor har vurun harman savurun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Global Warming sebebiyle dünyadaki birçok ülke yangın söndürme uçaklarına yönelmiştir. İmalatçının THK ya teslim tarihi olarak CL 415 ler için 2013 yılıdır.(en yakın tarih) Fiyatı ise 25 milyon USD civarındadır. Alınan bu uçaklar uçuş saatinin düşük diye duydum.Kiralama ücreti ile bir uçak alınabileceğini düşünürsek hiç yoktan iyidir diyeceğim. İnşallah alınır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000