01 Kasım 2014, Cumartesi 13:45:03

İŞTE OSMAN YILDIRIM'IN İFADESİ

Türk Hava Kurumu’nda (THK), “Rüşvet ve suç gelirlerini aklama” iddiasıyla gözaltına alınarak mahkemeye sevk edilen 7 kişiden, aralarında Kurum Başkanı Osman Yıldırım ile oğlu Emre Yıldırım’ın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı.
  • Beşer zulmeder, kader ADALET eder. ALLAH'in adaleti şaşmayacaktır..
  • ıspartada ki hangar ve asal araştırılsın ondada ortaklığı var
  • Ozel jet ile italya seyahatlerini oradaki banka hesaplarini da sorun ne arama var ne birsey gitti yatirdi yatirdi geldi. Banka hareketleri ile eslestirme yapmak o kadar mi zor.
  • Devrim otomobilini okuduktan sonra THK nin bitirilmeye calisiliyor ihtimali yüksek geliyor. Tam yeniden yapılanmaya girdi derken bu skandal iyi olmadı. Allahin adaleti tecelli etsin inşallah

Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgulanan Osman Yıldırım, ifadesinde şunları söyledi:

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; “Ben herhangi bir Şekilde rüşvet almadım, rüşvet alındığına şahit olmadım. Türk Hava Kurumu’nda çalışmalarım sabote edilmeye çalışmaktadır, başarılarım gölgelenmek istenmektedir. Bahsi geçen Gökçen Havacılık Şirketi, THK’nın şirketidir.

Biz sağlık Bakanlığı’nın ihalesine katılarak helikopter aldık. Burada herhangi bir kimseden rüşvet anlaşmamız olmadı yahut bize ödenen bir para yoktur. Benim mal varlığımda da herhangi bir artış söz konusu değildir. Benim kendi birikimlerim vardır. Ev alırken de kredi kullandım. Tutuksuz yargılanmak istiyorum.”

Mahkeme, ifadelerinin ardından Yıldırım ve oğlu Emre Yıldırım ile diğer şüpheliler Hakan A., İrfan Y. ve Şafak Ş.’nin tutuklanmasına karar verirken, şüpheliler F.V.Y ve A.Y.K’yı adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Adli kontrolle bırakılan şüphelilere her hafta karakola imza verme şartı getirildiği belirtildi.

Dosyadaki iddialar

Öte yandan, soruşturma dosyasında çarpıcı tespitlere yer verilmişti. Dosyada, THK’nın bir süre önce yabancı bir helikopter firmasından 6 adet helikopter alımı gerçekleştirdiği, alım sonrası THK’nın, bu firmaya helikopterlerin bedelini ödediği ileri sürülmüştü. Bu satışın ardından helikopter firmasının ayrıca, farklı bir Türk firmaya, “aracılık hizmeti” adı altında bir ödeme daha gerçekleştirdiği iddia edilmişti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan THK Başkanı Osman Yıldırım’ın oğlu Emre Yıldırım’ın da bu kapsamda gözaltına alındığı öne sürülmiştü.

İŞTE OSMAN YILDIRIM'IN İFADESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Mazlum ~ 4 yıl önce
Beşer zulmeder, kader ADALET eder. ALLAH'in adaleti şaşmayacaktır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ısparta ~ 4 yıl önce
ıspartada ki hangar ve asal araştırılsın ondada ortaklığı var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorun sorun ~ 4 yıl önce
Ozel jet ile italya seyahatlerini oradaki banka hesaplarini da sorun ne arama var ne birsey gitti yatirdi yatirdi geldi. Banka hareketleri ile eslestirme yapmak o kadar mi zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Devrim otomobilini okuduktan sonra THK nin bitirilmeye calisiliyor ihtimali yüksek geliyor. Tam yeniden yapılanmaya girdi derken bu skandal iyi olmadı. Allahin adaleti tecelli etsin inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000