14 Ağustos 2012, Salı 08:28:00

HAKKARİ'DE BİR İLK...

Toplumsal olaylarla ve kırsal kesimde yaşanan çatışmalarla gündemden düşmeyen Hakkari bu defa farklı bir spor dalı ile gündeme geldi.
  • İslamiyete bu kadar hoşgörüsüz nasıl olunabiliyor anlamıyorum. Tamam müslüman değilsin ve sanırım Allah korkun da yok ama yapma be kardeşim beraber yaşamaya mecbur olduğumuz bu dünyada bu kin ve nefret niye.? Bilmiyorsun diye birde ben söyleyeyim evet namaz çok önemli. çünkü islamiyetin direğidir namaz, müğminin miracıdır namaz.....
  • Namaz sizin nerenize batıyor bilmiyorum ama inşallah bir gün yüreğinize batacaktır.... İnanmıyorsan, inana insanlarla dalga geçme edepsiz... Burada bir insan kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bir iş yapmadan önce istavroz çıkaran hristiyan batmıyorda bu çocukcağızın kıldığı namaza nerene ve nasıl oluyorda batıyor anlayabilmiş değilim. YAZIKLAR OLSUN SİZLERE...
  • Demekki dualar az gelmiş.. genel sıralamada 32. olduk...
  • arkadaşım sen nereden biliyorsun adamın her şeyi kontrol etmeyi bir kenara bırakıp sadece namaz kıldığını? dini ile bu kadar alay edebilen bir toplum daha görülmedi. tabi siz de haklısınız başımızdaki bademler milleti dinden soğuttu.

Hakkari merkezinde ilk defa bir yamaç paraşütü göründü. Yaklaşık 8 yıldır Türk Hava Kurumu ve Uluslararası Havacılık Federasyonu'nda yamaç paraşütü pilotajlığını yapan Hakkarili genç Hasan Tur, Yeni mahallenin üst kısımlarında bulunan Berçelan Yaylası yolunda bulunan 600 metre yükseklikteki Keşan tepesine çıktı. Burada ilk önce namaz kılan paraşütçü daha sonra da takımlarını düzelterek uçuşunu gerçekleştirdi. Hakkari semalarında tur atan paraşütçü Hasan Tur, daha sonrada inişini Kıran mahallesinde bulunan düz bir alana yaptı.

İHA ekibini açıklamada bulunan Hasan Tur, Hakkari merkezinde ilk defa yamaç paraşütü yapıldığını belirtti. Tur, ”Bu faaliyetimiz gençler için yaralı olduğunu düşünüyorum. Son iki yılda yaklaşık 10 gencimizi yamaç paraşütü faaliyetine kazandırdık. Bunları daha da geliştirip yamaç paraşütünü kendi bölgelerinde gerçekleştirebilirler. Çok anlamlı bir spor olduğunu söyleyebilirim. Ancak bu spor maliyet gerektiren bir spordur. Tehlikeli olduğu gibi yanında zevkte getirebiliyor.

Hakkari bölgesinde çok zor şartlar altında bu faaliyeti gerçekleştiriyoruz. Diğer illerde bu tür faaliyetler güzel imkanlar çerçevesinde yapılır. Coğrafi olarak bir yapıya sahip olmamıza fakat bölgenin şartları bazen buna el vermiyor. Pist alanımız müsait olmamasına rağmen bu uçuşumuzu gerçekleştirmeye çalışacağız. Hakkari’de sıkça helikopterler gelip gitmesine rağmen bu sporu yine de yaygınlaştırmaya çalışacağız. İnşallah bölgedeki olaylar sone erer vatandaşlar helikopter yerine yamaç paraşütü görürler. Amacımız budur, inşallah bu amacımızı gerçekleştireceğiz. İlden ayrılan sayın Valimiz Muammer Türker, yamaç paraşütünü yapan 10 sporcu için yamaç paraşütü alma sözü vermişti. Ancak valimiz değişti, inşallah yeni valimiz bu konuda bize yardımcı olur. Bölgedeki olaylardan dolayı buradaki sosyal faaliyet alanlarımız çok dar birde çok lüzumsuz harcamalar yerine gençler adına yamaç paraşütleri takımı talep ediyoruz. Benim şuanda kullandığım yamaç paraşütü Van Valiliği ve Türk Hava Kurumu'nun aldığı yamaç paraşütüdür. Şuanda bununla idare ediyorum. Daha önce 10 atlayışı 2 bin 200 metre olan Baba dağından Ölü Denize yamaç paraşütü ile uçuş yaptım. Şuanda ise Hakkari’de 600 metreden uçuşu yapıyorum” dedi.

Yamaç paraşütünü görünce yanına koşan bazı çocuklar ise ilk defa Hakkari’de yamaç paraşüt görmenin heyecanını yaşadıklarını belirttiler.

HAKKARİ'DE BİR İLK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

evet namaz çok önemli ~ 6 yıl önce
İslamiyete bu kadar hoşgörüsüz nasıl olunabiliyor anlamıyorum. Tamam müslüman değilsin ve sanırım Allah korkun da yok ama yapma be kardeşim beraber yaşamaya mecbur olduğumuz bu dünyada bu kin ve nefret niye.? Bilmiyorsun diye birde ben söyleyeyim evet namaz çok önemli. çünkü islamiyetin direğidir namaz, müğminin miracıdır namaz.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
????????????????? ~ 6 yıl önce
Namaz sizin nerenize batıyor bilmiyorum ama inşallah bir gün yüreğinize batacaktır.... İnanmıyorsan, inana insanlarla dalga geçme edepsiz... Burada bir insan kendi çapında bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bir iş yapmadan önce istavroz çıkaran hristiyan batmıyorda bu çocukcağızın kıldığı namaza nerene ve nasıl oluyorda batıyor anlayabilmiş değilim. YAZIKLAR OLSUN SİZLERE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dualar yetmemiş.. ~ 6 yıl önce
Demekki dualar az gelmiş.. genel sıralamada 32. olduk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
namaz önemli diyene ~ 6 yıl önce
arkadaşım sen nereden biliyorsun adamın her şeyi kontrol etmeyi bir kenara bırakıp sadece namaz kıldığını? dini ile bu kadar alay edebilen bir toplum daha görülmedi. tabi siz de haklısınız başımızdaki bademler milleti dinden soğuttu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000