09 Aralık 2010, Perşembe 08:28:26

ENGİZ HAVAALANI YENİDEN YAPILIYOR

AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Engiz Havaalanı'nı yeniden yapacaklarını belirterek "Pist için 2 milyon TL ödenek sağladık" dedi.
  • havacılıkta yeni oldugun belli türkiye haric hiç bir ülkede havayolları 500 saat line tecrübesi olmayan pilotu sol koltuğa oturmaz. 500 saat line tecrübesi için orada daki pilotların nerelerde calıstını bir arastır. bazıları türkiye ye gelip para almadan yada para ödeyerek 500 saat line larını tamamlar ve ülkelerine geri döner . amerikada akademi mezunu bir arkadasın dediği gibi orada herkes pilot . bizde nasa sanki istanbulun ilçesi. uzaktan ucak gören astranot.
  • 150 bin euron varsa hic Turkiye'deki okullari dusunme.Turkiye'de parayla degil torpille pilot olursun.Yada 6 ay beklersinde birisi seni gorusmeye cagirsin..Neyse..Git kardesim interkokpite yada avrupada ozelliklede ingiliz okullarina , pilotun ve ingilizcenin krali olursun.Type da alirsin , line da ucarsin.Turkiyede bile rahat ucarsin , ama interkokpitten mezun bi adam BA da bile is bulur. Ama sonucta Turk pasaportumuz var avrupada ucmak zor biraz.Sana soyleyecegim Turkiye'yi dusunme.Buradakiler para ve zaman tuzagi.Bende ismini vermeyecegim okuldayim tamamen pisman oldum.Simdiki aklim olsa direk avrupa yada amerika.O zaman line ucmak senin 15-18 ayini alir.Ama tr de okulu bitirmek 15-18 ay,+ 6 AY 24 ayda line da ucarsin diyorum iyimser
  • arkadaşım beş yılda sözü edilen parayı biriktirebilen kaç kişi var bu ülkede.sakın unutma pilot olmak istemek başka olabilmek başka.paran olur kabiliyetin yoksa verdiğin para boşa gider.iyi düşün derim.
  • 150.000 euro bütçe ayırmış :)) manşallah kardeşim o kadar paraya ne gerek varya. 90.000 euro ya iş biter. Olay sende bitiyor. Çok iyi bir ingilizce , ve iyi bir ıq ile pilot olabilirsin. Aama ilk önce ingilizce. ona göre...
Kılıç, 19 Mayıs ilçesinde kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu'nda incelemelerde bulundu. Kılıç'a OMÜ Rektör Yardımcısı ve Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, Kaymakam Kadir Ekinci, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu ve THK Samsun Şubesi Başkanı Abdülkerim Samangül ilçede yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kılıç, burada yaptığı açıklamada, 19 Mayıs ilçesinde Tekel'e ait depoların ve idari binaların OMÜ'ye yüksekokul yapılması için tahsis edildiğine ve burada Sivil Havacılık Yüksekokulu kurulduğuna işaret ederek, Samsun'un havacılık alanında önemli bir merkez olmasını amaçladıklarını ifade etti.

19 Mayıs ilçesinde OMÜ Sivil Havacılık Yüksekokulu'nun yanında THK tarafından Havacılık Eğitim Merkezi kurulması için de talep olduğunu belirten Kılıç, havacılığın gelişmesi ve ilerlemesi için çalışma yürüttüklerin söyledi.

İlçede, geçmiş yıllarda amatör olarak bir takım havacılık faaliyetleri sürdürüldüğünü ve tesis yapıldığını anımsatan Kılıç, şunları kaydetti:

'Engiz Havaalanı olarak bilinen bu alanı yeniden yapacağız. Kullanılmayacak durumda olan uçuş pisti için 2 milyon TL ödenek sağladık. 950 metre uzunluğundaki pisti uzatarak otoban kalitesinde pist haline getireceğiz. Bu havaalanını yeniden inşa ediyoruz. Küçük uçaklar buraya inip kalkabilecek. Ayrıca buraya OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi kuracağız. Burada pilotlar yetiştirilecek. Uçak bakım ve onarım teknisyenleri, uçuş teknisyenleri yetiştirilecek. Burası Türkiye'de pilot yetiştirilen 5-6 merkezden biri olacak.'

Amaçlarının 19 Mayıs ilçesindeki havacılık vizyonunu geleceğe taşımak olduğunu vurgulayan Kılıç, havacılık alanında her işi bilen kişi ve kurumlarla hareket etmek amacında olduklarını belirtti.

19 Mayıs ilçesinde yaklaşık 900 dönümlük alanı havacılık anlamında en iyi şekilde kullanmak istediklerini de sözlerine ekleyen Kılıç, 'Tekel'e ait bütün depoları OMÜ'ye verdik. Ancak, üniversitenin kullanmadığı hiçbir alanı da heba ettirmeyiz. Özellikle depoları kullanmazlarsa, tekno park olarak kullanılabilir, tıbbi aletlerin kullanımına açılabilir. Bu nedenle araziye ve imkanlarımızı iyi kullanmak zorundayız' dedi.
ENGİZ HAVAALANI YENİDEN YAPILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
havacılıkta yeni oldugun belli türkiye haric hiç bir ülkede havayolları 500 saat line tecrübesi olmayan pilotu sol koltuğa oturmaz. 500 saat line tecrübesi için orada daki pilotların nerelerde calıstını bir arastır. bazıları türkiye ye gelip para almadan yada para ödeyerek 500 saat line larını tamamlar ve ülkelerine geri döner . amerikada akademi mezunu bir arkadasın dediği gibi orada herkes pilot . bizde nasa sanki istanbulun ilçesi. uzaktan ucak gören astranot.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
150 bin euron varsa hic Turkiye'deki okullari dusunme.Turkiye'de parayla degil torpille pilot olursun.Yada 6 ay beklersinde birisi seni gorusmeye cagirsin..Neyse..Git kardesim interkokpite yada avrupada ozelliklede ingiliz okullarina , pilotun ve ingilizcenin krali olursun.Type da alirsin , line da ucarsin.Turkiyede bile rahat ucarsin , ama interkokpitten mezun bi adam BA da bile is bulur. Ama sonucta Turk pasaportumuz var avrupada ucmak zor biraz.Sana soyleyecegim Turkiye'yi dusunme.Buradakiler para ve zaman tuzagi.Bende ismini vermeyecegim okuldayim tamamen pisman oldum.Simdiki aklim olsa direk avrupa yada amerika.O zaman line ucmak senin 15-18 ayini alir.Ama tr de okulu bitirmek 15-18 ay,+ 6 AY 24 ayda line da ucarsin diyorum iyimser

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşım beş yılda sözü edilen parayı biriktirebilen kaç kişi var bu ülkede.sakın unutma pilot olmak istemek başka olabilmek başka.paran olur kabiliyetin yoksa verdiğin para boşa gider.iyi düşün derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
150.000 euro bütçe ayırmış :)) manşallah kardeşim o kadar paraya ne gerek varya. 90.000 euro ya iş biter. Olay sende bitiyor. Çok iyi bir ingilizce , ve iyi bir ıq ile pilot olabilirsin. Aama ilk önce ingilizce. ona göre...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000