02 Ekim 2014, Perşembe 08:05:51

ATEŞ KUŞLARI ANKARA'YA DÖNDÜ

Orman Genel Müdürlüğü’nün yangın söndürme çalışmalarına havadan destek vermek üzere mayıs ayında Ankara’dan ayrılan ve 5 bölgede toplam 640 saatlik uçuş yapan ‘Ateş Kuşları’, dün Ankara’ya döndü.
  • Hazır konu açılmışken merak işte sormadan edemiyoruz. THK nın başındakiler bu uçakların pilotlarının eğitim ve kontrolünü yaptırdıkları yabancı examiner ve instructor ların yerine artık bu ülkenin evlatlarından birilerini etkin ve yetkin hale getirmeyi düşünüyorlar mı? Yoksa özellikle yaz aylarında 30 Bin TeLe' ye varan ödemeleri yapmaya devam edecekler mi? İki kurnaz yabancının elinde oyuncak olmuş kaz gibi yolduruyorlar kurumu. Yazık
  • Hayret, THK'na haksız ve mesnetsiz olarak saldırmayı görev edinmiş bazıları henüz klavye başına oturmamışlar.Bu tiplerin en büyük zevkleri eleştiri sınırlarını aşarak THK'na zarar vermek için yorum yapmalarıdır.
  • THK CL-215 Uçağında Sezoluk Görev yapan( Aslan Yürekli Çelik Bilekli ) Profosyonel Pilot Arkadaşlara ( olaysız-kazasız ve belasız ) geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Artık bu işin konuşlanan bölgerinde sürekli hala gelmesininde ( Ki Orman Bakankığı için de çok önem arzetmelidir ! ) zamanı gelmiştir.Havadan müdahalenin ne kadar etkili olduğunu Anlayana az anlamıyana davul zurna saz ! diyerek bölgelerde kalıcı hale gelmek ve filo sayısını ( Air Tractor - CL-415 v.b ) Arttırmak ve Yurdun her tarafına yayılmak esas hedef olmalıdır. Yıllardır siz yapamadınız bırakında attık kalan T.C Ormanlarımızıda ( içnde binlerce canlı ve bitki örtüsü barındırmaktadır ) milli Uçaklarımız korunsun ! yeter artık yeter ! Ulemaya duyurulur...
  • Hahaha nerden nereye bağladıyalaa...

Türk Hava Kurumu’na (THK) bağlı Gökçen Havacılık’a ait ‘Ateş Kuşları’ adı verilen 6 yangın söndürme uçağı, Başkent’e döndü. Hürriyet'te yer alan habere göre; Orman Genel Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütülen yangın söndürme çalışmalarına havadan destek vermek için 1 Mayıs’ta Antalya, Bodrum, İzmir, Edremit ve Adana bölgelerine giden CL-215 model 6 yangın söndürme uçağı, 5 bölgede toplam 640 saat uçuş yaparak, yangınlara müdahalede bulundu.

‘Ateş Kuşları’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Gökçen Havacılık Genel Müdürü Faruk Volkan Yılmazer, “Türkiye ve Avrupa’nın en büyük sivil havadan yangın söndürme filosu olma özelliği taşıyan ekibimiz, yaz boyunca çıkan yangınlara yaptıkları yerinde müdahaleler ile başarılı bir sezon geçirdi” dedi.

YURT DIŞINA DA UÇUYORLAR

Ateş Kuşları’nın dünyada çıkan yangınlara da müdahale ettiğini belirten Filo Kaptan Pilotu Yücel Akyol, “Sadece Türkiye’deki değil yurt dışında çıkan yangınlara da müdahale ediyoruz. 2010’da İsrail’de çıkan yangında yürüttüğümüz 3 günlük çalışma ve 2011’de İtalya’daki yangınlara yaptığımız müdahaleler bunlardan bazıları” diye konuştu.

ROCKY İÇİN HAVALANMIŞTI

Filoda bulunan CL 215 model Bombardier uçak, ‘Rocky’ karakterine can veren Sylvester Stallone’nin yönetmenliğini yaptığı, The Expendables 2 (Cehennem Melekleri) filminde kullanılmıştı.

ATEŞ KUŞLARI ANKARA'YA DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Ateş kuşu ~ 4 yıl önce
Hazır konu açılmışken merak işte sormadan edemiyoruz. THK nın başındakiler bu uçakların pilotlarının eğitim ve kontrolünü yaptırdıkları yabancı examiner ve instructor ların yerine artık bu ülkenin evlatlarından birilerini etkin ve yetkin hale getirmeyi düşünüyorlar mı? Yoksa özellikle yaz aylarında 30 Bin TeLe' ye varan ödemeleri yapmaya devam edecekler mi? İki kurnaz yabancının elinde oyuncak olmuş kaz gibi yolduruyorlar kurumu. Yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DEMOKRAT ~ 4 yıl önce
Hayret, THK'na haksız ve mesnetsiz olarak saldırmayı görev edinmiş bazıları henüz klavye başına oturmamışlar.Bu tiplerin en büyük zevkleri eleştiri sınırlarını aşarak THK'na zarar vermek için yorum yapmalarıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Viziter ~ 4 yıl önce
THK CL-215 Uçağında Sezoluk Görev yapan( Aslan Yürekli Çelik Bilekli ) Profosyonel Pilot Arkadaşlara ( olaysız-kazasız ve belasız ) geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Artık bu işin konuşlanan bölgerinde sürekli hala gelmesininde ( Ki Orman Bakankığı için de çok önem arzetmelidir ! ) zamanı gelmiştir.Havadan müdahalenin ne kadar etkili olduğunu Anlayana az anlamıyana davul zurna saz ! diyerek bölgelerde kalıcı hale gelmek ve filo sayısını ( Air Tractor - CL-415 v.b ) Arttırmak ve Yurdun her tarafına yayılmak esas hedef olmalıdır. Yıllardır siz yapamadınız bırakında attık kalan T.C Ormanlarımızıda ( içnde binlerce canlı ve bitki örtüsü barındırmaktadır ) milli Uçaklarımız korunsun ! yeter artık yeter ! Ulemaya duyurulur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hahaha nerden nereye bağladıyalaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000