05 Ocak 2014, Pazar 09:35:21

VE O UYGULAMA BAŞLIYOR

Yolculara büyük sıkıntı yaşatan havalimanı terminal girişlerindeki güvenlik noktaları kaldırılıyor.
  • Birileri eğitimli olmaktan cahil olmaktan filan bahsediyor bilmeyenler için bıçak kılıç sallama balta vs. hertürlü delici kesici uçak altında serbest olduğundan dolayı şuan zaten gidiyor kontuardaki personeli kesecek olsalar şimdiye kadar çok vukuat olurdu.
  • iyide zaten büyük bagajında istediyi delici kesici aleti götürebiliyor sadece patlayıcı ve kimyasal maddeleri büyük bagajına koyamıyor yani uçağını kaçırsa adamı baltasıyla zaten doğraya bilir :D bence pasaport ların kaldılıp parmak izi veya retinalı sisteme geçilmesi daha mantıklı olur zaten yoğunluğu oluşturan pasaport kontrolü
  • İlk xray in kalkması büyük olayları pesinde getirir. Olan da kontuardaki garibanlara olur. Uçağı kaçıran hıncını onlardan alacak. Hele bide kesici alet ile geldiyse bunun sorumluluğunu kim alıyor? Ilk degil ikinci xray kalksın
  • Açılımın meyveleri..

Yolculara büyük sıkıntı yaşatan havalimanı terminal girişlerindeki güvenlik noktaları kaldırılıyor.

İlk etapta deneme amaçlı Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda mayısta başlatılacak uygulamanın, zamanla 9 havalimanında daha devreye girmesi planlanıyor.

Havalimanı terminal girişinde uzun kuyruklar oluşmasına ve zaman kaybına yol açan x-ray’ler nihayet kaldırılıyor. Milli Sivil Havacılık Genel Kurulu’nun, Ankara’da 29 Aralık günü gerçekleştirdiği toplantıda alınan karara göre, uygulama ilk etapta Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı terminal girişindeki güvenlik noktalarının kaldırılması ile başlatılacak. Uygulamanın sorunsuz başlaması için Esenboğa ve Adnan Menderes Havalimanı işletmecisi TAV Havalimanları Holding, TAV Güvenlik ve emniyet birimleri uygulama ile ilgili gerekli hazırlıkları tamamlayacak. Denetimlerde herhangi bir eksiklik bulunmaması halinde, güvenlik noktaları mayıs veya haziranda kaldırılacak. Daha sonra da 6 ay süreyle denetlenecek.

Uygulamanın herhangi bir güvenlik sıkıntısı oluşturmadığı yönünde rapor hazırlanması halinde ise 9 havalimanında daha terminal girişindeki güvenlik noktaları kaldırılacak.

Uygulamanın başlatılacağı havalimanında, yüzde yüz bagaj kontrolüne yönelik son teknoloji ürünü üç boyutlu Patlayıcı Madde Tespit Sistemi (EDS) bulunması gerekiyor. Bu yüzden, EDS cihazı bulunan Ankara ve İzmir’in ardından, İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen, Antalya, Trabzon, Dalaman, Bodrum, Gaziantep, Erzurum ve Zafer Havalimanı’nda da uygulama devreye girecek.

Mustafa Gün / Zaman

VE O UYGULAMA BAŞLIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

ejder ~ 4 yıl önce
Birileri eğitimli olmaktan cahil olmaktan filan bahsediyor bilmeyenler için bıçak kılıç sallama balta vs. hertürlü delici kesici uçak altında serbest olduğundan dolayı şuan zaten gidiyor kontuardaki personeli kesecek olsalar şimdiye kadar çok vukuat olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 4 yıl önce
iyide zaten büyük bagajında istediyi delici kesici aleti götürebiliyor sadece patlayıcı ve kimyasal maddeleri büyük bagajına koyamıyor yani uçağını kaçırsa adamı baltasıyla zaten doğraya bilir :D bence pasaport ların kaldılıp parmak izi veya retinalı sisteme geçilmesi daha mantıklı olur zaten yoğunluğu oluşturan pasaport kontrolü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
İlk xray in kalkması büyük olayları pesinde getirir. Olan da kontuardaki garibanlara olur. Uçağı kaçıran hıncını onlardan alacak. Hele bide kesici alet ile geldiyse bunun sorumluluğunu kim alıyor? Ilk degil ikinci xray kalksın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Açılımın meyveleri..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000