24 Ağustos 2012, Cuma 13:25:10

TAV'DAN REKOR KAR

TAV Havalimanları Holding’in (“TAV”), 2012 yılı ilk yarı finansal sonuçlarına göre net kârı 48,5 milyon avro olarak gerçekleşti. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 4,6 milyon avro zarar açıklamıştı.
  • bana teşekkür etmişin ama biri gelip otoparkına arabayı bıraktığında teşekkür edip çıkamıyo insanların hakkını ver atom
  • Borcu ne kadarmış?????????
  • milyar dolarlık ihaleler alan bir şirket için 48 milyton avro çok aZ bir kar bence.
  • Darısı başta THY olmak üzere diğer havacılık işletmelerimizin başına. Herkey patır patır dökülürken hatta 1 milyar ABD Doları zararla bile övünürken TAV'ın açıkladığı bu kar içimizi ferahlattı. Kurumsal şirket olmak ve profosyonel yönetilmek budur işte yoksa fırıncı kafasıyla yönetirseniz kendinizi kandırmanın ötesinde hiçbir şeye yaramaz.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, “ 2012’nin ilk yarısında TAV, hızlı büyümeyi şu ana kadar ilk altı ayda elde edilmiş en yüksek net kârla birleştirmeyi bildi. 48 milyon avro düzeyinde gerçekleşen net kâr ilk altı ay için yeni rekorumuz oldu.  Net kâr seviyesinde gördüğümüz bu büyük başarıyı diğer finansal kalemlerde de aynı şekilde gözlüyoruz. Konsolide ciromuz bu dönem içinde %20 artış göstererek 483 milyon avroya, konsolide faaliyet kârımız da %23 artışla 129 milyon avroya yükseldi. Aynı dönemde oldukça kuvvetli bir nakit yaratma performansı sergiledik ve serbest nakit akışı 62 milyon avro olarak gerçekleşti.

Net kârda gerçekleşen rekor,  gelecek dönemlere ilişkin beklentilerimizi sağlamlaştırırken mevcut portföyümüzün de büyüme ve nakit yaratma kabiliyeti açısından ne kadar dengeli bir hale geldiğini gözler önüne serdi. Finansal sonuçlarımızın bu denli kuvvetli olması hizmet verdiğimiz yolcu sayısındaki muazzam artıştan kaynaklanıyor. TAV genelinde hizmet verdiğimiz yolcu sayısı geçen senenin ilk altı ayına göre %34 gibi gerçekten sıradışı bir artış kaydetti ve 31 milyona ulaştı. Bu artışın %20’sini mevcut portföyümüzün organik büyümesine %14’ünü ise portföyümüze sene başında eklediğimiz İzmir iç hatlar terminaline borçluyuz. Öte yandan, geçen sene Arap Baharı’ndan etkilenen Tunus’ta yaşanan toparlanma çok kuvvetli bir şekilde %56 düzeyinde seyrediyor.

Bu toparlanmanın önemli etkilerini mali tablolarımızda da görüyoruz. Tüm İslam alemi adına taşıdığı önem nedeniyle bizim için büyük önem taşıyan Medine Havalimanı’nı da Haziran ayının sonunda portföyümüze ekledik. Önümüzdeki senelerde Medine Havalimanı’nın da sonuçlarımıza olan katkılarını yüksek büyüme oranları ile göreceğimize olan inancım tam. Bu son derece başarılı sonuçlar sene sonu için beklentilerimizi kuvvetlendiriyor. Sürdürülebilir kılmayı başardığımız yüksek performansımızı borçlu olduğumuz tüm TAV çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim. “  dedi.

ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL BİLGİLER

TAV'DAN REKOR KAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

çalışan ~ 6 yıl önce
bana teşekkür etmişin ama biri gelip otoparkına arabayı bıraktığında teşekkür edip çıkamıyo insanların hakkını ver atom

Yanıtla

Kalan karakter 1000
canix ~ 6 yıl önce
Borcu ne kadarmış?????????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 6 yıl önce
milyar dolarlık ihaleler alan bir şirket için 48 milyton avro çok aZ bir kar bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Darısı başta THY olmak üzere diğer havacılık işletmelerimizin başına. Herkey patır patır dökülürken hatta 1 milyar ABD Doları zararla bile övünürken TAV'ın açıkladığı bu kar içimizi ferahlattı. Kurumsal şirket olmak ve profosyonel yönetilmek budur işte yoksa fırıncı kafasıyla yönetirseniz kendinizi kandırmanın ötesinde hiçbir şeye yaramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000