25 Nisan 2012, Çarşamba 12:28:15

SANİ ŞENER'DEN GAZİPAŞA AÇIKLAMASI

TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Gazipaşa Havalimanı'na talebin yüksek olduğunu belirterek, "Almanya, Belçika, Hollanda'dan direkt uçuşa başlanacak" dedi...
  • Sani Bey iyi ki var, bu havalimanı ile bölgenin çok kalkınacağını düşünüyorum. Yolcuların ulaşımı çok daha rahat olacaktır.
  • TAV ambalajı gösterişli yaparak iyi işletildiği havası vermeye çalışan bir şirket. Havalandırma, temizlik, bakım gibi konularda ağır çalışıyor. Sadece Esenboga'nın düzgün illetildigini düşünüyorum.
  • HAdi bakalım AYT yorumcuları iş başına. Yorum yazmak için bahaneniz hazır.
  • TAV havaalanı değil gece kondu inşa ediyor .ADB de yağmur yağınca kovalar damlayan yerlere yerleştirilir yaz gelince havalandırma çalışmaz tasarruf edilir. Çölde sera inşa eder yolcuda sıcaktan buharlaşır.Personele acıdım bak şimdi bide onlara sormak lazım
TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, ilk kez sadece terminal değil tüm işletmesini üstlendikleri Gazipaşa Havalimanı'yla ilgili değerlendirmede bulundu. Şener, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün (SHGM) Boeing 737-800 tipi uçaklara iniş izni verdiği Gazipaşa Havalimanı'nın düşük maliyetli havayolu şirketlerine hitap edeceğini ve ağırlıklı olarak charter seferlerle başlayan uçuş trafiğine, Almanya, Belçika, Hollanda ve İskandinav ülkelerinden gelen talep ile 2012 yaz sezonunda direk uçuşların ekleneceğini söyledi. Şener, Gazipaşa'ya özellikle dış hat uçuşların charter (yaz sezonu tarifeli) olduğunu belirterek, "Alanya ve bölgesi otellerinin özellikle yaz sezonu tatilcilerine hitap etmesi, dolayısıyla bölgeye Mart ile Ekim arasında yüksek talebin olması nedediyle havalimanına yapılacak seferlerin en azından yakın gelecekte de charter olarak devam edeceği öngörüsü yanlış olmayacaktır" dedi.

Havalimanının işletmesini Mayıs 2034'e kadar TAV kazanmıştı. SHGM de Gazipaşa Havalimanı'na Boeing 737- 700'den sonra Boeing 737-800 tipi uçakların da inişine nisan ayı başında izin vermişti. TAV Havalimanları Holding, Gazipaşa Havalimanı'nın işletme hakkını aldıktan sonra pistin uzunluğunu bin 825 metreden 2 bin metreye, genişliğini ise 30 metreden 45 metreye çıkararak farklı modellerdeki dar gövdeli uçakların inişine uygun hale getirmişti. 
 
Bölgenin potansiyeli yüksek 
 
Şener, Alanya, Side gibi diğer yakın bölgelerden ayrı değerlendirildiğinde bile tüm Antalya'nın Türkiye'nin yatak kapasitesinin yaklaşık yüzde 30-35'ine sahip turistik bir destinasyon olduğunu söyledi. Şener, "Konaklayan yabancı ziyaretçi sayısının 3 milyona ulaştığı Alanya'nın yolcu potansiyeli bu sayıile daha da iyi anlaşılabilir" dedi. (Sabah)
SANİ ŞENER'DEN GAZİPAŞA AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
Sani Bey iyi ki var, bu havalimanı ile bölgenin çok kalkınacağını düşünüyorum. Yolcuların ulaşımı çok daha rahat olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TAV ambalajı gösterişli yaparak iyi işletildiği havası vermeye çalışan bir şirket. Havalandırma, temizlik, bakım gibi konularda ağır çalışıyor. Sadece Esenboga'nın düzgün illetildigini düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
HAdi bakalım AYT yorumcuları iş başına. Yorum yazmak için bahaneniz hazır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
TAV havaalanı değil gece kondu inşa ediyor .ADB de yağmur yağınca kovalar damlayan yerlere yerleştirilir yaz gelince havalandırma çalışmaz tasarruf edilir. Çölde sera inşa eder yolcuda sıcaktan buharlaşır.Personele acıdım bak şimdi bide onlara sormak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000