13 Ekim 2011, Perşembe 08:05:16

HERŞEY GAZİPAŞA İÇİN

Gazipaşa Havalimanı'nın Avrupa genelinde tanıtımının sağlanması amacıyla çoğunluğunu Alanya'da yerleşik yaşayan Almanların oluşturduğu ve yüzden fazla üyesi bulunan Türk Alman Dostluk Derneği (Hür-Türk) Alanya Şubesi, Gazipaşa Havalimanı’na tanıtım gezisi düzenledi.
  • Gazipaşa'yı geliştirmek için gerekeni yapmayanlar,Mersn (İÇEL) İlimizede zarar vermektedirler.Oradan hergün en azından 50 Ton sebze ve meyvada Avrupaya pazarlanır.Alternatif Doğa Turizmide cabası.Kiracısı TAV gerekeni yapmak istiyorda Bizim Çalışkan Bakanımız Sayın Bin Ail Yıldırım,İstek Gazipaşa olunca,ne duyyor nede okuyor.TV lerde bu konu asla konuşulmaz.Orası BODRUM değil,aslen Bodrum'dan doğası daha güzeldir.
  • tanıtım çok önemli. tebrikler ve devammmmm
  • Ucak sirketleri Gazipasaya ucmak icin SHGMden izin bekliyorlar. TAV Gazipasa pistini uzatmak icin SHGMden izin bekliyor. SHGM ne bekliyor peki?
  • HA CENGİZ KARDEŞİM GAYRET AZ KALDI MUTLU SONA SELAMLAR
Daha önce Gazipaşa Havalimanı'nı hiç kullanmamış olan yerleşik Almanların yaptığı gezinin oldukça faydalı geçtiğini söyleyen Hür-Türk Alanya Şube Başkanı Fahri Yiğit, "27 üyemiz ile gerçekleştirdiğimiz bu gezi, havalimanının daha fala kullanılması yönünde büyük katkı sağlayacak. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmek gerçekten zor bir iş fakat her geçen gün daha fazla kişi Gazipaşa Havalimanı'nı tercih ediyor. Önümüzdeki sene bu havalimanını daha fazla acente ve havayolu şirketi tercih edecek. Havalimanını yerinde inceleyen yeni Alanyalı vatandaşlarımız da ülkelerine döndüklerinde buranın tanıtımını yapacaklar" dedi.
 
"PİSTİ 2 BİN 400 METREYE UZATACAĞIZ"
 
Yeni Alanya'nın haberine göre; büyük havalimanlarında verilen her hizmetin ve sistemin Gazipaşa Havalimanı'nda da olduğunu söyleyen TAV havalimanı yetkilileri ise "TAV olarak bu havalimanını 25 yıllığına kiraladık. Havalimanı ilk alındığına pist uzunluğu bin 200 metreyken şu anda 2 bin metreye uzatıldı. Deniz istikametine doğru 2 bin 450 metreye uzatılması için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne (SHGM) başvuru gerçekleştirdik. Başvurumuz onaylanırsa pist uzatma çalışmalarına hemen başlayacağız. Hiçbir havaalanında inşaat çalışmaları bitmez. Bizde her fırsatta büyüme çalışmaları için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sadece uzunluk olarak değil en genişliği çalışmaları da gerçekleşecek. Alanımıza, bugüne kadar charter tipi 150 kişilik uçaklar iniş yaptı. Bu ay içerisinde Alman ve Hollandalı firmaların uçak indirme isteği var ve bu konudaki başvuruları SHGM'de bekliyor" dediler.
 
"KÜÇÜK AMA BÜYÜK OYNUYOR"
 
Havalimanını gezen Almanlar ise Gazipaşa Havalimanı'nın Antalya Havalimanı'na göre çok daha küçük olduğunu fakat öğrendikleri bilgiler sonrasında hiç de küçümsenmeyecek çalışmaların yapıldığına değinerek, "Gazipaşa Havalimanı küçük ama büyük oynuyor" dediler.
HERŞEY GAZİPAŞA İÇİN

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 7 yıl önce
Gazipaşa'yı geliştirmek için gerekeni yapmayanlar,Mersn (İÇEL) İlimizede zarar vermektedirler.Oradan hergün en azından 50 Ton sebze ve meyvada Avrupaya pazarlanır.Alternatif Doğa Turizmide cabası.Kiracısı TAV gerekeni yapmak istiyorda Bizim Çalışkan Bakanımız Sayın Bin Ail Yıldırım,İstek Gazipaşa olunca,ne duyyor nede okuyor.TV lerde bu konu asla konuşulmaz.Orası BODRUM değil,aslen Bodrum'dan doğası daha güzeldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tanıtım çok önemli. tebrikler ve devammmmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ucak sirketleri Gazipasaya ucmak icin SHGMden izin bekliyorlar. TAV Gazipasa pistini uzatmak icin SHGMden izin bekliyor. SHGM ne bekliyor peki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HA CENGİZ KARDEŞİM GAYRET AZ KALDI MUTLU SONA SELAMLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000