23 Ağustos 2010, Pazartesi 17:47:28

"Gazipaşa'ya sahip çıkalım"

Gazipaşa ve Alanyalılar, Gazipaşa Havaalanı'nda bir araya geldi, "Havaalanına sahip çıkalım" çağrısında bulundu.
  • Mahmutlar'dan Antalya' ya gitmek ölüm geliyor. 15 dakika ötesi dururken 2.5 - 3 saat yol gitmek bi de yolda ikide bir ışıklara takılıp acele edince de hız cezası yemekten bıktık usandık. Bunca halkın ahını almayın, mubarek ramazan günü Allah'tan korkun!
  • pist bal gibi uzar dag tarafina degil deniz tarafi na daha 2000 metre var be yolun ustune bir tunelle denize uzatilabilr aynen amsterdam havalimani gibiboylece ucak erken inerse pas gecme sansida dogar her hangi bi durumda kardesim bu isin uzmanlari bu is olur diyer shgm ve dhmi olmaz diyor cunku antalya havalimani yandaslari ben serikliyim ayrica gazipasali degilim duyurulur
  • AYT'ye uçuşundan 7 saat önce getirilen Alanya turistini isyan ettirmeyin. İnsaf edin biraz
  • Sevgili AYT çalışanları korkmayın ne olur. Bu kadar panikle buralara yazı veya yorum yazmanıza gerek yok. Nihayetinde kaç uçağınız gidecek buraya ? Üzülmeyin ne olur.

Bir türlü beklenen uçuşların yapılamadığı Gazipaşa Havaalanı’na yerel yöneticiler her türlü desteği vereceğini açıkladı.

Gazipaşa ve Alanyalılar'a Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de destek verdi. Mehmet Türe, bölgenin geleceğinin Gazipaşa Havaalanı'na bağlı olduğunu belirterek, Anamur ve Gazipaşa’nın ortak kaderi paylaştığını söyledi.

Türe, Anamur Belediyesi olarak bilet satış yerleri kuracaklarını ve Gazipaşa'ya ücretsiz servis kaldıracaklarını bildirdi.

Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu da, "Havaalanımıza sahip çıkalım. Biz sahip çıkarsak, arzı yaratırsak, bilin ki hiçbir düşünce, hiçbir kuvvet Gazipaşa Havalanı'nın  büyütülmesine 'hayır' diyemez" diye konuştu.

Gazipaşa Havaalanı Müdürü Cengiz Aşıklı ise şöyle konuştu:

“TAV Gazipaşa olarak bizler TAV Havalimanları’nın, havalimanı işletmeciliği alanındaki deneyimi ve yüksek kalitedeki hizmet anlayışına paralel olarak, Gazipaşa’ya yakışır bir hizmet için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca belirtmek isterim ki TAV Ailesine son olarak katılan Gazipaşa Havaalanı ile ilgili her türlü gelişme TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanımız Sayın Sani Şener tarafından dakika dakika takip ediliyor ve her türlü desteği Sayın Şener anında bizzat sağlıyor...”

Özellikle İskandinav turistlerin rağbet ettiği bir bölge olan Alanya’nın, bu potansiyelini değerlendirmek istediklerini söyleyen Aşıklı, “İskandinav ülkelerine direkt uçuşlar düzenlemek arzusundayız. İlk aşamada hafif ve yolcu kapasitesi az olan uçaklara sahip hava yolu şirketlerini hedeflesek de pistin uzatılması ile hava yolu şirketlerinin de çeşitliliğini artırmayı hedefliyoruz. Bölgenin potansiyeli ve turizm sektöründeki dinamiklerini ele alarak yaptığımız fizibilite ve pist uzatma çalışmaları yapıldıktan sonra terminal kapasitesinin 500.000'den çok daha yukarılara çıkabileceğini söyleyebiliriz” dedi.

"Gazipaşa'ya sahip çıkalım"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 8 yıl önce
Mahmutlar'dan Antalya' ya gitmek ölüm geliyor. 15 dakika ötesi dururken 2.5 - 3 saat yol gitmek bi de yolda ikide bir ışıklara takılıp acele edince de hız cezası yemekten bıktık usandık. Bunca halkın ahını almayın, mubarek ramazan günü Allah'tan korkun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pist bal gibi uzar dag tarafina degil deniz tarafi na daha 2000 metre var be yolun ustune bir tunelle denize uzatilabilr aynen amsterdam havalimani gibiboylece ucak erken inerse pas gecme sansida dogar her hangi bi durumda kardesim bu isin uzmanlari bu is olur diyer shgm ve dhmi olmaz diyor cunku antalya havalimani yandaslari ben serikliyim ayrica gazipasali degilim duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
AYT'ye uçuşundan 7 saat önce getirilen Alanya turistini isyan ettirmeyin. İnsaf edin biraz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sevgili AYT çalışanları korkmayın ne olur. Bu kadar panikle buralara yazı veya yorum yazmanıza gerek yok. Nihayetinde kaç uçağınız gidecek buraya ? Üzülmeyin ne olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000