11 Şubat 2013, Pazartesi 08:30:28

ESENBOĞA'DA YÜZLER GÜLÜYOR

TAV Havalimanları Holding tarafından işletmesi yapılan Esenboğa Havalimanı’nda elde edilen rakamlar yüzleri güldürdü.
  • acaba bu thy cilesi ne zaman bitecek ben ankaraya koskoca baskente direk almanyanin hannover -düsseldorf ve diger sehirlerinden direk ucamiyorum eskiden direk ankaraya direk ucuslara yer olmaz yedek ucaklar gelir onlarda aninda dolup tasardi simdi bizi ne isimiz varsa istanbuldan aktarmali saatlrce bekleyip eziyeti cabasi coluk cocuk yasli eziyet rezalet gecelerden sabahlara kadar bu cile ne zaman bitecek bitermi yoksa önce para sonra müsterimi yoksa önce müsterimi cünkü ben bu sene thy ucuz olmasina ragmen ret edip sun express den aldim hemde direk eziyetsiz bu sacmaligi birakirlar iysallah ankara sonucta köy degil baskent !!!!!!
  • Direkt Paris uçuslari 2014 projenizde varmidir?
  • Aslında THY Ankara'nın çok farkında. Şöyle ki THY Ankara-İstanbul(AHL) uçuşlarındaki astronomik ücretlerden müthiş kar ediyor. Yoksa günde 25 uçuş koymazdı. Ayrıca diğer havayollarının slot almasını da engelleyerek tekel konumunu devam ettiriyor. Nasıl olsa İstanbul'a gelecek adama neden direkt sefer koysun. Arada Lufthansa'ya , Qatar'a, Alitalia'ya bir kaç yolcu kaçmış umrunda değil.
  • 5 yil oncesine kadar suregelen, yaklasik 1 milyon yolcudan, bugun 10 milyonluk yolcu kapasitesine erismek muthis bir gelisme! emegi gecen herkesi ozellikle TAV isletmesini kutlamak lazim. insaat sirasinda, bosuna yatirim diyen firma muhendislerini animsayinca, baskentin potansiyelini dogru okuyanlari alkislamak lazim. ancak butun bunlara karsin, thy hala kendi baskentine 2. sinif bir alan gozuyle bakiyor; ic-hatlari low-cost anadolujet'e devretti... daha da otesi hemen hemen dis-hat ucuslarinin olmadigi, ana baskentlerle baginizin kurulmadigi bir durumla karsi karsiyayiz. ulastirma bakanligi ne denli ongorulu ise, thy o denli ongorusuz ve vurdumduymaz. sayisiz kez yazilip cizildi; arz-talep dengesi ticaretin on kosuludur. arz da talep de yaratilabilir: iste esb ornegi -- 5 yil icinde 1 milyondan 10 milyon yolcuya... bayrak tasiyicimiz thy'den de benzer bir tutum bekliyoruz: baskentinizi unutmayin!

Esenboğa Havalimanı’nda hizmet verilen yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 9 artışla 9 milyon 300 bine, uçak sayısı da yüzde 3 artışla 85 bin 865’e çıktı.

Bu yılın Ocak ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre yolcu sayısında yüzde 6, uçuş sayısında yüzde 8 büyüme rakamı yakalandı. TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer, Esenboğa Havalimanı’ndan uçuş yapılan merkez sayısının her geçen arttığını belirterek, şu anda iç hatlarda 37, dış hatlarda ise 48 noktaya direkt uçuş gerçekleştirildiğini kaydetti. Havalimanı’nda 2012 yılında 9 milyon 300 bin yolcu ile birlikte iç ve dış hatlarda toplam 24 havayolu şirketine hizmet verdiklerini ifade eden Demirer, 2013 yılının ilk yeni havayolu şirketinin ise Alitalia olduğunu bildirdi. Demirer, Alitalia ile 26 Mart’tan itibaren haftanın 3 günü Roma’ya direkt seferler düzenlenmeye başlanacağını dile getirdi.

 

Demirer ayrıca, Esenboğa Havalimanı’nda günlük yaklaşık 25 bin 500 yolcuya hizmet verildiğini söyledi.

ESENBOĞA'DA YÜZLER GÜLÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

süleyman ~ 3 yıl önce
acaba bu thy cilesi ne zaman bitecek ben ankaraya koskoca baskente direk almanyanin hannover -düsseldorf ve diger sehirlerinden direk ucamiyorum eskiden direk ankaraya direk ucuslara yer olmaz yedek ucaklar gelir onlarda aninda dolup tasardi simdi bizi ne isimiz varsa istanbuldan aktarmali saatlrce bekleyip eziyeti cabasi coluk cocuk yasli eziyet rezalet gecelerden sabahlara kadar bu cile ne zaman bitecek bitermi yoksa önce para sonra müsterimi yoksa önce müsterimi cünkü ben bu sene thy ucuz olmasina ragmen ret edip sun express den aldim hemde direk eziyetsiz bu sacmaligi birakirlar iysallah ankara sonucta köy degil baskent !!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paris-Fransa ~ 5 yıl önce
Direkt Paris uçuslari 2014 projenizde varmidir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB ~ 5 yıl önce
Aslında THY Ankara'nın çok farkında. Şöyle ki THY Ankara-İstanbul(AHL) uçuşlarındaki astronomik ücretlerden müthiş kar ediyor. Yoksa günde 25 uçuş koymazdı. Ayrıca diğer havayollarının slot almasını da engelleyerek tekel konumunu devam ettiriyor. Nasıl olsa İstanbul'a gelecek adama neden direkt sefer koysun. Arada Lufthansa'ya , Qatar'a, Alitalia'ya bir kaç yolcu kaçmış umrunda değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
esenboga... ~ 5 yıl önce
5 yil oncesine kadar suregelen, yaklasik 1 milyon yolcudan, bugun 10 milyonluk yolcu kapasitesine erismek muthis bir gelisme! emegi gecen herkesi ozellikle TAV isletmesini kutlamak lazim. insaat sirasinda, bosuna yatirim diyen firma muhendislerini animsayinca, baskentin potansiyelini dogru okuyanlari alkislamak lazim. ancak butun bunlara karsin, thy hala kendi baskentine 2. sinif bir alan gozuyle bakiyor; ic-hatlari low-cost anadolujet'e devretti... daha da otesi hemen hemen dis-hat ucuslarinin olmadigi, ana baskentlerle baginizin kurulmadigi bir durumla karsi karsiyayiz. ulastirma bakanligi ne denli ongorulu ise, thy o denli ongorusuz ve vurdumduymaz. sayisiz kez yazilip cizildi; arz-talep dengesi ticaretin on kosuludur. arz da talep de yaratilabilir: iste esb ornegi -- 5 yil icinde 1 milyondan 10 milyon yolcuya... bayrak tasiyicimiz thy'den de benzer bir tutum bekliyoruz: baskentinizi unutmayin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000