30 Eylül 2011, Cuma 16:55:16

DEVLER ADNAN MENDERES İÇİN KAPIŞACAK

Yolcu sayısı son yıllarda hızla artan İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali, yatırımcıların ilgi odağı oldu...
  • TAV isterse kimsenin şansı yoktur. Uyduruk bir terminal yapmakla veya işletmekle terminalci olunmaz. Dünyada 11 tane havalimanı işletiyor. Demek ki bu işi biliyor.
  • İctas yapmisti o terminali , yenisinide enhizli onlar yapar.
  • limak almaz, ya da tava bırakır, son günlerdeki izlenimlerim, havanın yumşaması, ... anlayan anladı
  • TAV dünyanın en büyük havalimanı işletmecilerinden biridir. Bunu tartışmaya bile gerek yok. İsterse alır. Diğerleri de TAV bırakırsa alır. IST, ESB ve ADB TAVındır. Unutmayalım. SAW izmitte bulunan bir havaalanıdır.
Terminalin yeniden yapılması ve işletilmesiyle 2015 yılından itibaren işletilmesine dev gruplar talip oluyor. 17 Kasım 2011'de yapılacak ihaleyle TAV, İbrahim Çeçen Holding ve Limak Holding'in ilgilendiği belirtiliyor. Katılmak üzere İzmirli sanayicilerin de "İzmir Konsorsiyumu" kurmak üzere harekete geçtiği belirtildi.

Türkiye ve yurtdışında çok sayıda havalimanını işleten TAV, ihaleye teklif vereceğini açıkladı. TAV, halen Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ni de işletiyor. Antalya Havalimanı'nı işleten, Kütahya'da yapılacak bölgesel Zafer Havalimanı'nın ihalesini kazanan İbrahim Çeçen Holding ile Alman Frankfurt Airport ortaklığı da ihaleye girecek. Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir'in sahibi olduğu Limak Holding'in de ilgilendiği belirtiliyor. İzmir'dense Gürel Grubu Başkan Vekili İlhan Gürel, TESPO Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Ayker, Megapol Grubu Başkanı Selim Gökdemir ve Dokay Oto Kiralama sahibi Salih Özen, ihaleye girmek için konsorsiyum kurmak üzere harekete geçti.
 
Adnan Menderes Havalimanı'nı, bu yılın ilk sekiz ayında 5 milyon 725 bin yolcu kullandı. İç hatlardan 4 milyon 33 bin, dış hatlardan 1 milyon 692 bin yolcu geçti. Geçen yıl toplam 4 milyon 977 olan yolcu sayısı iç hatlarda yüzde 14, dış hatlarda yüzde 18 arttı.

Zaman
DEVLER ADNAN MENDERES İÇİN KAPIŞACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
TAV isterse kimsenin şansı yoktur. Uyduruk bir terminal yapmakla veya işletmekle terminalci olunmaz. Dünyada 11 tane havalimanı işletiyor. Demek ki bu işi biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İctas yapmisti o terminali , yenisinide enhizli onlar yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
limak almaz, ya da tava bırakır, son günlerdeki izlenimlerim, havanın yumşaması, ... anlayan anladı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
TAV dünyanın en büyük havalimanı işletmecilerinden biridir. Bunu tartışmaya bile gerek yok. İsterse alır. Diğerleri de TAV bırakırsa alır. IST, ESB ve ADB TAVındır. Unutmayalım. SAW izmitte bulunan bir havaalanıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000