29 Ekim 2017, Pazar 09:25:06

Temel Kotil: "Hedefimiz ihracatta 2 milyar doları aşmak"

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil hedeflerinin 2 milyar dolarlık ihracat olduğunu açıkladı.
  • Temel bey,THY ye okadar cok yabanci pilot yerlestirdinizki,bakalim yabancilarda sizi okadar seviyormu? Yoksa malin hepsi elinizde kalir (mazlumun ahini almak, siz bunu cok iyi bilirsiniz)
  • ınsaallah bizde sanayide dışarıya bağlı kalmayız, ihtiyaçlarımızı Ulkemizde üretiriz fakat Temel Kotil le olmaz. Temel Kotil gündemde kalmak için yilda bu şekilde 2/3 çıkışlar yapar gündemde kalır.
  • Bu adamı görmek istemiyoruzzzz
  • kamudaki baş fetoculardan biridir allah af etmiyecek sanunms sanayiinde dikkat ben müçadelenin sahte olduğuna inanıyorum sendika başkanıda bu gruptsn yeni genel müdürde her taraf sarılı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, şirketin ihracatında 2 milyar doları hedeflediklerini belirtti.

İhracatta birçok alanda çalıştıklarını ve başarılar elde ettiklerini vurgulayan Kotil, "Şirketimiz savunmaya dönük ihracatta Türkiye'de birinci sıradadır. İhracatımız inşallah daha da çok artacak. Yarım milyar dolar ihracat yapıyoruz. Hedefimiz yarımda kalmamak ve 2 milyar dolara ulaşmak." şeklinde konuştu.

Kotil şunları şöyledi; "TUSAŞ rahmetli Necmettin Erbakan'ın kurduğu bir şirkettir. 1973 yılında kanunu çıktı. Kurulma sebebini o yılları hatırlayanlar bilirler. Kıbrıs Barış Hareketinde Amerikalıların Türkiye'ye uyguladığı ambargo nedeniyle Türkiye kendi uçağını yapsın diye kuruldu. 1974, 1986 yılında F-16'ların imalatıyla başlayan serüven, bugün kendi uçaklarımızın imalatıyla devam ediyor. İHA'mız olsun, Atak helikopterimiz olsun, Hürkuş'umuz olsun hizmetimizde. İnşallah daha çok ürünler çıkartacağız. Milli muharip için çalışıyoruz."

Temel Kotil: "Hedefimiz ihracatta 2 milyar doları aşmak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Grrrrr ~ 10 ay önce
Temel bey,THY ye okadar cok yabanci pilot yerlestirdinizki,bakalim yabancilarda sizi okadar seviyormu? Yoksa malin hepsi elinizde kalir (mazlumun ahini almak, siz bunu cok iyi bilirsiniz)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salla ~ 10 ay önce
ınsaallah bizde sanayide dışarıya bağlı kalmayız, ihtiyaçlarımızı Ulkemizde üretiriz fakat Temel Kotil le olmaz. Temel Kotil gündemde kalmak için yilda bu şekilde 2/3 çıkışlar yapar gündemde kalır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lütfen, please ~ 10 ay önce
Bu adamı görmek istemiyoruzzzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamu ~ 10 ay önce
kamudaki baş fetoculardan biridir allah af etmiyecek sanunms sanayiinde dikkat ben müçadelenin sahte olduğuna inanıyorum sendika başkanıda bu gruptsn yeni genel müdürde her taraf sarılı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000