18 Haziran 2008, Çarşamba 10:18:49

TAI’DE ŞÜHPE ÇEKEN ÖLÜMLER

TAI’de (Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi) son dönemde meydana gelen ölümler mercek altına alınırken F-16 test pilotu Şener Koltuk’un ölümü de şüpheli bulundu. Savcılık geniş kapsamla soruşturma başlattı.
  • jack güzel özetlemiş durumu horozlar birbirine dayılanırken biz yolunuyoruz farkında değiliz.kafada siyah saç kalmadı bu genç yaşımızda.boş laf eden siyasilerin aklı böle şeylere çaışmaz zaten
  • Savcılar parti kapatmalar ile değilde, ülkenin gelişmesini engelleyen dış güçlerin suçlarını ortaya çıkarsınlar. Bunlar o kadar içimizdeki anlamıyoruz bile. Hala 2007 yılından beri neden çözümlenemedi acaba. Mühendisleri öldürüp intihar süsü veriyorlardı. Şimdi ise gizli gaz, yemeğe ilac yada başka türlü şekillerle burada kritik yerde çalışan insanları öldürmeye devam ediyorlar. Güvenlik görevlisi ölümü ise olayı rastlantı süsü vermek olabilir. Türkiye diziler ile uyusun hala. İstihbarat birimleri çokşey biliyor bence ama müdahale edemiyorlar. Dikkat ederseniz america ile sürtüşme sonrası bir paşa yada en azından F 16 düş(ürülür)er. Kahraman mühendislerimize allahtan rahmet yakınlarına bol sabır diliyorum.
  • bu ölümlere yorum bile yapmaya gerek yok bizim ilerlememizi istemeyen dış güçler müneccim olmaya gerek yok amerika ve israildir

TAI’de son dönemde dört ayrı ölüm gerçekleşti. TAI’de yılbaşından bu yana meydana gelen ölümler üzerine savcılığın yürüttüğü soruşturmada bütün ölümlerin en ince detayına kadar mercek altına alındığı kaydedildi. Fabrikada ‘kaza’ sonrası yaşamını yitiren iki işçi ve geçtiğimiz aylarda TAI’ye giriş yaptıktan sonra kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren güvenlik görevlisinin de bu kapsamda değerlendirildiği de bildirildi.

Son olarak geçtiğimiz hafta evinde kalp krizi sonrasında yaşamını yitiren TAI’nin eski F - 16 test pilotu Şener Koltuk’un da bu kapsamda değerlendirildiği öğrenildi. Evindeki ölümü sonrasında Koltuk’un naaşına Adli Tıp Kurumu’nda otopsi yapıldığı ve yakınlarının da ifadelerine başvurulduğu bildirildi.

 

TAİ’de ard arda yaşanan ölüm olayları ASELSAN’daki sır perdesi henüz aralanamayan ölümleri akla getirdi.  Hala nedeni anlaşılamayan ASELSAN’daki ölümler şöyle gerçekleşmişti:

 

- ASELSAN’da kritik projelere imza atan 31 yaşındaki makine mühendisi Hüseyin Başbilen, 7 Ağustos 2006’da aracının içinde ölü bulunmuştu.

- Birkaç ay sonra yine aynı kurumda 3 yıldır çalışan elektrik mühendisi 30 yaşındaki Alim Ünsem Ünal 16 Ocak 2007’de başından vurulmuş halde ölü bulunmuştu.

- Son olarak, 26 yaşındaki elektrik mühendisi Evrim Yançeken’in 26 Ocak 2007’de 6’ncı kattaki evinin penceresinden atlayarak intihar ettiği bildirilmişti.

Adı geçen 3 kişinin de ODTÜ mezunu oluşu dikkat çekerken, bu kişilerin Aselsan’ın özel ve önemli projelerinde görev alan kişiler olması, kayıtlara “intihar" olarak geçen ölümlerle ilgili soru işaretlerini arttırmıştı.

TAI’DE ŞÜHPE ÇEKEN ÖLÜMLER

Facebook Yorum

Yorumlar

brv ~ 10 yıl önce
jack güzel özetlemiş durumu horozlar birbirine dayılanırken biz yolunuyoruz farkında değiliz.kafada siyah saç kalmadı bu genç yaşımızda.boş laf eden siyasilerin aklı böle şeylere çaışmaz zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jack ~ 10 yıl önce
Savcılar parti kapatmalar ile değilde, ülkenin gelişmesini engelleyen dış güçlerin suçlarını ortaya çıkarsınlar. Bunlar o kadar içimizdeki anlamıyoruz bile. Hala 2007 yılından beri neden çözümlenemedi acaba. Mühendisleri öldürüp intihar süsü veriyorlardı. Şimdi ise gizli gaz, yemeğe ilac yada başka türlü şekillerle burada kritik yerde çalışan insanları öldürmeye devam ediyorlar. Güvenlik görevlisi ölümü ise olayı rastlantı süsü vermek olabilir. Türkiye diziler ile uyusun hala. İstihbarat birimleri çokşey biliyor bence ama müdahale edemiyorlar. Dikkat ederseniz america ile sürtüşme sonrası bir paşa yada en azından F 16 düş(ürülür)er. Kahraman mühendislerimize allahtan rahmet yakınlarına bol sabır diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mayki ~ 10 yıl önce
bu ölümlere yorum bile yapmaya gerek yok bizim ilerlememizi istemeyen dış güçler müneccim olmaya gerek yok amerika ve israildir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000