12 Aralık 2012, Çarşamba 08:33:54

'BÜYÜK BİR BAŞARI İLE TAMAMLANDI'

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (Tusaş) ve Lockheed Martin firmaları, Peace Onyx IV Programı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı için üretilen son F-16 uçağını bugün Tusaş tesislerinde gerçekleştirilen törenle teslim etti...
  • Biraz uzun surmedi mi bu ucaklari teslim etmek? Yunanistan block 50'leri 2006'da filolarina kattilar.
  • Ellerinize, kollarınıza sağlık Şahin 07
  • TAI pırpır üretiyor işte hürkuş daha ne olsun pırpırın kralı. Şu TF-X spec leri bir açıklansın hele o zaman milletin dibi düşecek.
  • radyo üretemiyoruz radyo...bırak motor bir tarafa...alırsın maaş karşılığı beyin göçü gelir senin için üretirler...kasmaya gerek yok...

Tusaş'tan yapılan açıklamaya göre, Tusaş Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya'nın ev sahipliği yaptığı törene; aralarında Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel ve Lockheed Martin yetkilerinin de bulunduğu birçok üst düzey davetli katıldı.

Tusaş Uçak Grup Başkanı Özcan Ertem, törende yaptığı konuşmada, F-16'nın çok önemli ve özel bir ürün olduğunu, bugün 308'incisi teslim edilen F-16 uçağının takviminden önce büyük bir başarı ile tamamlandığını belirtti.


Lockheed Martin F-16/ F-22 Entegre Muharip Uçak Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jeff Babione, Lockheed Martin'in Tusaş ile birlikte daha güçlü olduğunu belirterek, "Tusaş ile 1984 yılında başlatmış olduğumuz güçlü işbirliğinin büyüyerek devam etmesi umuduyla projede emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Savunma Sanayii Müsteşar Yardımcısı Serdar Demirel ise Blok 50 tipi F-16 projesinin başarıyla tamamlanmasında emeği geçen Amerikan ve Türk hükümeti yetkilileri ile Lockheed Martin ve Tusaş çalışanlarına şükranlarını sundu.

Konuşmaların ardından, Tusaş Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Kaya, projede emeği geçenlere şükran plaketi takdim etti.

Öte yandan 25 ülkenin seçimi olan F-16 uçağından dünyadaki beş montaj hattından şimdiye kadar tüm dünyaya 4 bin 400 adetten fazla teslim edildi. Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterine Mayıs 2011 ile Aralık 2012 arasında Gelişmiş Blok 50 Tipi 30 yeni F-16 eklendi.

'BÜYÜK BİR BAŞARI İLE TAMAMLANDI'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

yunanli ~ 5 yıl önce
Biraz uzun surmedi mi bu ucaklari teslim etmek? Yunanistan block 50'leri 2006'da filolarina kattilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ercan, Keleş ve tüm Uçuş İşlemleri Ekibi ~ 5 yıl önce
Ellerinize, kollarınıza sağlık Şahin 07

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pırpır ~ 5 yıl önce
TAI pırpır üretiyor işte hürkuş daha ne olsun pırpırın kralı. Şu TF-X spec leri bir açıklansın hele o zaman milletin dibi düşecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
radyo üretemiyoruz radyo...bırak motor bir tarafa...alırsın maaş karşılığı beyin göçü gelir senin için üretirler...kasmaya gerek yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapma yahu ~ 5 yıl önce
Sadece Manisa'nın batısına bir baksan radyoyu görürsün. Dünyaya satıyoruz. Ankaradaki elektroniği aklın almaz. Kendini bilmeyen rakipleri ile baş edemez. Sen hangi taraftasın. Kullandığın bilgisayarın ekranı Türkiyede üretilmiş olmasın? Sen gevşek bırak, biz kasa kasa üreteceğiz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000