26 Ocak 2015, Pazartesi 08:13:53

BAHREYN ATAK'I İSTİYOR

Bahreyn Hava Kuvvetleri’nin TAI ve ASELSAN tarafından geliştirilen T129 ATAK taarruz helikopteri ile yakından ilgilendiği belirtildi.
  • Kendini önemsemeyen başkasını hiç önemsemez.İlk adımlar en zorudur koştuğumuz günler de gelecek.Yukarıdaki fikir sahipleri Türkiye'nin uzaya adam gönderdiğini umarım görürler.
  • Amerika ne yapıyorsa Avrupa da yapıyor Rusya da yapıyor, sen iki üç patenti başkasında olan helikopter ürettin diye Amerika kafayı yiyecek öyle mi? Ya kendini niye bu kadar önemsiyorsun? Adam 1950 lerde stratosfere çıkan savaş uçağı yapmış sen o adama helikopterinle tehlike yarattığını düşünecek kadar naifsin. Güzel bir helikopter yapsan, gerçekten özgün bir helikopter ortak olalım mı der o kadar, kapitalizmin ruhunu azıcık anlayın yahu.
  • Bahreyn Atak'ı istiyor.. Yaw hee heee..
  • bahreyn mahreyn bu helikopteri almaz kardeşim amerika adamı napar biliyonmu ? şişe geçirip kebap yapar ne olduğunu bile anlamassın. o bahreyn hacı fışfışını kuşbaşı kuşbaşı doğrarlar ...

Londra'da Uluslararası Askeri Helikopter Konferansı'nda konuşan Bahreyn Hava Kuvvetleri Planlama Müdürü Albay Salah El Mansur, T129 alımı için görüşmelerin yapıldığını açıkladı.

Uluslararası Savunma Dergisi Janes'in haberine göre, anlaşma sağlandığı takdirde, Bahreyn ATAK helikopterin ilk yurt dışı kullanıcısı olacak. Ana tasarımı İtalyan AgustaWestland şirketi tarafından yapılan helikopterin özgün yazılım ve diğer elektronik sistemleri TAI ile ASELSAN tarafından geliştirildi.

En önemli silahları arasında Roketsan imalatı Cirit ve Mızrak füzeleri bulunuyor. T129 bir çok uzman tarafından yeni nesil taarruz helikopterleri arasında ekonomik ve özgün sistemlere sahip model olarak gösteriyor. ATAK'ı isteyen ülkeler arasında Pakistan, Azerbaycan ve Ürdün de bulunuyor. (Sabah)

BAHREYN ATAK'I İSTİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

BODOLOJİ ~ 3 yıl önce
Kendini önemsemeyen başkasını hiç önemsemez.İlk adımlar en zorudur koştuğumuz günler de gelecek.Yukarıdaki fikir sahipleri Türkiye'nin uzaya adam gönderdiğini umarım görürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amariha napar ~ 3 yıl önce
Amerika ne yapıyorsa Avrupa da yapıyor Rusya da yapıyor, sen iki üç patenti başkasında olan helikopter ürettin diye Amerika kafayı yiyecek öyle mi? Ya kendini niye bu kadar önemsiyorsun? Adam 1950 lerde stratosfere çıkan savaş uçağı yapmış sen o adama helikopterinle tehlike yarattığını düşünecek kadar naifsin. Güzel bir helikopter yapsan, gerçekten özgün bir helikopter ortak olalım mı der o kadar, kapitalizmin ruhunu azıcık anlayın yahu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 3 yıl önce
Bahreyn Atak'ı istiyor.. Yaw hee heee..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 3 yıl önce
bahreyn mahreyn bu helikopteri almaz kardeşim amerika adamı napar biliyonmu ? şişe geçirip kebap yapar ne olduğunu bile anlamassın. o bahreyn hacı fışfışını kuşbaşı kuşbaşı doğrarlar ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000