20 Kasım 2012, Salı 09:16:05

ANKA İÇİN SIRAYA GİRDİLER

Türkiye’nin geliştirdiği ilk insansız hava aracı ANKA seri üretime hazır. TUSAŞ Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, “Sadece TSK değil komşu, dost pek çok ülke de ilgileniyor” dedi.
  • tai acaba 30 neredeyse 30 yılda montajdan başka ne üretmiş acaba? yeymeyin milleti ağalar,paşalar
  • Dikkat ederseniz her sçim öncesi bu tip haberler olur.. Petrol bulunur, yeni maden yatakları bulunur, tank yaparız, uçak yaparız, 10 yıldır bitmemiş Ankara metro hatlarının 2013 sonunda açılacağı müjdelenir vs vs... Örnekler çoğaltılabilir.. Seçimden sonra ise bu haberler kaybolur, kimse " Şöyle şöyle demişti, ne oldu? " diye sormaz. Basınımız takip etmez.. Bu haberler ile hamaset yapılır, topluma olumlu haberler pompalanır.. Millet olarak yemememiz lazım bu haberleri.. Haa, olsun istemez miyiz? Kim istemez? Keşke olsa..
  • TÜRKİYE İLK UÇAĞINI ÇOKTAN YAPTI, HEMDE İNSANSIZ!!! 2023 beklemeye gerek yok...
  • Ediyorum sizleri

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Muharrem Dörtkaşlı, insansız hava aracı ANKA ile sadece Türk Silahlı Kuvvetleri’nin değil komşu, dost pek çok ülkenin ilgilendiğini söyledi. ANKA’nın seri üretim sözleşme görüşmelerinin devam ettiğini kaydeden Dörtkaşlı, sözleşmenin imzaladıktan sonra olabilecek en kısa sürede uçağın envantere gireceğini belirtti. ANKA’nın, tarif edilecek konfigürasyona göre 12 ay ile 30 ay arasında  envantere gireceğini anlatan Dörtkaşlı şunları söyledi: “Hükümetin veya kullanıcının tercihine göre bu süreç değişebilecek. TUSAŞ olarak gerekirse 2-3 vardiya, çift hat çalışarak istenilen zamanda çalışmaları tamamlayacağız. Biz ANKA’nın prototipini geliştirirken bir yandan da serinin siparişini alabilecekmiş gibi endüstrileşme altyapısını tamamladık. Seri imalat altyapımız hazır. Biz 1 prototip için hazırlık yapmadık. Tüm  endüstrileşme, takımlar, aparatlar, mastarlar, montaj aparatları seri üretim için  hazır.İhraç etmek için hazırlandık.”      

İSRAİL BÜYÜTÜLMEMELİ

ANKA’nın uçuş kontrolündeki bir parçanın İsrail üretimi olduğu yönündeki haberleri de değerlendiren Dörtkaşlı, bunun büyütülecek bir durum olmadığını, ANKA  projesi içinde bu parçanın küçük bir yer kapladığını söyledi. Dörtkaşlı, başka projelerde de zaman zaman  İsrail’in yeteneklerinden yararlandıklarını anlatttı.

ARACIN BEYNİ, CİĞERİ BİZE AİT

Muharrem Dörtkaşlı, ANKA’da İsrail bağlantısı ile ilgili şu detayları verdi: “Buradaki iş, mühendislik yeteneği açısından yapmış olduğumuz bir bütünün içerisinde aslında çok da önemli olmayan bir bilgisayar kutusunun İsrail’den hazır alımıdır. Dolayısıyla burada milletimizin, demotive olmasından, yapılan işten,  bugüne kadar gurur duydukları ANKA’dan ‘acaba mı’ diye endişe duymalarını  gerektirecek hiç bir sebep yoktur. İşin aslı, beyni, ciğeri bize aittir, bizim  mühendislerimiz tarafından yapılmıştır. Zaten o kutunun da yerli ikamesini  yapacak çalışmalarımız tamamlandı, şimdi kalifikasyon çalışmaları sürüyor.  ANKA’yı envantere seri olarak sokacağımız zaman bu yerli kutuları kullanacağız.  Milletimizin hiç endişesi olmasın.” (Hürriyet)

ANKA İÇİN SIRAYA GİRDİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

zlad ~ 6 yıl önce
tai acaba 30 neredeyse 30 yılda montajdan başka ne üretmiş acaba? yeymeyin milleti ağalar,paşalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Artık yapıyorlar ama. Boş boş oturmuyorlar. Bu da bir başarı
Seçim Öncesi Klasik Haberler ~ 6 yıl önce
Dikkat ederseniz her sçim öncesi bu tip haberler olur.. Petrol bulunur, yeni maden yatakları bulunur, tank yaparız, uçak yaparız, 10 yıldır bitmemiş Ankara metro hatlarının 2013 sonunda açılacağı müjdelenir vs vs... Örnekler çoğaltılabilir.. Seçimden sonra ise bu haberler kaybolur, kimse " Şöyle şöyle demişti, ne oldu? " diye sormaz. Basınımız takip etmez.. Bu haberler ile hamaset yapılır, topluma olumlu haberler pompalanır.. Millet olarak yemememiz lazım bu haberleri.. Haa, olsun istemez miyiz? Kim istemez? Keşke olsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İLK YERLİ UÇAK ~ 6 yıl önce
TÜRKİYE İLK UÇAĞINI ÇOKTAN YAPTI, HEMDE İNSANSIZ!!! 2023 beklemeye gerek yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrik ~ 6 yıl önce
Ediyorum sizleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000