03 Nisan 2012, Salı 09:35:19

SUNEXPRESS'TEN BİR İLK!

SunExpress Havayolları, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Elazığ ve Trabzon'da kabin memuru alımı gerçekleştirecek.
  • Sunexpress'e sonsuz teşekkürler ediyorum. Türkiye'nin şirketi olduğunu bir kez daha doğuda yarattığı istihdam hamlesi ile gösteriyor. Bundan böyle hem Sunexpress ile uçacağım ve arkadaşlarıma tavdiye edeceğim. Saygılar...
  • ya allahrazıolsun ben de 40 yaşında işsizim bana uçakta simit satsam ne olr sanki...
  • Ya haberi doğru dürüst okumadan yorum yapmayınız lütfen.. EN AZ LİSE mezunu diyor orda...
  • üzülerek söylüyorumki sende ciddi anlamda okuduğunu anlama problemi var belliki kardeşim. millete laf yetiştireceğine sen bir daha oku bakalım, ANLAYARAK ama bu sefer. özellikle 3. paragrafın son cümlesini armağan ediyorum sana. sevgiyle kal.
Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, tarihinde ilk defa Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşayan hostesleri işe alacak. En az lise mezunu kişilerden seçilecek hostes adaylarında çok iyi düzeyde İngilizce bilme şartı aranacak.

Nisan'da alımları yapılacak hostesler, eğitimlerinin ardından Haziran'da uçuşlara başlayacak. Havalimanı ve şehir ofislerinde görevli çalışanlarını bölge insanından seçen havayolu şirketleri, hostes alımlarını genellikle İstanbul ve İzmir'in yanı sıra Antalya ve Ankara'dan gerçekleştiriyor.
 
Bu yüzden SunExpress'in Trabzon'un yanı sıra Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerde yaşayan kişilerden hostes alımı yapacak olması büyük önem taşıyor. Şirketin, daha sonra da, yine bu bölgede yaşayan kişilerden pilot alacağı ve kokpit ekibini de bu proje doğrultusunda gerçekleştireceği ifade ediliyor.

SunExpress'in ayrıca, bölge insanından kuracağı uçuş ekibi ile yeni sefer düzenlemesine de gideceği ve bölgeden yeni iç ve dış hat uçuş planlamasına geçeceği dile getiriliyor. Antalya merkezli SunExpress Havayolları, 24 uçağı ile 15 iç hat, yaz ve kış aylarında değişmekle birlikte 40 da dış hat seferi düzenliyor.

Mustafa Gün / Zaman
SUNEXPRESS'TEN BİR İLK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 6 yıl önce
Sunexpress'e sonsuz teşekkürler ediyorum. Türkiye'nin şirketi olduğunu bir kez daha doğuda yarattığı istihdam hamlesi ile gösteriyor. Bundan böyle hem Sunexpress ile uçacağım ve arkadaşlarıma tavdiye edeceğim. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ya allahrazıolsun ben de 40 yaşında işsizim bana uçakta simit satsam ne olr sanki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ya haberi doğru dürüst okumadan yorum yapmayınız lütfen.. EN AZ LİSE mezunu diyor orda...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
üzülerek söylüyorumki sende ciddi anlamda okuduğunu anlama problemi var belliki kardeşim. millete laf yetiştireceğine sen bir daha oku bakalım, ANLAYARAK ama bu sefer. özellikle 3. paragrafın son cümlesini armağan ediyorum sana. sevgiyle kal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000