21 Aralık 2008, Pazar 12:22:29

SUNEXPRESS YOLCUSUNUN BOMBA ŞAKASI

Sunexpress Havayolları’na ait bir yolcu uçağı dün akşam İzmir-Köln seferini yapmak üzere pist başına geldi. Bu sırada yolculardan biri “ceketimde bomba var” diyerek yürekleri ağza getirdi.
  • bu blue rumuzlu arkadaş ya işten atılmış yada işe alınamamış bir arkadaş ki konuyu saptırıp garsonluğa veya duty free ye getiriyor.arkaşımız güvenlik ten bi haber ne yazıkki. o nun bu kabnin ekibinden ğrenecek çok şeyi var.
  • ARTIK OLAY YÖN DEĞİŞTİRDİ VE İKRAM,KABİN AMİRİ,DUTY FREE GİBİ YERLERE GİDİYOR.! MADEM BU KADAR ŞİKAYETÇİSİNİZ;ŞİRKETE E-MAIL ATIN VE DİLE GETİRİN SORUN NE İSE.SUN EXPRESS UÇUŞ EMNİYETİNİ VE EĞİTİMİ ÖNEMSEYEN BİR ŞİRKETTİR.MEYVE VEREN AĞAÇ DAİMA TAŞLANIR.ARTIK KOMİK OLUYOR.
  • Bu ucusda görevli olan kabin amirini tanıyıorum.Kendisi son derece sımarık,havaclılkla uzaktan yakından alakası olmayan,ve bu yasanan olayda tüm olanları oldukca abartıp ucaktaki diğer yolcuları gereksiz panığe sokan hanfendi değil kabin amiri olmak bir cafe'de şef garson bile olamaz.
  • türkiye de bazı insanların hala ne kadar cahilce davranabildiği ve hala ne kadar cahilce yorumlar yapabildigini görmek ne acıdır.havacılık kuralları kanla yazılmıstır ki havacılıkta hiçbir seyin sakası yoktur.olamazda..sunexpress ailesinin ne kadar titiz ve ne kadar bu işi önemseyerek operasyonları gerceklestırdıgını bılıyoruz..ama sadece ucaga binerek havacılık hakkında b,ilgiye sahip oldugunu sana insanlar bunun uzerıne sayfalarca yorun yapabiliyorlar.kabın ve kokpıt ekıplerının ne kadar zor sartlar altında çalıştıklarını ve ne kadar mesakkatli egıtımlerden gecerek ucabıldıklerını bılıyormusunuz da bu gereksız yorumları yapıyorsunuz?sızın garson sandıgınız,canınız ıstedıgınızde tacız edebıldıgınız,hatta asagıladıgınız,kotu davrandıgınız ve hatta kurallar geregı yapılmaması hakkında kıbarca uyarıldıktan sonra ukala bırsekılde cevap verdıkten sonra da uygun bır uslupla uyarıldıgınız sunex. personelı belkıde turkıyedekı en ıyı kabın pesonelıdır..hepsı unıversıte mezunu ve en az ıkı dıl bılen kalıfıye elemanlardır kı egıtımlerdekı ılk oncelık "safety ve emergency"dir...maalesef turk ınsanın kafa yapısı hala aldıgı ıkı kurusluk bıletle ucagı satın aldıgı ve ıstedıgı gıbı at kosturabılecegı dusuncesını surdurmektedır..ayrıca sunex. kokpıt ekıbının de en ıyı pılotlar oldugunu anlatmaya gerek yoktur kı sunex. yolcusu olarak huzur ıcınde ucaga bınıyorum.umarım bu sekılde buyumeye devam edersınız xq aılesı...

Olay şöyle gelişti. Sunexpress Havayollarına ait bir yolcu uçağı Köln’e gitmek üzere İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan havalanmak üzere pist başına geldi. Bu sırada tüm uyarılarını yapan kabin ekipleri yolculardan birinin ayağa kalktığını gördü. Kalkış sırasında kurallar gereği tüm yolcuların yerinde oturmaları ve kemerlerinin bağlı olması gerekirken yolcunun ayakta durması kabin ekiplerini harekete geçirdi.

 

Kabin memuru yolcuya yerine oturması için gerekli ikazı yaptı. Ancak yolcu elinde bulunan ceketini göstererek “Ceketimde bomba var” dedi. Tüm yolcuların dikkatini çeken bu sözler üzerine kabin memuru kaptan pilot Kemal Cinüçen ve yardımcısı Bülent Bildik’i uyararak yolcunun “Ceketimde bomba var” dediğini bildirdi.

 

Kaptan Pilot Kemal Cinüçen, anında kule ile irtibata geçerek durumu iletti. Kule uçağın uzak bir noktaya çekilmesini istedi. Uçak belirtilen noktaya çekilirken, bu sırada polislerde alarma geçti. Yolcu durumun ciddiyetini anlar anlamaz şaka olduğunu söylemekle yetindi. Ancak havacılık kuralları gereği “Bomba” sözünün geçmesi bile uçağın tamamen aranması için yeterli bir sebep.

 

Polisler yolcuyu apar-topar gözaltına alırken, uçak didik didik arandı. Şaka yapan yolcu ise terörle mücadele merkezinde sorguya alındı.

 

Öte yandan böyle durumlarda havayolu şirketinin yolcu hakkında dava açma hakkı bulunuyor.

©AirportHaber Özel

SUNEXPRESS YOLCUSUNUN BOMBA ŞAKASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

sxs ~ 9 yıl önce
bu blue rumuzlu arkadaş ya işten atılmış yada işe alınamamış bir arkadaş ki konuyu saptırıp garsonluğa veya duty free ye getiriyor.arkaşımız güvenlik ten bi haber ne yazıkki. o nun bu kabnin ekibinden ğrenecek çok şeyi var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SCCM ~ 9 yıl önce
ARTIK OLAY YÖN DEĞİŞTİRDİ VE İKRAM,KABİN AMİRİ,DUTY FREE GİBİ YERLERE GİDİYOR.! MADEM BU KADAR ŞİKAYETÇİSİNİZ;ŞİRKETE E-MAIL ATIN VE DİLE GETİRİN SORUN NE İSE.SUN EXPRESS UÇUŞ EMNİYETİNİ VE EĞİTİMİ ÖNEMSEYEN BİR ŞİRKETTİR.MEYVE VEREN AĞAÇ DAİMA TAŞLANIR.ARTIK KOMİK OLUYOR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Bu ucusda görevli olan kabin amirini tanıyıorum.Kendisi son derece sımarık,havaclılkla uzaktan yakından alakası olmayan,ve bu yasanan olayda tüm olanları oldukca abartıp ucaktaki diğer yolcuları gereksiz panığe sokan hanfendi değil kabin amiri olmak bir cafe'de şef garson bile olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 9 yıl önce
türkiye de bazı insanların hala ne kadar cahilce davranabildiği ve hala ne kadar cahilce yorumlar yapabildigini görmek ne acıdır.havacılık kuralları kanla yazılmıstır ki havacılıkta hiçbir seyin sakası yoktur.olamazda..sunexpress ailesinin ne kadar titiz ve ne kadar bu işi önemseyerek operasyonları gerceklestırdıgını bılıyoruz..ama sadece ucaga binerek havacılık hakkında b,ilgiye sahip oldugunu sana insanlar bunun uzerıne sayfalarca yorun yapabiliyorlar.kabın ve kokpıt ekıplerının ne kadar zor sartlar altında çalıştıklarını ve ne kadar mesakkatli egıtımlerden gecerek ucabıldıklerını bılıyormusunuz da bu gereksız yorumları yapıyorsunuz?sızın garson sandıgınız,canınız ıstedıgınızde tacız edebıldıgınız,hatta asagıladıgınız,kotu davrandıgınız ve hatta kurallar geregı yapılmaması hakkında kıbarca uyarıldıktan sonra ukala bırsekılde cevap verdıkten sonra da uygun bır uslupla uyarıldıgınız sunex. personelı belkıde turkıyedekı en ıyı kabın pesonelıdır..hepsı unıversıte mezunu ve en az ıkı dıl bılen kalıfıye elemanlardır kı egıtımlerdekı ılk oncelık "safety ve emergency"dir...maalesef turk ınsanın kafa yapısı hala aldıgı ıkı kurusluk bıletle ucagı satın aldıgı ve ıstedıgı gıbı at kosturabılecegı dusuncesını surdurmektedır..ayrıca sunex. kokpıt ekıbının de en ıyı pılotlar oldugunu anlatmaya gerek yoktur kı sunex. yolcusu olarak huzur ıcınde ucaga bınıyorum.umarım bu sekılde buyumeye devam edersınız xq aılesı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000