22 Mayıs 2011, Pazar 11:50:46

SUNEXPRESS YOLCULARI ÇİLEDEN ÇIKTI!

Adana'dan İstanbul'a gitmesi gereken SunEkspres'e ait yolcu uçağının 3 saat rötar yapması yolcuların tepkisine neden oldu. Saatlerce beklemekten yorgun düşen yolcular, havayolu şirketinden muhattap bulamayınca, şirketi alkışlarla protesto etti...
  • seni o yolcuların karşısına bir çıkartalım mı? ne dersin?anlamayı anlarsın o zaman
  • Üç kuruş para verip bilet alan yolcular uçağı satın aldık zannederler.Havayolu şirketinin de yolcularını geciktirmekten dolayı zevk aldıklarını düşünürler. Yok böyle bir mantık ve yaklaşım.O yolcular bilirler mi acaba havayolu şirketi bu gecikmeden dolayı ne tür maliyetlere katlanırlar?
  • Yolculari savunanlara 1-2 laf soylemek istiyorum. Yolcu elbette bilgilendirilmeli ve aydinlatilmali. Ama hava sartlarindan dolayi hedef havaalanina gidemeyip baska bir havalanina indiginizde ve gercekleri yolcuya anlattiginizda anlamayan, ekibi ve hatta polisi dovmeye calisan yolcuya karsi siz nasil bir saygi icinde olabilirsiniz cok merak ediyorum. Yolcu seviyesiz olmamali, kimse keyfi uygulama yapmiyor, bir yere gidilemiyorsa/inilemiyorsa o ucagi ucuran ekiplerin elinde olmayan sebeplerden dolayidir, bunu anlamak lazim. Eger yer gorevlisi cikip bir aciklamada bulunmuyorsa buyuk ihtimalle yolcunun dovmesinden korktugu icindir.
  • Alışırsınız, alışırsınız, alışırsınız...

Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan, Sabiha Gökçen Havalimanı'na dün saat 22. 30'da hareket etmesi gereken SunEkspres'e ait 'XQ9407' sefer sayılı yolcu uçağı, teknik arıza nedeniyle 3 saat rötar yaptı. Gecikme nedeni ve uçağın ne zaman kalkacağını öğrenmek isteyen yolcular muhattap bulamayınca büyük tepki gösterdi. Havalimanı bekleme salonunundaki 145 yolcu, şirketten hiç kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini öne sürerek, firmayı protesto etti. Firma yetkililerine seslerini duyurabilmek için alkışla Tempo tutan yolcular, "Paranla rezil olmak diye buna denir" diye tepki gösterdi.

Yaz sezonunda rötarların sık görüldüğünü söyleyen bazı yolcular, "Uçakları yaz sezonunda dış seferlere yönlendirip, iç hatları ihmal ediyorlar. Paramızı verdiğimiz halde 3 saatten beri bekliyoruz. Böyle sorumsuzluk olmaz. Üstelik karşımızda ciddi bir muhatap da bulamıyoruz. Valizlerimizle alanda ortada kaldık. Paramızla rezil olduk" diye konuştu.

SUNEXPRESS YOLCULARI ÇİLEDEN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
seni o yolcuların karşısına bir çıkartalım mı? ne dersin?anlamayı anlarsın o zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Üç kuruş para verip bilet alan yolcular uçağı satın aldık zannederler.Havayolu şirketinin de yolcularını geciktirmekten dolayı zevk aldıklarını düşünürler. Yok böyle bir mantık ve yaklaşım.O yolcular bilirler mi acaba havayolu şirketi bu gecikmeden dolayı ne tür maliyetlere katlanırlar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yolculari savunanlara 1-2 laf soylemek istiyorum. Yolcu elbette bilgilendirilmeli ve aydinlatilmali. Ama hava sartlarindan dolayi hedef havaalanina gidemeyip baska bir havalanina indiginizde ve gercekleri yolcuya anlattiginizda anlamayan, ekibi ve hatta polisi dovmeye calisan yolcuya karsi siz nasil bir saygi icinde olabilirsiniz cok merak ediyorum. Yolcu seviyesiz olmamali, kimse keyfi uygulama yapmiyor, bir yere gidilemiyorsa/inilemiyorsa o ucagi ucuran ekiplerin elinde olmayan sebeplerden dolayidir, bunu anlamak lazim. Eger yer gorevlisi cikip bir aciklamada bulunmuyorsa buyuk ihtimalle yolcunun dovmesinden korktugu icindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Alışırsınız, alışırsınız, alışırsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000