17 Aralık 2009, Perşembe 20:56:10

SUNEXPRESS SİSE TAKILDI

Almanya'nın Köln kentinden 187 yolcusu ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na inmek isteyen Sun Express'e ait uçak, yoğun sis nedeniyle alana inemeyince, uçak Dalaman Havalimanı’na yönlendirildi.
  • BENDE O UCAKTA BULUNAN HANZOLARDAN BIRIYOM.BIRAZ ONCE OKUMUS SOZDE HANZO OLMAYAN KULTU SAHIBI BIR BILOT ARKADASIN DEDIGI GIBI.DOGRU UCAK YOKKEN AYNEN ONLARIN ANNE VE BABALARININ VE HATTA DEDELERININ NENELERININ BINDIGI OTOBUSLERE BIZDE BINDIK ADI OTOBUS YA AMA BENCE SUNEXPRES TEKI HOSTES VE KAPTANLARDAN COK DAHA GULER YUZLU VE ACIKLAYICILAR.SORUNU ANLAMAYAN KULTURLU ARKADASLARA KISACA ANLATAYIM BIZ UCAGIN KOTU HAVA SARTLARINDAN DALAMANA DALMASINA KIZMADIK,BIZ INSAN YERINE KOYMAYAN ,ACIKLAMA YAPMAYAN ,YAKIT DOLDURUYORUZ DEGIPTE 2 SAAT WC BILE GONDERMEYEN COCUKLARIMIZI SAATLERCE AC BIRAKAN HER SEYI BILIP BILINCSIZCE HAREKET EDEN UCAK PERSONELINE KIZIYORUZ.DOGRU BIZ TURK UZ ZATEN OLMASAYDIK BIZI REZIL ETMEZLERDI.
  • O gün İzmirden karayoluyla dalamana gidip uçağı izmire getiren ekibin içindeydim İzmirdeki hava koşullarından dolayı kaptan arkadaşımız önce bodruma divert etmeyi düşünmüş daha sonra da bodrum daki görüşün düşük olması sebebiyle dalamana dvert etmiştir İzmirde havanın açma trendinden dolayı önce beklenmiş fakat daha sonra havanın tekrar kapanmasından ve ekibin duty timenın dolmasından sonra en kısa zamanda izmirden ekip gönderilmiştir. Bu arada Dalamandaki yolculara otele gitme teklif edilmiş bazı yolcular bunu kabul etmiş bazıları ise havalimanında beklemeyi tercih etmişlerdir, Akşam üzeri izmire geldiğimizde ise hava Cat 1 minimalarının az üstündeydi yani hava çok yavaş açmıştı
  • Hem haberi hem yorumları inceleyince ortaya çıkan sonuç; hem yer çalışanı, hem havayolu çalışanları hem de yolcu olarak katedecek çok mesafemiz var. Yolcuyu hanzo görmek, yolcunun verdiği para neticesinde kendini karar verici patron görmesi, uçuş ekibinin ingilizcesi , uçuş ekibini tehtid!!!! vs.vs... nedir bunlar anlamadım...En büyük eksiklik havacılık kanunu olmaması bence...Bize çok kapsamlı bir kanun lazım sanırım.. Bu kanun şirketleri eşit kollamalı, havacılık kurallarını Avrupa ve Dünyaya paralel olarak ortaya koymalı,havayolu çalışanlarını ve uçuş ekiplerinin hertürlü özlük hakları dahil ortaya koymalı ve korumalı, yolcu haklarını da aynı şekilde açıklamalı ve korumalıdır...Haydi artık ..Haydi sayın yetkililer....
  • Arkadaşlar bazı yorumları okurken insan şaşırıyor. Öncelikle yolculara hakaret son derece yanlış.Onlar havayollarının varoluş sebebidir. Tabii bu onları kural koyucu yapmaz. Tabi uçakla yolculuk da bir kültürlenme sürecidir. Avrupa ya da ABD de aynı şekilde başka meydana iniş olduğunda yolcular hayatları tehlikeye atılmadığı için uçuş ekibine teşekkür ederler. Bizde ise bu kaptan bizi indiremedi beceremedi olur. Kazalar çabuk unutulur. Ekibin süresinin dolması aynı zamanda kanuni bir meseledir ekibin kendisinin bu konuda yapabileceği bir şey yoktur. Burada yanlış olan kağıt üzerinde herşeyiyle faal görünen meydanlarımızın (dalaman,Bodrum) kış sezonunda hizmet açısından çok yetersiz olması ki uçuş ekibinin bu konuda yapabileceği bi şey yok..

Saat 03.05'de Almanya'nın Köln kentinden havalanan Sun Express'e ait 893 sefer sayılı yolcu uçağı saat 06.00 sıralarında İzmir'e geldi. Yoğun sis nedeniyle piste iniş yapamayan uçak bir süre havalimanın üzerinde dolaşırken, ardından saat 06.50'de Dalaman Havalimanına indi. Uçaktaki yolcular saat 08.10'dan itibaren Dalaman Dış Hatlar Terminalinde beklemeye alınırken, öğle saatlerinde Sun Express yetkilileri ile yolcular arasında tartışma çıktı.

187 yolcunun saat 15.40'da gelecek yeni bir uçak için ilçedeki bir otele yerleştirildiği öğrenildi. Otele yerleştirilen yolculardan 50 yaşındaki Ramazan Kılco, "Havalimanında beklediğimiz sırada pilotlardan bir tanesi gelerek, uçuş ekibinin saatinin dolduğunu ve bu yüzden İzmir'den gelecek yeni bir uçuş ekibini beklememizi söyledi ve gitti. Normalde diğer firmalar olsaydı bizim her türlü ihtiyacımızı karşılarlardı ancak şu anda bizi buraya bıraktılar ve karşımızda muhatap bulamıyoruz, çok rezil durumdayız. Bize otelin yemek vereceğini söylemişlerdi ancak yemeğin ve içeceğin parasını dahi otel yetkilileri bizden istedi" dedi. 35 yaşındaki Mustafa Toy "Köln'den bindiğimizde, İzmir Adnan Menrderes Havalimanı’na inecektik ama herhangi bir açıklama yapmadan bizi Dalaman Havalimanı’na getirdiler. Yetkililerin hiçbirisi herhangi bir bilgi vermedi ve şu anda 187 yolcuyla beraber sıkıntı çekiyoruz. Bu bir rezalet" diye konuştu.

SUNEXPRESS SİSE TAKILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 8 yıl önce
BENDE O UCAKTA BULUNAN HANZOLARDAN BIRIYOM.BIRAZ ONCE OKUMUS SOZDE HANZO OLMAYAN KULTU SAHIBI BIR BILOT ARKADASIN DEDIGI GIBI.DOGRU UCAK YOKKEN AYNEN ONLARIN ANNE VE BABALARININ VE HATTA DEDELERININ NENELERININ BINDIGI OTOBUSLERE BIZDE BINDIK ADI OTOBUS YA AMA BENCE SUNEXPRES TEKI HOSTES VE KAPTANLARDAN COK DAHA GULER YUZLU VE ACIKLAYICILAR.SORUNU ANLAMAYAN KULTURLU ARKADASLARA KISACA ANLATAYIM BIZ UCAGIN KOTU HAVA SARTLARINDAN DALAMANA DALMASINA KIZMADIK,BIZ INSAN YERINE KOYMAYAN ,ACIKLAMA YAPMAYAN ,YAKIT DOLDURUYORUZ DEGIPTE 2 SAAT WC BILE GONDERMEYEN COCUKLARIMIZI SAATLERCE AC BIRAKAN HER SEYI BILIP BILINCSIZCE HAREKET EDEN UCAK PERSONELINE KIZIYORUZ.DOGRU BIZ TURK UZ ZATEN OLMASAYDIK BIZI REZIL ETMEZLERDI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
O gün İzmirden karayoluyla dalamana gidip uçağı izmire getiren ekibin içindeydim İzmirdeki hava koşullarından dolayı kaptan arkadaşımız önce bodruma divert etmeyi düşünmüş daha sonra da bodrum daki görüşün düşük olması sebebiyle dalamana dvert etmiştir İzmirde havanın açma trendinden dolayı önce beklenmiş fakat daha sonra havanın tekrar kapanmasından ve ekibin duty timenın dolmasından sonra en kısa zamanda izmirden ekip gönderilmiştir. Bu arada Dalamandaki yolculara otele gitme teklif edilmiş bazı yolcular bunu kabul etmiş bazıları ise havalimanında beklemeyi tercih etmişlerdir, Akşam üzeri izmire geldiğimizde ise hava Cat 1 minimalarının az üstündeydi yani hava çok yavaş açmıştı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hem haberi hem yorumları inceleyince ortaya çıkan sonuç; hem yer çalışanı, hem havayolu çalışanları hem de yolcu olarak katedecek çok mesafemiz var. Yolcuyu hanzo görmek, yolcunun verdiği para neticesinde kendini karar verici patron görmesi, uçuş ekibinin ingilizcesi , uçuş ekibini tehtid!!!! vs.vs... nedir bunlar anlamadım...En büyük eksiklik havacılık kanunu olmaması bence...Bize çok kapsamlı bir kanun lazım sanırım.. Bu kanun şirketleri eşit kollamalı, havacılık kurallarını Avrupa ve Dünyaya paralel olarak ortaya koymalı,havayolu çalışanlarını ve uçuş ekiplerinin hertürlü özlük hakları dahil ortaya koymalı ve korumalı, yolcu haklarını da aynı şekilde açıklamalı ve korumalıdır...Haydi artık ..Haydi sayın yetkililer....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşlar bazı yorumları okurken insan şaşırıyor. Öncelikle yolculara hakaret son derece yanlış.Onlar havayollarının varoluş sebebidir. Tabii bu onları kural koyucu yapmaz. Tabi uçakla yolculuk da bir kültürlenme sürecidir. Avrupa ya da ABD de aynı şekilde başka meydana iniş olduğunda yolcular hayatları tehlikeye atılmadığı için uçuş ekibine teşekkür ederler. Bizde ise bu kaptan bizi indiremedi beceremedi olur. Kazalar çabuk unutulur. Ekibin süresinin dolması aynı zamanda kanuni bir meseledir ekibin kendisinin bu konuda yapabileceği bir şey yoktur. Burada yanlış olan kağıt üzerinde herşeyiyle faal görünen meydanlarımızın (dalaman,Bodrum) kış sezonunda hizmet açısından çok yetersiz olması ki uçuş ekibinin bu konuda yapabileceği bi şey yok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000