29 Ekim 2010, Cuma 08:31:48

SunExpress aktarmalı uçuşlara yönelecek

SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, SunExpress'in 31 Ekim de başlayacak 2010-2011 kış sezonunda Antalya'dan aktarmalı dış hat seferlerine başlayacağını söyledi.
  • türkiyede havacılık sektörü her yıl yüzde 15-20 büyürken, acaba çalışanların koşulları buna paralel olarak düzeliyor mu ? Yoksa iş koşullarımız her yıl yüzde 15-20 artarken, gelirimiz ne oluyor !?
  • Başka bir havayolu şirketinde uçuyorum ancak Sun Express ile ilgili hep güzel şeyler duymaktayım. Belkide başvurma zamanı gelmiştir.
  • arkadaşlar sunexpres lutfansa ve thy ortak kuruluşu bi firma zaten
  • maalesef sunu söyleyeyim iyi yapiyor sun express.salzburg-antalya pegasusla ucarsan yemegini kendin kabinde ödüyorsun,thy hostesleri bir havali ki kendilerini insan yolcularini hayvan saniyorlar bebek icin su istemistik ancak su gelmedi 2 sebep ben 440849 hatli telefondan yer ayirttiriyorum 34c ama ucak 29 sirali ve thy ucagi yazik yazik insan utanir.sunexpress düzenli ne zaman avusturyadan türkiyeye gelmek istesek sunexpress var,yani bi thy ucamiyor.lufthansa servisi yüzde 1500 kaliteli münih-izmir,ankara istanbul direk günde 2 defa izmir ve 99 euro gelis-gidis thy direk bile ucamiyor.ortak ucus ile alakasi yok lufthansa thy bileti satiyor ama thy lufthansa satmiyor ayrica bilet soruyorsun 1300eurolardan basliyor.thy TVreklami yapsin REZIL
  • kardeşim yıllardır herkes tutturmuş sunexpress almanların da nasıl içhat uçarmış paralar nasıl almanlara gidermiş.şimdi anlarmısın bilmem ama tekrar açıklamak isterim.sunexpress Türk sivil havacılığına bağlı vergisini türkiyede veren 1500 personeli olan bir türk firmasıdır.şöyle etrafına bi bak.türkiyede binlerce firmanın yabancı ortağı var.sunexpress içinde aynı durum geçerli.ozaman bütün yabancı ortaklı firmalarada aynısını söylese ..kıt ve yetersiz bilgiyle anca internette kendinizi tatmin edersiniz.telefonun yabancı sigaran yabancı izlediğin tv ler yabancı eminim giydiğin don bile yabancı malıdır.sen neden bahsediyosun....önce biraz araştırmak lazım.boş konuşmayın anlaşıldı mı??
  • devlet bu işe nasıl izin veriyor. bu şirket alman havayollarıyla yarı yarıya ortakmış. iç hatlarda uçup bu memleketin parasını almanlara aktarıyorlar. yazık...
  • Alman yöneticiler bence Antalya üzerinde doğru hub-spoke stratejisi kuruyor. İleride dıştan - dışa da transferler artabilir. Mesela bir Rus, charter ile Antalya'ya geldikten sonra Avrupa'ya geçebilir. Aeroflot biletleri inanılmaz pahalı.
  • LH , SXS deki hisselerini satıp THY'ye tamamını devredecek diye duydum , doğru mu?
  • yılın 6 ayı zaten antalya havalimanı çok yoğun bir de bu yükü nasıl kaldıracak
  • Birilerinden devamli Kopya alip uygulamayin birazda üretin...Dikkatli gidin cok acildiniz..Aman Ha???????
Sunexpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, Antalya'yı Türkiye'nin önemli aktarma merkezlerinden biri haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Antalya'dan 21 yıldır düzenledikleri direkt uçuşlara, ekim sonu itibariyle aktarmalı seferleri de ekleyeceklerini belirten Say, "Antalya, Türkiye'nin turizm sektöründe tartışmasız bir öneme sahip. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, Antalya'ya hava yoluyla gelen iç ve dış hat yolcularının sayısı 2010'un ilk 9 ayında, bir önceki yıla oranla yüzde 19 artarak 18 milyonu geçti" dedi.

Hacı Say, Anadolu'daki yolcuların, Avrupa seyahatlerinde SunExpress'in tarifeli direkt seferlerinin yanı sıra Antalya Havalimanı üzerinden yapılacak aktarmalı uçuşları da kullanabileceğine dikkati çekerek şöyle konuştu: "Kış tarifemizle birlikte Anadolu'daki yolculara, Türkiye'de ilk defa Avrupa'ya direkt tarifeli seferlerle bağlantı imkanı sunacağız. SunExpress, yeni kış tarifesinde Adana'dan 4, İzmir'den 92, Diyarbakır'dan 27, Gaziantep'ten 16, İstanbul'dan 63, Samsun'dan 18, Trabzon'dan 22 ve Van'dan 5 olmak üzere Antalya üzerinden Avrupa'ya haftada 247 bağlantı sağlayacak."

Antalya'nın Türkiye turizminde çok büyük öneme sahip olduğunu belirten Hacı Say, Antalya'ya hava yoluyla gelen iç ve dış hat yolcu sayısının 2010 yılının 9 ayında bir önceki yıla oranla yüzde 19 artarak 18 milyonu geçtiğini söyledi.

KIŞ TARİFESİ

Kış tarifesiyle birlikte Anadolu'daki yolculara Türkiye'de ilk defa Avrupa'ya direkt tarifeli seferlerle bağlantı imkanı tanıyacaklarını aktaran Say, sözlerine şöyle devam etti: "Tarifemizi tasarlarken, direkt seferlerimizi kapsamlı bir aktarmalı uçuş planıyla destekledik. Böylece İstanbul'dan sonra Türkiye'ye en çok dış yolcusunun giriş yaptığı Antalya havalimanı, Anadolu kentlerinden Almanya, Avusturya, Hollanda, İsveç ve İsviçre'deki 28 havalimanına aktarmalı uçuş imkanı sunan bir meydan özelliği de kazanacak."

Say, Sunexpress, 2010 yılının ilk 10 ayında Antalya merkezinden gerçekleştirdiği uçuş sayısını, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 16,8 oranında artırarak 14 bin 486'ya çıkardı. Aynı dönemdeki yolcu sayısını da, yüzde 14,6 artışla 2 milyon 82 bin 278'e çıkaran Sunexpress, ilk 10 ayda Antalya'da 198,5 milyon Euro gelir elde etti.

UÇAK FİLOSU 25'E ULAŞTI

Bu yıl içinde aldıkları 6 adet 737-800 Boing uçağıyla toplam uçak filolarını 25'e çıkardıklarını ifade eden Say, sözlerini şöyle tamamladı: "Dünyada havacılık sektörü küçülürken Türkiye'de her yıl büyüyor. Dünyada havacılık sektöründe Brezilya'dan sonra en çok büyüyen Türkiye'dir. Havacılık sektörü Türkiye'de her yıl yüzde 15-20 arasında büyüyor. Yazın 3 ay hariç 9 aylık dönemde hava yolları otobüslerle rekabet edebilecek fiyatlar uyguluyor."
SunExpress aktarmalı uçuşlara yönelecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
türkiyede havacılık sektörü her yıl yüzde 15-20 büyürken, acaba çalışanların koşulları buna paralel olarak düzeliyor mu ? Yoksa iş koşullarımız her yıl yüzde 15-20 artarken, gelirimiz ne oluyor !?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Başka bir havayolu şirketinde uçuyorum ancak Sun Express ile ilgili hep güzel şeyler duymaktayım. Belkide başvurma zamanı gelmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
arkadaşlar sunexpres lutfansa ve thy ortak kuruluşu bi firma zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
maalesef sunu söyleyeyim iyi yapiyor sun express.salzburg-antalya pegasusla ucarsan yemegini kendin kabinde ödüyorsun,thy hostesleri bir havali ki kendilerini insan yolcularini hayvan saniyorlar bebek icin su istemistik ancak su gelmedi 2 sebep ben 440849 hatli telefondan yer ayirttiriyorum 34c ama ucak 29 sirali ve thy ucagi yazik yazik insan utanir.sunexpress düzenli ne zaman avusturyadan türkiyeye gelmek istesek sunexpress var,yani bi thy ucamiyor.lufthansa servisi yüzde 1500 kaliteli münih-izmir,ankara istanbul direk günde 2 defa izmir ve 99 euro gelis-gidis thy direk bile ucamiyor.ortak ucus ile alakasi yok lufthansa thy bileti satiyor ama thy lufthansa satmiyor ayrica bilet soruyorsun 1300eurolardan basliyor.thy TVreklami yapsin REZIL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kardeşim yıllardır herkes tutturmuş sunexpress almanların da nasıl içhat uçarmış paralar nasıl almanlara gidermiş.şimdi anlarmısın bilmem ama tekrar açıklamak isterim.sunexpress Türk sivil havacılığına bağlı vergisini türkiyede veren 1500 personeli olan bir türk firmasıdır.şöyle etrafına bi bak.türkiyede binlerce firmanın yabancı ortağı var.sunexpress içinde aynı durum geçerli.ozaman bütün yabancı ortaklı firmalarada aynısını söylese ..kıt ve yetersiz bilgiyle anca internette kendinizi tatmin edersiniz.telefonun yabancı sigaran yabancı izlediğin tv ler yabancı eminim giydiğin don bile yabancı malıdır.sen neden bahsediyosun....önce biraz araştırmak lazım.boş konuşmayın anlaşıldı mı??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
devlet bu işe nasıl izin veriyor. bu şirket alman havayollarıyla yarı yarıya ortakmış. iç hatlarda uçup bu memleketin parasını almanlara aktarıyorlar. yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Alman yöneticiler bence Antalya üzerinde doğru hub-spoke stratejisi kuruyor. İleride dıştan - dışa da transferler artabilir. Mesela bir Rus, charter ile Antalya'ya geldikten sonra Avrupa'ya geçebilir. Aeroflot biletleri inanılmaz pahalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
LH , SXS deki hisselerini satıp THY'ye tamamını devredecek diye duydum , doğru mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yılın 6 ayı zaten antalya havalimanı çok yoğun bir de bu yükü nasıl kaldıracak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Birilerinden devamli Kopya alip uygulamayin birazda üretin...Dikkatli gidin cok acildiniz..Aman Ha???????

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000