06 Kasım 2014, Perşembe 11:25:14

ER-AH İSTANBUL'A UZANIYOR

Antalya merkezli uçuş okulu Er-Ah, kurulduğu günden bu yana 1364 öğrenciye pilotaj eğitimi verdi. Başarılı bir grafik sergileyen Er-Ah, bu ay içinde İstanbul’da şube açmaya hazırlanıyor.
  • Okul aslında çok başarılı, fakat uçuş hattı çok disiplinsiz.
  • Er ah teknik başarılı ekibinden Abdullah bey şirketin büyümesinde gözardı edliemez. Çok başarılı cessna 172 adı gibi bilen bir hocamdır.
  • THK'dan yakasını zor kurtarmış biri olarak garmin, ils goygoyuna kanmayın arkadaşlar. Nasıl ekstra kitlediklerini, yalaka yada albay çocuğu değilseniz 30 aydan önce mezun olamayacağınızı kimse söylemez. Ben kurtuldum, kalan arkadaşlarımı Allah kurtarsın.
  • Er-Ah uçuş okulunun mezunlarının çoğu ve şuanki adayların bir kısmı askeri pilotlar!

Antalya merkezli uçuş okulu Er-Ah, kurulduğu günden bu yana 1364 öğrenciye pilotaj eğitimi verdi. Başarılı bir grafik sergileyen Er-Ah, bu ay içinde İstanbul’da şube açmaya  hazırlanıyor.

Teori eğitimlerini Antalya’da, uçuş eğitimlerini Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda veren Er-Ah, İstanbul’a uzanıyor. Kasım ayı içerisinde İstanbul Florya’daki merkezini açacak olan Er-Ah, Ocak 2015’te İstanbul’da 4 derslikle teori eğitimlerine başlayacak. 

2009 yılında 7 pilotaj öğrencisi yetiştirerek sektöre giren Er-Ah, süreç içerisinde başarı grafiğini sürekli artırarak o günden bugüne 1364 pilotaj öğrencisine eğitim verdi.  48’i Türk Hava Yolları’nda olmak üzere bugüne kadar mezun ettiği 168 pilotaj öğrencisinden 119’u halen çeşitli havayollarında görev yapan Er-Ah, yüzde 70’lik başarı oranıyla dikkatleri çekti.

SUNEXPRESS ER-AH’I SEÇTİ

Filosunda tamamı Cessna 172 olmak üzere 10 tek motorlu, bir de Seneca V tipi çift motorlu eğitim uçağı bulunduran okul, bugün yılda 70 pilot adayı yetiştirme kapasitesine erişti. Türkiye’nin pilot seçiminde en titiz davranan havayollarından olan Sunexpress Havayolları ile de pilotaj eğitimi için anlaşması bulunan ve 11 kişilik ilk grubu yer dersi eğitiminden sonra uçuş hattına alan Er-Ah, ikinci grubun yer dersi eğitimlerine de başladı. Airporthaber’i ağırlayan Er-Ah Uçuş Okulu’nun sahibi ve Genel Müdürü Erdoğan Cabıoğlu, “ Sunexpress Havayolları ile güzel bir proje başlattık. Eğitim süresi için 14 ay sınır koyduk. Bu sürenin sonunda ilk grubu mezun etmiş olacağız” dedi.

BİR YILDA 12 BİN SAAT UÇTULAR

Antalya ve Isparta’nın uçuş eğitimleri için son derece uygun iki şehir olduğunun altını çizen Cabıoğlu, “ Yazın uçuşlarımızın tamamına yakınını Isparta’dan yapıyoruz. Kışın ise 5 uçağı Antalya’dan 5 uçağı da Isparta’dan uçuruyoruz. Isparta Havalimanı 24 saat açık olduğu için gece uçuşlarını da yapabiliyoruz. Öğrencilerimiz bölgedeki Zafer Bölgesel, Bodrum, Dalaman, Adana, Antalya ve Yenişehir gibi havalimanlarına iniş kalkış yaparak aletli iniş eğitimlerini de alıyorlar. Bölge iklim olarak çok uygun. Kışın kar yağışı olmuyor. Geçen yıl 317 günde 12 bin saat uçuş yaptık. İstanbul’da bu rakam 250 gün civarında. İklim avantajı sayesinde öğrencilerimiz hızlı şekilde uçuşlarını yaparak mezun olabiliyorlar” dedi.

Isparta’da bir de bin metrekarelik uçak bakım hangarına sahip olan Er-Ah, yeni sahip olduğu F bakım yetkisiyle kendi uçaklarına bakım hizmeti verme hakkı da kazandı. Bunun yanı sıra helikopter pilotluğu eğitimleri vermek için de yetki alan okulun önümüzdeki dönemde bu eğitimlere de başlayacağı belirtildi.

İSTANBUL’DA OCAK AYINDA BAŞLIYOR

İstanbul’da açacakları teori eğitimleri merkezinde pilot adaylarına PPL ve ATPL dersleri vereceklerini söyleyen Cabıoğlu, “ Böylelikle İstanbul’da yaşayan öğrenciler teori dersleri için Antalya’ya gelmek zorunda kalmayacak. Bu onlar için çok önemli bir avantaj olacak. Şu an henüz teori dersleri başlamadı ancak başvurulardan oldukça memnunuz. Ocak ayında ders başı yapacağız” diye konuştu.©AirportHaber

ER-AH İSTANBUL'A UZANIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Er Ah Mezun ~ 3 yıl önce
Okul aslında çok başarılı, fakat uçuş hattı çok disiplinsiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik başarısı ~ 4 yıl önce
Er ah teknik başarılı ekibinden Abdullah bey şirketin büyümesinde gözardı edliemez. Çok başarılı cessna 172 adı gibi bilen bir hocamdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THK'dan yakasını zor kurtarmış biri olarak garmin, ils goygoyuna kanmayın arkadaşlar. Nasıl ekstra kitlediklerini, yalaka yada albay çocuğu değilseniz 30 aydan önce mezun olamayacağınızı kimse söylemez. Ben kurtuldum, kalan arkadaşlarımı Allah kurtarsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aviator ~ 4 yıl önce
Er-Ah uçuş okulunun mezunlarının çoğu ve şuanki adayların bir kısmı askeri pilotlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000