20 Temmuz 2013, Cumartesi 08:05:04

ZAFER HAVALİMANI'NIN 8 AYLIK KARNESİ

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine yönelik inşa edilen ve geçen yıl 25 Kasım'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan Zafer Havalimanı'ndan yaklaşık 8 ayda 52 bin 337 yolcu uçuş yaptı.
  • Çok basit, gurbetçilere Zafer'e Uşak indirimli tarifeyi yaparsın, yani meydanı ucuzlatırsın, hem gurbetçi, hem Lufthansa Zafere iner.:) Demokrasilerde çareler tüketmezmiş.:))
  • onların ?! (halkız la biz) twitleri varsa bizimde dualarımız var! diyenleri o dualar kurtarataracak mı? hiç sanmıyorum.
  • Çalışmayacağı belli. Or-Gi de böyle olacak. Gitti vergiler Tayyip'in egosuna.
  • Uşak Eşme liyim yıllardır yurt dışından İzmir ADB ye uçuyorum,bundan sonrada aynı hattı kullanacağım.Yurt dışında yaşayan 50 bin Eşme lininde aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.buraya yapılan masraf Uşak havalimanına yapılsaydı daha çok yolcu taşınırdı.Uşak merkez ve 5 ilçesinin gurbetteki toplam vatandaş sayısı 1 milyon dan fazladır çünkü.nerden mi biliyorum?gecen yaz lufthansa nın a321 ile izmire yaptıgım yolculukta 190 tane Uşaklı gurbetçi vardı bu uçak 220 kişilik.gerisini düşünün artık goca efeler.....

Havalimanı İşletme Şefi Ali Ersan Altundal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tesisin, Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı olduğunu söyledi.

Burasının her ünitesiyle uluslararası bir havalimanı olduğunu belirten Altundal, şöyle devam etti: "Havalimanımızın pisti 3 bin metre uzunluk, 45 metre genişliğe sahip. 17 bin metrekare büyüklüğündeki terminal binası, uçuş kulesi, modern elektronik sistemleri son derece ileri teknolojiyle donatılmış. Havalimanımızın bir özelliği ise 'engelsiz havaalanı sertifikası'na sahip olması. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü görevlilerinin yerinde yaptığı incelemeler sonrası bu sertifikayı almaya hak kazandık. Türkiye'de engelsiz havaalanı sertifikasına sahip 10'uncu havalimanı oldu. Engelli otoparkı, danışma birimi, terminalde istedikleri noktaya ulaşabilmelerini sağlayan özel yollar, danışmada döngü sistemi, engelli check-in noktası, asansör, telefon gibi uygulamalar sayesinde engelliler, burada sorun yaşamadan hizmet alabilmektedir."

- İstanbul, Düsseldorf ve Brüksel -
Yolcu kapasitesi için belli bir hedefleri olduğunu ve havalimanının ilk yılında olmasından dolayı bu hedeflerin gelecek yıllar için geçerli olduğunu anlatan Altundal, şimdilik üç noktaya uçuşlar gerçekleştirildiğini belirtti.

"Yaklaşık 8 ayda 52 bin 337 kişi, iç ve dış hatlardan uçuş yaptı" diyen Altundal, iç hatlarda İstanbul, dış hatlarda Almanya'nın Düsseldorf ve Belçika'nın Brüksel kentlerine seferler düzenlendiği, ayrıca tarifeler dışında hac ve umre organizasyonlarına yönelik uçuşlar da yapıldığı bilgisini verdi.

Altundal, dış hatlardan havalanan 67 uçakla 8 bin 985, iç hatlardan ise 520 uçakla 43 bin 352 yolcunun yararlandığına işaret ederek, "Haftada 9 iç hat, 3 de dış hat seferimiz var. Trabzon, Erzurum, Gaziantep ve Adana'dan yoğun talepler olduğunu biliyorum. Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Eskişehir birer üniversite kenti. Buralarda okuyan öğrencilerden yoğun talep geliyor" diye konuştu.

Kütahya ve Afyonkarahisar'ın büyük kaplıca turizmi potansiyeline sahip olduğunu anlatan Altundal, bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin, uçuşların çeşitlendirilmesini istediğini sözlerine ekledi.

ZAFER HAVALİMANI'NIN 8 AYLIK KARNESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Satış politikası ~ 5 yıl önce
Çok basit, gurbetçilere Zafer'e Uşak indirimli tarifeyi yaparsın, yani meydanı ucuzlatırsın, hem gurbetçi, hem Lufthansa Zafere iner.:) Demokrasilerde çareler tüketmezmiş.:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 5 yıl önce
onların ?! (halkız la biz) twitleri varsa bizimde dualarımız var! diyenleri o dualar kurtarataracak mı? hiç sanmıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Çalışmayacağı belli. Or-Gi de böyle olacak. Gitti vergiler Tayyip'in egosuna.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Uşak Eşme liyim yıllardır yurt dışından İzmir ADB ye uçuyorum,bundan sonrada aynı hattı kullanacağım.Yurt dışında yaşayan 50 bin Eşme lininde aynı fikirde olduğunu düşünüyorum.buraya yapılan masraf Uşak havalimanına yapılsaydı daha çok yolcu taşınırdı.Uşak merkez ve 5 ilçesinin gurbetteki toplam vatandaş sayısı 1 milyon dan fazladır çünkü.nerden mi biliyorum?gecen yaz lufthansa nın a321 ile izmire yaptıgım yolculukta 190 tane Uşaklı gurbetçi vardı bu uçak 220 kişilik.gerisini düşünün artık goca efeler.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000