01 Ekim 2009, Perşembe 08:35:33

VE HAVADA BEKLENEN YASAK BAŞLADI

Atatürk Havaalimanı'dan yapılacak yapılacak yurtdışı uçuşlarda, bugünden itibaren yolculara sıvı taşıma sınırı getiriliyor...
  • SAW nedense sevilmiyor. Sebebi ise dayatma ile bir meydan yaratılması. Hiçbir işe yaramayan ancak trafiği bölen bir meydan. Ne iş yapılabilir. 1)Sadece anadolu seferleri yapılabilir. 2) Kargo terminali olabilir. 3) Bakım üssü olabilir. Başka da bir işe yaramaz.
  • "söylemiyorum" kelimesi ile biten cümleden sonra nokta koymuşsunuz, ancak diğer cümleye başlarken araya boşluk koymamışsınız :)))
  • İmla hatalarına dikkat çeken ve Türkçe'nin düzgün konusulmasını isteyen yorumcunun yaptığı hatalar : 1)yazmaga değil yazmaya, 2)SAW da değil SAW'da, 3)SAW i değil SAW'ı, 4)ve ya değil veya, 5)cevaplamasida değil cevaplaması da... cümle düşüklüklerini ve anlam kaymalarını hiç söylemiyorum.Sanırım ders vermeye niyetlenenlerin öncelikle ders almaya ihtiyacı var.
  • Imla hatasiz yazmaga özen gösterelim.Türkcenin düzgün konusulmasina yardimci olalim.Ilk yorumcu SAW da neden yok demesi,bana göre haberi ön yargili okumus ve ya anlamaktan kaynaklanmaktadir.Kimse SAW i kücültmek istemez.SAW büyümege devam etmektedir.Birbirimize bilgiclik taslayacagimiza,gereken bilgileri aciklarsak okuyucularda aydinlanmis olur.Bir kisi herseyi bilmesi veya ayni anda sorgulamasi veya cevaplamasida mümkün degildir.Birbirimize tahammüllü olursak,cok seyleri birbirimize ögretiriz.

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı ve Avrupa Sivil Havacılık Konferansı kuralları gereğince Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ilk olarak 1 Mart 2009’den itibaren başlayacağı duyurulan el bagajlarındaki sıvılara getirilen kısıtlama önce 20 Nisan 2009’a ertelenmiş, sektör temsilcilerinden gelen talepler doğrultusunda yine ertelenerek sadece Antalya Havalimanı dış hat uçuşlarında uygulanıyordu.

Bugünden itibaren geçerli olacak uygulamaya göre yolcular; el ve kabin içi bagajlarında 20x20 santimetre boyutlarında ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde, her birinin hacmi 100 mililitreyi geçmemek üzere sıvı, jel veya sprey bulundurabilecek.

Diğer havalimanlarında ise sıvı yasağı 1 Ocak 2010 tarihinde başlayacak.

VE HAVADA BEKLENEN YASAK BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
SAW nedense sevilmiyor. Sebebi ise dayatma ile bir meydan yaratılması. Hiçbir işe yaramayan ancak trafiği bölen bir meydan. Ne iş yapılabilir. 1)Sadece anadolu seferleri yapılabilir. 2) Kargo terminali olabilir. 3) Bakım üssü olabilir. Başka da bir işe yaramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
"söylemiyorum" kelimesi ile biten cümleden sonra nokta koymuşsunuz, ancak diğer cümleye başlarken araya boşluk koymamışsınız :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İmla hatalarına dikkat çeken ve Türkçe'nin düzgün konusulmasını isteyen yorumcunun yaptığı hatalar : 1)yazmaga değil yazmaya, 2)SAW da değil SAW'da, 3)SAW i değil SAW'ı, 4)ve ya değil veya, 5)cevaplamasida değil cevaplaması da... cümle düşüklüklerini ve anlam kaymalarını hiç söylemiyorum.Sanırım ders vermeye niyetlenenlerin öncelikle ders almaya ihtiyacı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Imla hatasiz yazmaga özen gösterelim.Türkcenin düzgün konusulmasina yardimci olalim.Ilk yorumcu SAW da neden yok demesi,bana göre haberi ön yargili okumus ve ya anlamaktan kaynaklanmaktadir.Kimse SAW i kücültmek istemez.SAW büyümege devam etmektedir.Birbirimize bilgiclik taslayacagimiza,gereken bilgileri aciklarsak okuyucularda aydinlanmis olur.Bir kisi herseyi bilmesi veya ayni anda sorgulamasi veya cevaplamasida mümkün degildir.Birbirimize tahammüllü olursak,cok seyleri birbirimize ögretiriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000