18 Eylül 2011, Pazar 15:27:40

"SHGM'Yİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ?"

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yolcu mağduriyetlerini engellemek amacıyla 5 havaalanına koydurduğu şikayet kioskları neden çalışmıyor?
  • O kiosklar bio yakıt ile çalışıyor, o yüzden kullanımda değil :-))))))))))))))
  • görevlerinden biri de denetim olan shgm'nin durumunu gözler önüne seren yalnızca küçük bir örnek. herhalde ilk denetlenmesi gereken shgm. ondan sonra diğerleri gelebilir.
  • Yıllardır söylüyoruz, bu vatan evlatlarını işsiz bırakarak ülkeye tıka basa yabancı pilot doldurdular. Şikayet de ettik, üstelik kiosk a değil. Direk SHGM Lisans Daire Başkanı da dahil tüm birimlerine. İsmimizi istediler, sanki bu bir ihbarmış ve SHGM yi kandırıyormuşuz gibi. Sanki ellerindeki yabancı pilot sayısının katlanarak arttığını bilmiyorlarmış gibi. Sonuç ne mi oldu? Yabancı pilot sayısı 5 yılda 160 küsürlerden 1100 lere çıktı. Kiosk a takılmayın arkadaşlar. Kiosk u oraya koyan zihniyet koltuğunu menfaatleri doğrultusunda kullandıktan sonra tüm kiosk lar çalışsa ne olacak? Memleketi soys soya bitiremediler ya çok şaşırıyorum çok..
  • Madem senelerdir arayan soran yok kaldirip atin yahut ihale acin hurdaci alsin yada tutanak tutup MKE'ye gonderin. Kimse gelip onlari isletmez SHGM'den. Ayrica yolcu magduriyeti icin bir telefon hatti koysalar 444bilmemne o da yeter cihaza ne gerek var?
Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), havayolunu kullanan yolcuların, havacılık hizmetlerinden yararlanın kişi ve kurumların şikâyet ve isteklerini asgari sürede iletmesi amacıyla geçtiğimiz Mart ayında havaalanlarında yeni bir uygulama başlatmıştı.

SHGM, Otomasyon Projesi kapsamında havaalanı terminal binalarına kiosk cihazı yerleştirmiş, kişi ve kurumların talep, öneri, şikâyet vb konularda elektronik ortamda başvuru yapabilmesine imkân sağlamıştı.

İlk etapta İstanbul Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Antalya Havalimanı'na ikişer adet olmak üzere toplam 10 kiosk cihazı yerleştiren SHGM'nin cihazları yaklaşık 1 aydır hizmet dışı...

Bazı yolcular, Atatürk Havalimanı İç ve dış hatlar gidiş terminallerinde bulunan cihazlar bozuk olduğunu görünce "Şikayet cihazının bozulmasını nereye şikayet edeceğiz" diyerek olaya tepki gösterdiler.©AirportHaber.com Özel

"SHGM'Yİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 6 yıl önce
O kiosklar bio yakıt ile çalışıyor, o yüzden kullanımda değil :-))))))))))))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
görevlerinden biri de denetim olan shgm'nin durumunu gözler önüne seren yalnızca küçük bir örnek. herhalde ilk denetlenmesi gereken shgm. ondan sonra diğerleri gelebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yıllardır söylüyoruz, bu vatan evlatlarını işsiz bırakarak ülkeye tıka basa yabancı pilot doldurdular. Şikayet de ettik, üstelik kiosk a değil. Direk SHGM Lisans Daire Başkanı da dahil tüm birimlerine. İsmimizi istediler, sanki bu bir ihbarmış ve SHGM yi kandırıyormuşuz gibi. Sanki ellerindeki yabancı pilot sayısının katlanarak arttığını bilmiyorlarmış gibi. Sonuç ne mi oldu? Yabancı pilot sayısı 5 yılda 160 küsürlerden 1100 lere çıktı. Kiosk a takılmayın arkadaşlar. Kiosk u oraya koyan zihniyet koltuğunu menfaatleri doğrultusunda kullandıktan sonra tüm kiosk lar çalışsa ne olacak? Memleketi soys soya bitiremediler ya çok şaşırıyorum çok..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Madem senelerdir arayan soran yok kaldirip atin yahut ihale acin hurdaci alsin yada tutanak tutup MKE'ye gonderin. Kimse gelip onlari isletmez SHGM'den. Ayrica yolcu magduriyeti icin bir telefon hatti koysalar 444bilmemne o da yeter cihaza ne gerek var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000