18 Ocak 2016, Pazartesi 17:54:43

SHGM'den yolculara; "Anlayışlı olun"

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHGM), yaşanan gecikme ve iptaller nedeniyle yolculara yönelik bir açıklama yaptı.
  • ucak icinde 5 saat beklemis olamazsin diyen, hava alaninda calistigini soyleyen kisi hangi havaalaninda calisiyorsun acaba??? gayet de yolcu ile birlikte 5 saat bekledik!!!
  • Apronu görmeden bol keseden sallamayın. Bu milyon dolarlık uçaklar bagaj atan işçisinden başlayıp kaptanına değin tamamen insanların özverisiyle kalkıyor. Hiçbirimiz uzaylı ya da superman değiliz.
  • kim takar yalova kaymakamını?
  • BU KADAR UCUZ BİLET OLURSA, 50 TLLİK BİLETE 50.000 TL'LİK HİZMET BEKLERLER. NE BEKLİYORUZ Kİ... SONRA DA UTANMADAN SHGM YE ŞİKAYET EDERLER...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), son günlerde hava muhalefeti nedeniyle yaşanan gecikme ve iptaller konusunda yolculara yönelik bir açıklama yaptı.

SHGM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada pistlerin temizlenme işlemleri nedeniyle pistlerin kısa süreli kapatıldığı belirtilirken, anti-icing ve de-icing işlemlerinin uçuş emniyeti için önemli olduğu ifade edildi.

Havayolunu tercih eden yolcuların, havayolları ile temasa geçmeleri ve uçuş emniyeti için yapılan gecikme ve iptaller konusunda da anlayışlı olmaları istendi.

SHGM'nin açıklaması şöyle; 

Kar yağışında, uçuş emniyeti için havalimanı pist yüzeylerinin temizlenme zorunluluğu sebebi ile pistler kısa süreli kapatılmaktadır. Kısa süreli kapama saatlik iniş kalkış sayısını kısıtlamakta; bu da havalimanı trafik sayısında azalmaya yol açmaktadır. Ayrıca uçaklarda uçuş emniyeti için buz çözme ve buzlanmayı önleyici sıvı uygulaması yapılması gerekmektedir. Havayolu yolcularının bu kaçınılmaz kapasite sınırlamaları sebebi ile kar yağışlarında havayolları ile temasa geçmeleri önem arz etmektedir. Ayrıca, UÇUŞ EMNİYETLERİ için yapılan çalışmalar sonucunda olası iptal ve gecikmeleri anlayış ile karşılamaları önem arz etmektedir.

SHGM'den yolculara; "Anlayışlı olun"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

kabin memuru ~ 2 yıl önce
ucak icinde 5 saat beklemis olamazsin diyen, hava alaninda calistigini soyleyen kisi hangi havaalaninda calisiyorsun acaba??? gayet de yolcu ile birlikte 5 saat bekledik!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Opareyşın ~ 2 yıl önce
Apronu görmeden bol keseden sallamayın. Bu milyon dolarlık uçaklar bagaj atan işçisinden başlayıp kaptanına değin tamamen insanların özverisiyle kalkıyor. Hiçbirimiz uzaylı ya da superman değiliz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fifi ~ 2 yıl önce
kim takar yalova kaymakamını?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UCUZLUK ~ 2 yıl önce
BU KADAR UCUZ BİLET OLURSA, 50 TLLİK BİLETE 50.000 TL'LİK HİZMET BEKLERLER. NE BEKLİYORUZ Kİ... SONRA DA UTANMADAN SHGM YE ŞİKAYET EDERLER...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000