30 Mayıs 2009, Cumartesi 16:51:11

SHGM'DEN TOKAT GİBİ CEVAP

Hiç bir gerekçe göstermeden Türk şirketlerin Belgrad’a uçmasına yasak getiren Sırbistan’a Türk sivil havacılık otoritesinden cevap gecikmedi.
  • Unutmayın ki Sırp'lardan bize dost olmaz. Bunlara ülkemizin hava sahasını komple kapatalım kapatalım ki cennet vatanımızın havasını da kirletmesinler.
  • Jat Havayolları 16 uçaklık mini filosu ile Türk sivil havacılığına rakip olmayı mı düşünüyor. JAT SANA GÜLE GÜLE demek istiyoruz,SHGM nin JAT uçuşlarını yasaklamasını bekliyoruz,işte o zaman gereken cevabı almış olurlar.
  • Sırpların bu tutumu air bosna olayına tepkidir,lütfen shgm kararından dönmesin.SIrp uçaklarını istemiyoruz ülkemizde...
  • SHGM yi bu kararlı duruşundan dolayı tebrik ediyorum,Rusya ve Çin içinde aynı hassasiyeti gösterelim

Sırbistan sivil havacılık makamları hiçbir Türk havayolu şirketine Belgrad'a uçuş izni vermeyeceklerini açıklamıştı. Bu açıklamaya TÖSHİD’den anında tepki gelirken, Sırp sivil havacılık makamının almış olduğu tek taraflı karara itiraz edilmişti.

 

Sırp otoritenin bu keyfi kararına misilleme Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden geldi.  SHGM, Sırp şirketlerin Antalya’ya uçmasına yasak getirdi. Türkiye’ye yasak koyan ülkelere misilleme yapılmasının Avrupa’da nasıl yankı bulacağı merak edilirken, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı bu karar Türk havacılık sektöründe memnuniyetle karşılandı.

 

Sırbistan’ın ise bundan sonra nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor.

AirportHaber Özel

SHGM'DEN TOKAT GİBİ CEVAP

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
Unutmayın ki Sırp'lardan bize dost olmaz. Bunlara ülkemizin hava sahasını komple kapatalım kapatalım ki cennet vatanımızın havasını da kirletmesinler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Jat Havayolları 16 uçaklık mini filosu ile Türk sivil havacılığına rakip olmayı mı düşünüyor. JAT SANA GÜLE GÜLE demek istiyoruz,SHGM nin JAT uçuşlarını yasaklamasını bekliyoruz,işte o zaman gereken cevabı almış olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sırpların bu tutumu air bosna olayına tepkidir,lütfen shgm kararından dönmesin.SIrp uçaklarını istemiyoruz ülkemizde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
SHGM yi bu kararlı duruşundan dolayı tebrik ediyorum,Rusya ve Çin içinde aynı hassasiyeti gösterelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000