08 Mart 2014, Cumartesi 13:15:14

SHGM'DEN "PART 147" AÇIKLAMASI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Yunan Sivil Havacılığı tarafından yetkilendirilen Part 147 organizasyonu HATA'nın yetkilerinin askıya alınmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
  • Mrb arkadaşlar ben liseden yeni mezun oldum uçak teknolojisi Bölümü'ne gidecem ama iş imkanları nelerdir en yetkili lisansı hangi üniversite veriyor hangi Üniversite'de okumamı tavsiye edersiniz bilgilendirirseniz çok makbule geçer Allah Razı olsun
  • arkadaşlar ben bu işler de daha yeniyim. Uçak teknoloji bölümü okuyorum 2 yıllık buradan mezun olduğum zaman ne iş yapabilirim ya da şöyle bir şey duydum daha bu yaz açılacak bir akademi varmış 9 aylık eğitimin sonunda part 66 lisans belgesi veriyormuş bu durumda bn okulu dondurup bu part 66 lisans belgesini almaya gitmem mantıklı olur mu??? sizleri bir büyüğüm olarak gördüğüm için danışmak istedim bana bu konuda yardımcı olur sanız sevinirim.
  • arkadaşlar ünüversite mezunu olunca kendilerini süpermen sanıyorlar heralde.o ünüversitelerin nasıl bitirildiğinide biliyoruz pislik atmadan önce düşünsünler biraz.
  • Sayın SHGM yetkilileri; Biz T.C nin 3 farklı üniversitesinin SHYO mezunları ve aynı zamanda T.C Havacılık Bakım Lisansına sahip uçak teknisyenleri olarak yapılacak hertürlü bilgi , beceri, ingilizce sınav , ingilizce mülakat , kısacası akla karayı belli edecek herşeye hazırız.. Gelin tüm EASA ve SHY66 lisansına sahip herkesi böyle sınavlara sokun hatta bilgi soruları sorun ama ingilizce olsun. Tartışmalara gerek bile yok.. Biz Hazırız , EASA cıları Bilmem...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, "Havacılık etiğine aykırı ve sadece belge almaya yönelik uygulamalara itibar edilmesi kişileri büyük mağduriyetlere uğratabilecektir" diyerek bir açıklama yayınladı.

İŞTE SHGM TARAFINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA

1-Yunan Sivil havacılığı tarafından yetkilendirilen Part 147 organizasyonu HATA'nın yetkilerinin askıya alındığı bilinmektedir.

2-HATA'nın daha önce verdiği eğitimler konusunda ki değerlendirmenin EASA tarafından devam ettiği bilinmektedir.

3-SHGM tarafından yetkilendirilmeyen kuruluşlardan alınan eğitimler konusunda ki risk değerlendirmesi  bizzat alan tarafından yapılmalıdır.

4-Havacılık etiğine aykırı ve sadece belge almaya yönelik uygulamalara itibar edilmesi kişileri büyük mağduriyetlere uğratabilecektir.

5-Bu tür uygulamaların ilgili ülke sivil havacılığı ile EASA'ya bildirilmesi, SHGM'ye de bilgi verilmesi önem arz etmektedir.

SHGM'DEN "PART 147" AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

Rmzn Düzgün ~ 3 yıl önce
Mrb arkadaşlar ben liseden yeni mezun oldum uçak teknolojisi Bölümü'ne gidecem ama iş imkanları nelerdir en yetkili lisansı hangi üniversite veriyor hangi Üniversite'de okumamı tavsiye edersiniz bilgilendirirseniz çok makbule geçer Allah Razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
(karışık) ~ 4 yıl önce
arkadaşlar ben bu işler de daha yeniyim. Uçak teknoloji bölümü okuyorum 2 yıllık buradan mezun olduğum zaman ne iş yapabilirim ya da şöyle bir şey duydum daha bu yaz açılacak bir akademi varmış 9 aylık eğitimin sonunda part 66 lisans belgesi veriyormuş bu durumda bn okulu dondurup bu part 66 lisans belgesini almaya gitmem mantıklı olur mu??? sizleri bir büyüğüm olarak gördüğüm için danışmak istedim bana bu konuda yardımcı olur sanız sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayıp ~ 4 yıl önce
arkadaşlar ünüversite mezunu olunca kendilerini süpermen sanıyorlar heralde.o ünüversitelerin nasıl bitirildiğinide biliyoruz pislik atmadan önce düşünsünler biraz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çözüm Mü? ~ 4 yıl önce
Sayın SHGM yetkilileri; Biz T.C nin 3 farklı üniversitesinin SHYO mezunları ve aynı zamanda T.C Havacılık Bakım Lisansına sahip uçak teknisyenleri olarak yapılacak hertürlü bilgi , beceri, ingilizce sınav , ingilizce mülakat , kısacası akla karayı belli edecek herşeye hazırız.. Gelin tüm EASA ve SHY66 lisansına sahip herkesi böyle sınavlara sokun hatta bilgi soruları sorun ama ingilizce olsun. Tartışmalara gerek bile yok.. Biz Hazırız , EASA cıları Bilmem...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000