11 Şubat 2014, Salı 13:38:30

SHGM'DEN İÇ HATLAR BAGAJ TARİFESİ!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yayınladığı genelge ile iç hatlardaki bagaj ücretleriyle ilgili kıstasları açıkladı...
  • Dış hatlar için bir bilgi yok! Yani istenirse hava yolları dış hat uçuşlarda yurtdışındaki emsalleri gibi ilk bagaj itibarı ile ücretli bagaj satışı yapabilecek o zaman.
  • SHGM' YE TEK SORUM OLACAK: BU DEGERLERI HAVAYOLU SIRKETLERINDEN EDINILEN ORTALAMA BAGAJ AGIRLIGI VERILERINE GORE MI BELIRLEDI YOKSA "KENDI DENEYIMI" NE GORE MI?
  • Dana kiyma mi tartiyorsunuz beyler. Uçaga teraziyle tartip insan mi alacaksiniz. Insan haklari diye birşey duydunuz mu?
  • shgmnin asıl işi bunlar işte, bırak da işlerini yapsınlar

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, 15 kilograma kadar kargo ve 8 kilograma kadar el bagajından ücret alınmaması konusunda genelge yayınladı.

SHGM’den yapılan açıklamada, 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu’nun “Havayolu ile Taşımalar” üst başlıklı üçüncü kısmının “İç Hat Taşıma Sözleşmesi” başlıklı birinci bölümüne vurgu yapılarak “Bagaj ve kişisel eşya  başlıklı 108’inci maddesi ile “Taşıyıcı; yolcunun  bagajlarını ve beraberindeki kişisel eşyasını taşıma sözleşmesinde belirlenen şartlar dairesinde, ücretsiz olarak taşımaya mecburdur.” hükmü amir kılınmıştır” maddesi hatırlatıldı.

Özetle SHGM'nin yayınladığı genelgeye göre;

Uçakların kargo bölümünde asgari 15 Kg'a kadar, uçak içerisindeki el bagajlarında ise, 20 ila 90 koltuk kapasiteli uçaklarda asgari 5 Kg, 100 ve üzeri koltuk kapasiteli uçaklarda ise 8 Kg'a kadar olan bagajlardan ücret alınmayacak.

SHGM'DEN İÇ HATLAR BAGAJ TARİFESİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dış hatlar için bir bilgi yok! Yani istenirse hava yolları dış hat uçuşlarda yurtdışındaki emsalleri gibi ilk bagaj itibarı ile ücretli bagaj satışı yapabilecek o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 4 yıl önce
SHGM' YE TEK SORUM OLACAK: BU DEGERLERI HAVAYOLU SIRKETLERINDEN EDINILEN ORTALAMA BAGAJ AGIRLIGI VERILERINE GORE MI BELIRLEDI YOKSA "KENDI DENEYIMI" NE GORE MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dana kiyma mi tartiyorsunuz beyler. Uçaga teraziyle tartip insan mi alacaksiniz. Insan haklari diye birşey duydunuz mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Boş mu ~ 4 yıl önce
shgmnin asıl işi bunlar işte, bırak da işlerini yapsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000