20 Kasım 2015, Cuma 13:41:54

SHGM'den 'bagaj' uyarısı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçak altına verilen valizlerin kilitlenmesi durumunda açılıp aranacağını duyurdu.
  • Ankara dan Münih e geldik bagajlarımız gelmemiş 3gün oldu daha haber yok lutfansa hava yolları 180 yolcunun bagajı da gelmedi
  • ABD'de yasayan ve is icabi yillardir ABD icinde devamli seyahat eden biriyim. Almanya'ya da gidiyorum yilda bir kez. Yemin ederim hic valizim acilmadi. Ama bu yil buyuk bir heyecanla geldigim Turkiye'de valizimin acilip (kilidi kirilarak) icinden bazi esyalarin calindigini gormek cok uzdu beni. Uc yil once de kilitsiz valizim Turkiye'den ABD'ye giderken acilmis ve alintilar olmustu. Son iki yilda olmamisti ve icim rahatlamisti. Ne yazik ki bu defa hem Turkiye'ye giderken hem de gelirken oldu...Ne desem bilmiyorum. Kim bilir daha kimlerin valizleri acilip calmalar oluyor. Mutlaka uzerine gidilmeli bu ac hirsizlar durdurulmali.
  • Hem Turkiye'ye geliste hem de gidiste valizlerim acildi: 12 Mayis'da ABD'den THY ile Istanbul aktarmali Ankara'ya geldim. Kilitli Valizim kaybolmustu ertesi gunu geldi. Kilidin kirilip icinden parcalar alindigini teslim aldiktan bir saat sonra anladim. Kozmetik alet, ayakkabi, Pijama'min alti ve cocuk ayisina kadar almislar... 4 Haziran'da geri donusum Lufthansa ile Munih daha sonra Hamburg aktarmali oldu. Hamburgda valizlerimi alinca birinin acildigini farkettim ama ben oyele kapattim zannedip kontrol etmedim. ABD'ye gelince, Ankara'da aldigim iki cok guzel ayakkabi ve 3 elbisemin calindigini gordum. Daha neler kaybettigimi bilmiyorum ufak tefek... Devamli ABD-Kanada-Avrupa arasinda kilitsiz valizlerle seyahatlarimda hic boyle bir olay basima gelmedi. Bu kez Turkiye tatilim bu hirsizlik yuzunden cok uzucu gecti. Yaziklar olsun! Bati'da cocuk ayilari sokaga atilirken bizim insanlarin bunu calmalari gercekten cok uzucu. YAZIKLAR OLSUN!!!!
  • cok şikayet alınır değerli eşya kayboldu diye

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), uçak altına verilen valizlerin kilitlenmesi durumunda açılıp aranacağını duyurdu.

Twitter üzerinden yapılan açıklamada valizlerin güvenlik ekipleri tarafından aranacağını ve bu nedenle bagajlara kilit vurulmaması gerektiiği belirtildi.

Açılan bagajların aranmasının ardından bagajlara not bırakılacağını da bildiren SHGM, yolcuları uyardı.

SHGM'nin Twitter üzerinden yaptğı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 'Uçak altı bagajlarınız güvenlik sebebi ile Güvenlik Birimlerince açılıp incelenebileceği için bagajınızı KİLİTLEMEMENİZ gerekmektedir. Uçak altı KİLİTLİ BAGAJLAR, gerektiğinde Güvenlik Birimlerince kilitleri kırılarak açılmak zorunda kalınmakta ve  içine NOT konulmaktadır.

SHGM'den 'bagaj' uyarısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Hüsniye ~ 10 ay önce
Ankara dan Münih e geldik bagajlarımız gelmemiş 3gün oldu daha haber yok lutfansa hava yolları 180 yolcunun bagajı da gelmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
COK UZGUN bir TURK! ~ 1 yıl önce
ABD'de yasayan ve is icabi yillardir ABD icinde devamli seyahat eden biriyim. Almanya'ya da gidiyorum yilda bir kez. Yemin ederim hic valizim acilmadi. Ama bu yil buyuk bir heyecanla geldigim Turkiye'de valizimin acilip (kilidi kirilarak) icinden bazi esyalarin calindigini gormek cok uzdu beni. Uc yil once de kilitsiz valizim Turkiye'den ABD'ye giderken acilmis ve alintilar olmustu. Son iki yilda olmamisti ve icim rahatlamisti. Ne yazik ki bu defa hem Turkiye'ye giderken hem de gelirken oldu...Ne desem bilmiyorum. Kim bilir daha kimlerin valizleri acilip calmalar oluyor. Mutlaka uzerine gidilmeli bu ac hirsizlar durdurulmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruziye ~ 1 yıl önce
Hem Turkiye'ye geliste hem de gidiste valizlerim acildi: 12 Mayis'da ABD'den THY ile Istanbul aktarmali Ankara'ya geldim. Kilitli Valizim kaybolmustu ertesi gunu geldi. Kilidin kirilip icinden parcalar alindigini teslim aldiktan bir saat sonra anladim. Kozmetik alet, ayakkabi, Pijama'min alti ve cocuk ayisina kadar almislar... 4 Haziran'da geri donusum Lufthansa ile Munih daha sonra Hamburg aktarmali oldu. Hamburgda valizlerimi alinca birinin acildigini farkettim ama ben oyele kapattim zannedip kontrol etmedim. ABD'ye gelince, Ankara'da aldigim iki cok guzel ayakkabi ve 3 elbisemin calindigini gordum. Daha neler kaybettigimi bilmiyorum ufak tefek... Devamli ABD-Kanada-Avrupa arasinda kilitsiz valizlerle seyahatlarimda hic boyle bir olay basima gelmedi. Bu kez Turkiye tatilim bu hirsizlik yuzunden cok uzucu gecti. Yaziklar olsun! Bati'da cocuk ayilari sokaga atilirken bizim insanlarin bunu calmalari gercekten cok uzucu. YAZIKLAR OLSUN!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eto ~ 3 yıl önce
cok şikayet alınır değerli eşya kayboldu diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000