04 Aralık 2014, Perşembe 15:38:02

SHGM'DEN ANONS KARARI!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, uçaklarda Türkçe anons yapılmasıyla ilgili bir genelge yayınladı.
  • Milli Eğitim Çakallığının 19 uncu şurasında Osmanlıca Zorunlu ders haline getirilmiş. Müjde. Andımızda okullardan kaldırılmadı mı? Haluk Bilginer soytarısı bile "benim çocuğumun varlığı niye Türk varlığına armağan oluyormuş?" diye tepki gösteriyor. Türkçe ve Türk milliyetçiliği resmi olarak bu kadar ayaklar altına alınmış iken şuursuz şuranın kararı ile yakında Türkçe diye bir dil bırakılmaz, tüm bu dertler bitmiş olur. Endişeniz olmasın. AB ye girince ne Türkiye ne de Türkçe diye birşey kalmayacak. O zaman biz AB ye değil tüm yabancılar bize girmiş olacaklar. Bilal Ekşi boş yere debelenmiş. Rahmetli " ..Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler..." derken bu günleri işaret etmemişmidir. Adam ne demiş ise bir bir yaşıyoruz, bir adam daha ne kadar uyarmaya çalışsın ki?
  • Anonslara da Türkçe başlamak zorunlu tutulsa. Türk şirketlerinde, Türk uçaklarında uçuyoruz. Yabancı pilot varken ingilizce ile başlanıyor
  • İyi bir gelişme yalnız bu yabancı pilotlar zahmet edip en azından basit anonsları türkçe yapsalar da çuvalla aldıkları paranın hakkını verseler.
  • SHGM, ER uçuşlarında Türk pilot istirahat halindeyken meydana gelebilecek EMERCENSİ durumda onu uykudan kaldırıp mı anons yapılacak,yoksa her ekipte bir yabancı olursa ancak Dediğiniz olur

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, uçaklarda Türkçe anons yapılmasıyla ilgili bir genelge yayınladı. Buna göre artık kokpitlerde en az bir Türk pilot ve Türkçe anons zorunluluğu getirildi.

Türkiye'de yabancı pilot sayısının artması sonrasında zaman zaman aynı uçakta iki pilotun da yabancı olması nedeniyle Türkçe anons yapılmamasına Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) el koydu.

Son zamanlarda bazı uçuşlarda iki pilotun da yabancı olması nedeniyle Türkçe anons yapılmadığı konusunda şikayetlerin arttığını açıklayan SHGM, bundan sonra iç ve dış hatlarda kokpitte en az bir Türk pilotun bulunması zorunluluğunu getirdi. SHGM ayrıca anonsların önce Türkçe, daha sonra ihtiyaç duyulan yabancı dilde yapılması hükmünü de kararlaştırdı.

SHGM'DEN KONUYLA İLGİLİ YAYINLANAN GENELGEDE:

SHGM'DEN ANONS KARARI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

19. Şura ~ 3 yıl önce
Milli Eğitim Çakallığının 19 uncu şurasında Osmanlıca Zorunlu ders haline getirilmiş. Müjde. Andımızda okullardan kaldırılmadı mı? Haluk Bilginer soytarısı bile "benim çocuğumun varlığı niye Türk varlığına armağan oluyormuş?" diye tepki gösteriyor. Türkçe ve Türk milliyetçiliği resmi olarak bu kadar ayaklar altına alınmış iken şuursuz şuranın kararı ile yakında Türkçe diye bir dil bırakılmaz, tüm bu dertler bitmiş olur. Endişeniz olmasın. AB ye girince ne Türkiye ne de Türkçe diye birşey kalmayacak. O zaman biz AB ye değil tüm yabancılar bize girmiş olacaklar. Bilal Ekşi boş yere debelenmiş. Rahmetli " ..Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar, gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler..." derken bu günleri işaret etmemişmidir. Adam ne demiş ise bir bir yaşıyoruz, bir adam daha ne kadar uyarmaya çalışsın ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ka2 ~ 3 yıl önce
Anonslara da Türkçe başlamak zorunlu tutulsa. Türk şirketlerinde, Türk uçaklarında uçuyoruz. Yabancı pilot varken ingilizce ile başlanıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İyi bir gelişme yalnız bu yabancı pilotlar zahmet edip en azından basit anonsları türkçe yapsalar da çuvalla aldıkları paranın hakkını verseler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
SHGM, ER uçuşlarında Türk pilot istirahat halindeyken meydana gelebilecek EMERCENSİ durumda onu uykudan kaldırıp mı anons yapılacak,yoksa her ekipte bir yabancı olursa ancak Dediğiniz olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000